INTALNIRE CIOCLOVINA 16-19 AUGUST 2012

Unde, cand si cum se vedem
Locked
User avatar
Sharpshooter
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:622
Joined:09 Oct 2007, 14:54
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Craiova
judet:Dolj
Varsta:31
Location:Craiova
Contact:
Re: INTALNIRE CIOCLOVINA 16-19 AUGUST 2012

Post by Sharpshooter » 20 Aug 2012, 09:34

Frumoasa intalnirea , organizarea buna mancarea buna , probele de concurs complexe si diverse locatia extraordinara , multumesc organizatorilor care au facut posibil sa petrecem un weekend de vis . Rog pe cei ce au facut poze sa le puna pe forum sau sa posteze linkuri , deoarece cand am ajuns acasa am observat ca toate pozele mele sunt albe , s-a stricat camera .
Sa ne revedem cu bine la anul .
An ordinary man makes extraordinary quivers for ordinary people ....
https://www.facebook.com/TheLeatherArtisan?fref=ts

User avatar
domide
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:1294
Joined:05 Feb 2010, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Deva H
judet:Hunedoara
Varsta:40

Re: INTALNIRE CIOCLOVINA 16-19 AUGUST 2012

Post by domide » 20 Aug 2012, 09:52

@Arthelad, Multumim pentru aprecieri si critici. Doar asa putem invata sa nu repetam greselile.

Despre concurs, am incercat sa creem o combinatie pentru cei care "ochesc" bine si pentru "instinctivi", cu regret spun ca au lipsit trei probe care nu s-au putut desfasura din cauza terenului, KR, discuri si tinta pe tiroliana. Sper ca cele din poligonul de "trick shoot" au reusit sa le suplineasca. Am preferat sa fie tintele mai grupate, mai putin de umblat. Cine a dorit plimbare, a reusit sa faca excursii interesante.

Despre urmele trecerii pe acolo, in afara de faptul ca am consumat prea repede rezerva de apa (intr-o zona in care este vitala - traiul se duce pe spinarea animalelor) am ramas uimit ca nu am facut un deranj prea mare - de fapt de neobservat. In timpul diminetii au fost foarte multi care au ajutat la strangerea recoltei de doze si pahare de plastic.

Cat despre deranjul creat de cei fara somn, asta este, fiecare isi asuma faptele... cum am spus, apa este pretioasa, iar rosiile, pacat sa le aruncam...

Si nu in ultimul rand, miniconcertul a fost de nota 20 =D> =D> =D>

@Alex, imi pare rau de camera foto. Au sa apara si pozele, dar cred ca lumea este inca obosita...

Toate cele bune!
"Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

[unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

User avatar
Arthelad
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:247
Joined:29 Nov 2012, 22:18
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Bucuresti
judet:Bucuresti
Varsta:43
Location:Bucuresti
Contact:

Re: INTALNIRE CIOCLOVINA 16-19 AUGUST 2012

Post by Arthelad » 20 Aug 2012, 11:02

No, ma bucur ca nu ati avut probleme cu curatenia de dupa.
o precizare, nu criticam concursul, era doar o concluzie la mesaj, de apreciere, ca sa zic asa. Dar daca adusesi vorba, adaosurile de acum (basculanta, WT, rotativa, etc) daca vor fi prezente si pe viitor, alaturi de KR, discuri si porcul zburator, o sa fie inca mai fain.

User avatar
adidan
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:14
Joined:11 Jul 2011, 12:55
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Turda
judet:Cluj
Varsta:40

Re: INTALNIRE CIOCLOVINA 16-19 AUGUST 2012

Post by adidan » 20 Aug 2012, 11:53

Fratilor, totul a fost peste asteptari, incepand de la primire pana la plecare, caldura si la propriu si la figurat, probe deosebite, mancare excelenta, o zona superba in care ma voi intoarce cu siguranta la anul. Felicitari organizatorilor si vorba lu Mugur ''sa fie-ntrun ceas bun''.
Nu trebuie să fii trist că n-ai fost remarcat. Fii trist că n-ai făcut nimic remarcabil. (Confucius)

User avatar
carcalete
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:122
Joined:18 Jan 2011, 13:07
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Alba-Iulia
judet:alba
Varsta:38
Location:Alba-Iulia

Re: INTALNIRE CIOCLOVINA 16-19 AUGUST 2012

Post by carcalete » 20 Aug 2012, 14:36

O intalnire care mi-a incarcat bateriile la maxim, unde m-am delectat atat cu probele de concurs, cu tot felul de arcuri, care mai de care, cat si cu bucatele alese pentru care ma inclin gazdelor! ^:)^ Multe multumiri vecinilor hunedoreni pentru gazduire, multumiri tuturor arcasilor pentru atmosfera familiara! Sanatate maxima tuturor!

