INTALNIRE GALATI 2013

Unde, cand si cum se vedem
Post Reply
Dediu00ro
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:989
Joined:23 Oct 2012, 20:06
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Galati
judet:Galati
Varsta:24
INTALNIRE GALATI 2013

Post by Dediu00ro » 05 Mar 2013, 21:23

Salutare arcasi, prieteni si dragi colegi de forum.
La Galati vom organiza o intalnire cum multi din voi deja stiu. Perioada din pacate sta la voia dunarii, deoarece daca apa e prea mare nu va mai exista locatia aleasa decat sub ape.

In momentul filmarii apa era la cota 200, astazi 05/03/2013 cota sta la 386 in crestere.

Daca! apele dunarii vor scadea la 300-350 perioada intalnirii va fi 10-11-12 Mai. Daca apele vor creste suntem fortati sa mutam intalnire mai spre vara dupa intalnirea de la Cheile Turzii undeva inceputu lui Iulie.

Cazarea la cort, dar pentru cei care doresc altceva vom gasi solutii. Vom asigura 3 mese pe zii, bautura/racoritoare la discretie. Vom organiza un mic concurs ;) :d

Scule si lemn pentru arcuri pentru doritori ... Cum este deja traditia speram sa ne ridicam la nivelul intalnirilor la care cei din Galati deja am participat si speram sa va oferim la fel.
Vom confirma perioada intalnirii cu macar o luna inainte, sau amana dupa cum se anunta prognoza hidrologica.

Sa ne vedem cu bine va asteptam cu drag! >:d<
Show without showing what u know without knowing

Dediu00ro
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:989
Joined:23 Oct 2012, 20:06
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Galati
judet:Galati
Varsta:24

Re: INTALNIRE GALATI 2013

Post by Dediu00ro » 08 May 2013, 07:03

Salut!
Daca! apele dunarii vor scadea la 300-350 perioada intalnirii va fi 10-11-12 Mai. Daca apele vor creste suntem fortati sa mutam intalnire mai spre vara dupa intalnirea de la Cheile Turzii undeva inceputu lui Iulie.

Majoritatea deja stiu problema si pentru cei care nu stiu vor afla acuma, cota este 558 cu 2 metri peste nivelul solului in zona specifica. Nu se poate tine Intalnirea in luna asta! Intalnirea se va muta spre vara, dupa intalnirea de la Cheile Turzii. Un lucru e sigur va asteptam la Galati cu drag! >:d< .
Show without showing what u know without knowing

Dediu00ro
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:989
Joined:23 Oct 2012, 20:06
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Galati
judet:Galati
Varsta:24

Re: INTALNIRE GALATI 2013

Post by Dediu00ro » 27 Jun 2013, 08:43

Salutare din nou, dupa cum stiti de pe la tele a fost o mica viitura... apa scadea bine inainte sa ajunga ea, dar cum de abia astazi e prima zii care a inceput sa scada apa din nou e prima zii cind postez si eu.
GALATI Cota 524 Scade -5
Pana la urma intalnirea se va tine in septembrie in prima jumatatea a lunii, in locul intalnirii de la Greaca. Alte modificari nu se vor mai face. Apa pana atunci sigur va scade si va elibera zic eu una din cele mai frumoase zone din Galati.
Show without showing what u know without knowing

Dediu00ro
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:989
Joined:23 Oct 2012, 20:06
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Galati
judet:Galati
Varsta:24

Re: INTALNIRE GALATI 2013

Post by Dediu00ro » 17 Jul 2013, 08:33

Vesti bune prieteni, dunarea scade in toata europa GALATI Cota 335 -15 in continuare scade cam 15-20 cm pe zii. :d Suntem in siguranta acuma. Prognoza meteo indica temperaturi peste medie in luna septembrie.
Intalnirea se va tine pe 13-14-15 septembrie pana atunci e posibil sa avem cateva sute de metri de plaja la locatie. Voi continua cu detalii.
Show without showing what u know without knowing

User avatar
Sharpshooter
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:622
Joined:09 Oct 2007, 14:54
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Craiova
judet:Dolj
Varsta:31
Location:Craiova
Contact:

Re: INTALNIRE GALATI 2013

Post by Sharpshooter » 16 Aug 2013, 22:12

Noutati ceva ? Este ok locatia ? se tine intalnirea ? se anunta ceva ? mai e o luna daca anuntam cu o saptamana inainte nu va veni nimeni este clar
An ordinary man makes extraordinary quivers for ordinary people ....
https://www.facebook.com/TheLeatherArtisan?fref=ts

Dediu00ro
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:989
Joined:23 Oct 2012, 20:06
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Galati
judet:Galati
Varsta:24

Re: INTALNIRE GALATI 2013

Post by Dediu00ro » 17 Aug 2013, 11:49

Noutati ceva ? Este ok locatia ? se tine intalnirea ? se anunta ceva ? mai e o luna daca anuntam cu o saptamana inainte nu va veni nimeni este clar
Intalnirea se tine locatie e perfecta acuma sunt vreo 2-3 km de plaja eliberata de apa cota 87, intalnirea e anuntata de ceva timp. Situatia meteo se anunta favorabila temperaturi peste media lunii septembrie.

Harta locatiei.....
Image
O data ajunsi in Galati,puteti sa o luati pe centura dreapta pe strada Basarabiei, cind treceti de podul peste linile de cale ferata sunteti pe 2B, si tineti strada 2B in continuare in oras sunt mai multe indicatoare spre zona liber/vama Giurgiulesti chiar daca o luati pe alta parte.
Image

O data ajunsi pe drumul 2b continuati 6 km pana veti da de un mic pod peste canalul de irigatii in dreapta se va vedea cum se termina un gard albastru(zona libera) dreapta acolo in dreapta voastra se va afla canalul de irigatii si continuati pe drum si pe dig pana la intoarcerea la pancarda va fi un semn mai special acolo.


Pentru cine vrea sa pescuiasca rog sa anunte din timp sa pot sa ii procur permis de pescuit.
Va rugam sa va anuntati din timp, ca sa ne putem pregati corespunzator. Din punctu meu de vedere se pot incepe inscrierile.
Orice intrebare 0740989293 Dediu Sorin.
Show without showing what u know without knowing

Dediu00ro
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:989
Joined:23 Oct 2012, 20:06
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Galati
judet:Galati
Varsta:24

Re: INTALNIRE GALATI 2013

Post by Dediu00ro » 27 Aug 2013, 16:41

Vreau sa continuii cu niste detalii despre intalnire.

Va fi un mic concurs prietenesc cu aproximativ 20 de tinte, vom incerca sa il facem cat mai inedit cu trageri din barca din miscare atat vaslit cat si motorizat. Animale 2d poate si 3D vreo 2-3. Vor fi putine tinte fita/field dar multe tinte traditionale/2d/3d si altelea ;) .
Regulamentu de concurs e simplu, orice fel de arc fara aparate de tintire/stabilizare sisteme de eliberare mecanica. Numai cu sageti de lemn.
Categoriile se vor inparti in felul urmator:
Arc cu fereastra
Arc fara fereastra
La fel la fete daca vor fi minim 3 pe catergorie daca nu se vor combina cele doua categorii.
Juniori pana in 18 ani.
Copii sub 14 ani.
Show without showing what u know without knowing

User avatar
Sharpshooter
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:622
Joined:09 Oct 2007, 14:54
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Craiova
judet:Dolj
Varsta:31
Location:Craiova
Contact:

Re: INTALNIRE GALATI 2013

Post by Sharpshooter » 31 Aug 2013, 21:56

Pana la urma cine vine la intalnirea asta? mai sunt 12 zile si in tabel nu este decat Dediu ... anuntati-va intentiile sa stim cum ne organizam , venim nu venim revedem prieteni vechi sau legam prietenii noi ... Banuiesc ca si oragnizatorilor le este de folos sa stie cat mai devreme cate persoane participa sa se poata pregati cat mai bine.
An ordinary man makes extraordinary quivers for ordinary people ....
https://www.facebook.com/TheLeatherArtisan?fref=ts

Dediu00ro
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:989
Joined:23 Oct 2012, 20:06
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Galati
judet:Galati
Varsta:24

Re: INTALNIRE GALATI 2013

Post by Dediu00ro » 01 Sep 2013, 00:23

Meniul va fi in felul urmator:
Dimineata Preparate in fiecare zii: oua fierte, crenvusti, branza, unt, salata de rosii castraveti etc.... kaiser/salam/sunca.
Pranz 1 Ciorba de peste
Pranz 2 Fasole cu ciolan
Pranz 3 Tochitura cu mamaliga
Cina 1,2,3 gratar peste/mici/carnaciori/ceafa de porc/pulpe de pui cu sos.
O saramura de peste.....pentru cei care nu le place foarte mult pestele ramanem flexibili si cu alte mancaruri :).

In jur de 35 de lei pe zii va fi costul deci nu foarte mult.
Pana la urma cine vine la intalnirea asta? mai sunt 12 zile si in tabel nu este decat Dediu ... anuntati-va intentiile sa stim cum ne organizam , venim nu venim revedem prieteni vechi sau legam prietenii noi ... Banuiesc ca si oragnizatorilor le este de folos sa stie cat mai devreme cate persoane participa sa se poata pregati cat mai bine.
Pai din partea galatiului vom fi:
Dediu x2( si fratele)
Sven
Stefan
George x2 :D
Roxana
Iulia
Sorin x2
Claudiu
Diana
Silviu
Dan
Mihai x2
Tibi Si Magda posibil

Nu sunt chiar singurul pe lista :)
Cu ocazia vreau sa il invit special pe marianbr ar fi pacat sa fim la cativa kilometri si sa nu ne gasim cu totii.
Show without showing what u know without knowing

FireFly
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:5
Joined:09 Jan 2013, 15:33
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Bucuresti
judet:Bucuresti
Varsta:40

Re: INTALNIRE GALATI 2013

Post by FireFly » 01 Sep 2013, 12:54

Pana la urma cine vine la intalnirea asta? mai sunt 12 zile si in tabel nu este decat Dediu ... anuntati-va intentiile sa stim cum ne organizam , venim nu venim revedem prieteni vechi sau legam prietenii noi ... Banuiesc ca si oragnizatorilor le este de folos sa stie cat mai devreme cate persoane participa sa se poata pregati cat mai bine.
Pai din partea galatiului vom fi:
Dediu x2( si fratele)
Sven
Stefan
George x2 :D
Roxana
Iulia
Sorin x2
Claudiu
Diana
Silviu
Dan
Mihai x2
Tibi Si Magda posibil

Nu sunt chiar singurul pe lista :)
Cu ocazia vreau sa il invit special pe marianbr ar fi pacat sa fim la cativa kilometri si sa nu ne gasim cu totii.
Hai ca suntem 3 pe lista oficiala. Vali si Liviu de vineri dimineata. Din pacate Marian munceste si nu credem ca poate veni.
Din Bucuresti va putem ajuta astfel:
1. pentru cei care vin de departe si le-ar prinde bine o oprire in Bucuresti pot sta peste noapte la mine si sa plecam impreuna vineri dimineata
2. daca are cineva nevoie de transport Bucuresti-Galati si retur anuntati-ma sa stiu daca plecam cu o masina sau cu doua
3. aveti nevoie de altceva pentru a participa la aceasta intalnire, spuneti si vom face tot ce este posibil sa va vedem acolo.

Post Reply