User avatar
philip
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:87
Joined:12 Jul 2010, 14:59
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:36
Contact:

Re: INTALNIRE CIOCLOVINA 16-19 AUGUST 2012

Post by philip » 20 Aug 2012, 15:52

Doamnelor, domnilor, Oameni! Arcasi! Multumesc!!! Tuturor pentru armonia din "familie"(chiar daca a mai fost cate un "junior" scapat la... nesomn-funny after all),dar cu speciala inclinatie dragilor de hunedoreni care ne-au tinut ca pe palme. Minunat loc pentru o astfel de adunare! Dupa cum ii spuneam lui Calin, am senzatia ca Cioclovina o sa devina locul nostru de pelerinaj, un Kogaion al Arcasi.ro .
Doamne tine-ne sanatosi si voiosi ca sa ne vedem cu bine!
"...Omul ar trebui,macar din cand in cand, sa faca un efort intens si consecvent de gandire. "Fii cuminte!" nu inseamna in fond altceva decat "Fii cu minte!", gandeste, ras-gandeste si razgandeste-te! ..."

User avatar
AlinAndreica
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:143
Joined:13 Aug 2011, 00:13
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:39

Re: INTALNIRE CIOCLOVINA 16-19 AUGUST 2012

Post by AlinAndreica » 20 Aug 2012, 16:18

Fiecare intalnire are specificul si frumusetea ei.Pentru mine Cioclovina e ceva mai mult,poate si pentru faptul ca anul trecut a fost prima intalnire la care am participat.Hunedorenii si-au amintit asta si mi-au facut o mare surpriza.Am fost premiat la categoria Premiile Greuceanu pentru ca m-am intors dupa un an la Cioclovina.Nu-i putin lucru...N-am facut nimic ca sa merit atata atentie din partea lor.Eu ar fi trebuit sa-i premiez pe ei ca au facut posibil sa ne vedem si anul asta.Intr-adevar oameni deosebiti.Barbati adevarati.Le multumesc tuturor pentru o intalnire mai mult decat reusita.

User avatar
anasazzy
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:441
Joined:03 Nov 2007, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::bucuresti
judet:----
Varsta:43
Location:BUCURESTI
Contact:

Re: INTALNIRE CIOCLOVINA 16-19 AUGUST 2012

Post by anasazzy » 20 Aug 2012, 17:55

da.... am ajuns acasa in bucuresti[vreau inapooooi :d ].ce sa spun despre intilnire: m am simtit excelent, am incarcat bateriile, m am intilnit cu prieteni vechi si mi-am facut altii noi.gazdelor muuuuulte multumiri pentru inca o gazduire de milioane.speram sa fim si noi la aceasi inaltime la greaca inca o data multumiri gazdelor.
    domide sper ca domnisoara sa sa ma ierte ca nu am dus totul la capat si sa ii fac si coarda [vinovatii sint : calin care a lasat palinca pe masa si eu ca am bauto si am uitat de coarda arcului domnitei =)) ]
    in încercarea de aşi prelungi viata uni oameni uită sa o trăiască

    User avatar
    domide
    Constructor de arcuri
    Constructor de arcuri
    Posts:1294
    Joined:05 Feb 2010, 15:25
    Am un arc:da
    Construit de mine:da
    locuiesc in::Deva H
    judet:Hunedoara
    Varsta:40

    Re: INTALNIRE CIOCLOVINA 16-19 AUGUST 2012

    Post by domide » 20 Aug 2012, 20:17

    @Anasazzy, stai linistit. Raluca a primit un arc functional - cu o coarda rosie. Deasemenea si arcul lui Gherman a primit o coarda. Au primit si sageti. Sa-i fi vazut ce nerabdatori erau sa traga cu ele, si apoi cred ca trei ore au tot tras.

    Multumiri:
    Danours si Mugur pentru materiale pentru corzi puse la dispozitie.
    Obe pentru setul de sageti pentru Raluca
    Sharpshooter pentru tinta lasata la Cioclovina

    Apropo's arcul lui Gherman, este unul castigator, un arc cu care Victor a castigat locul I (fara nici un antrenament). Da, ma laud putin si cu arcul si cu fiul meu :d
    "Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

    [unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

    User avatar
    Mugurbb
    Membru al forumului
    Membru al forumului
    Posts:660
    Joined:07 Jan 2009, 13:36
    Am un arc:da
    Construit de mine:nu
    locuiesc in::Cluj-Napoca
    judet:Cluj
    Varsta:37
    Contact:

    Re: INTALNIRE CIOCLOVINA 16-19 AUGUST 2012

    Post by Mugurbb » 20 Aug 2012, 20:32

    Incantatoare si foarte placuta (re)intalnire.

    Jos palaria organizatorilor. Va multumesc din suflet ca nu ne-a lipsit nimic si ca ati reusit aceasta performanta in placuta izolare de la Cioclovina.
    Pentru mine, s-au intersectat vremea buna cu peisajul, conditiile de cazare si masa cu pacea si voia buna si toate cu prietenii mei mai vechi si mai noi. Nu poti sa ceri mai mult de la viata. Au fost cateva ceasuri bune ;)

    Imi pare rau ca (re)intalnirile dureaza atat de putin si nu am suficient timp sa povestesc pe indelete cu toti prietenii, sa fac suficiente corzi, sa vizitez toata zona si sa trag destule sageti alaturi de voi. Si mi-ar mai place, ca la concurs sa fiu in grupa cu toti... >:d<

    Felicitari inca o data gazdelor si organizatorilor ^:)^

    Sa ne vedem sanatosi si la anul in Cioclovina!!!
    Silence is golden and Duct Tape is silver.

    Locked