Cioclovina se transforma...

Unde, cand si cum se vedem
Post Reply
User avatar
domide
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:1294
Joined:05 Feb 2010, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Deva H
judet:Hunedoara
Varsta:40
Cioclovina se transforma...

Post by domide » 21 Jun 2014, 18:38

Salutare!

Din motive bine intemeiate, suntem nevoiti sa schimbam locatia pentru intalnirea organizata de hunedoreni. Ii multumim gazdei noastre de la intalnirile precedente - Laurean Gherman, si promitem sa nu uitam ajutorul acordat.

Am gasit o locatie interesanta, intre localitatile Deva si Hunedoara, veti fi surprinsi ce oaza de liniste la mica distanta de drumul judetean 687. Avem la dispozitie loc de parcare, loc pentru corturi la umbra, piscina pentru copii, umbrar unde se va organiza atelierul arcuri sageti si accesorii, terasa - bar, zona pentru gratare, trei dusuri, doua toalete ecologice. O mica padurice pe malul raului Cerna, unde se va organiza concursul. Cine doreste cazare, in afara de cort, sunt in apropiere pensiuni.

Referitor la data intalnirii, sunt doua variante, in perioada 5-8 august, respectiv 26-29 august. Datorita faptului ca este inca perioada concediilor, va rugam sa anuntati intentiile de participare, si in ce perioada convine mai mult.

Deocamdata nu am stabilit preturile, dar cat de curand vom anunta precis data si costurile.

Se poate considera ca au inceput inscrierile, va asteptam cu drag!
"Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

[unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

User avatar
florinvulturar
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:102
Joined:20 Jan 2009, 23:43
Am un arc:da
Construit de mine:nu

Re: Cioclovina se transforma...

Post by florinvulturar » 23 Jun 2014, 21:07

Sincer imi pare rau dupa Cioclovina, ne-am simtit minunat acolo, dar asta-i viata, o continua transformare. Personal o sa incerc sa vin in perioada pe care o sa o stabiliti impreuna cu majoritatea, colectivul sfinteste locul :) .
Florin - Bereta Verde

obe22
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:100
Joined:27 Dec 2012, 18:43
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Hunedoara
judet:Hunedoara

Re: Cioclovina se transforma...

Post by obe22 » 24 Jun 2014, 18:35

Cioclovina ramane o locatie minunata cu un farmec aparte si cine o viziteaza odata, n-o uita. Asta o face sa fie tinta prea multor activitati in prea putine weekenduri. Dar despre noua locatie cand am fost prima data si eu si ceilalti colegi am spus "WOW !!!". Frumusetea locului, utilitatile existente, accesul si lejeritatea logisticii reusesc sa indulceasca umpic gustul amar al absentei de la Cioclovina. Mai ales pentru organizatori, dar sunt convins ca participantii vor avea aceeasi parere. Si nici macar nu pomenesc ingredientul care, in ceea ce ma priveste, face din orice locatie una BETON >:) . O sa va placa mult.

User avatar
domide
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:1294
Joined:05 Feb 2010, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Deva H
judet:Hunedoara
Varsta:40

Re: Cioclovina se transforma...

Post by domide » 25 Jun 2014, 00:02

Pentru doritori, dacă este timp, se poate organiza o excursie la Cioclovina. În 30min. se poate ajunge. Din păcate sunt prea puține zile, și prea multe de făcut...
"Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

[unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

User avatar
philip
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:87
Joined:12 Jul 2010, 14:59
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:36
Contact:

Re: Cioclovina se transforma...

Post by philip » 25 Jun 2014, 22:51

Sara buna!
Da, regret si eu renuntarea la Cioclovina, locul avea ceva... Dar, "viata-i cu de tate" :d si musai trebe mers inainte. Asa ca astept cu nerabdare sa aflu(si sa vaz) noua locatie.
Personal as prefera prima parte a lunii august, pentru ca spre sfarsit sansele sunt mari sa nu fiu in tara. Majoritatea hotataste insa.
Sa ne vedem sanatosi!
PS: Mircea, multam pentru ca ai doftoricit sageata. Mi-a spus Mugur ca ai trimis-o prin el dar inca nu am reusit sa ne intalnim sa o iau...
"...Omul ar trebui,macar din cand in cand, sa faca un efort intens si consecvent de gandire. "Fii cuminte!" nu inseamna in fond altceva decat "Fii cu minte!", gandeste, ras-gandeste si razgandeste-te! ..."

User avatar
AlinAndreica
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:143
Joined:13 Aug 2011, 00:13
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:39

Re: Cioclovina se transforma...

Post by AlinAndreica » 27 Jun 2014, 23:32

In ultima saptamana din august si eu sunt ocupat. As prefera 5-8 ,dar ma supun majoritatii.

User avatar
seba
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:65
Joined:02 Dec 2012, 00:39
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Turda
judet:cluj

Re: Cioclovina se transforma...

Post by seba » 30 Jun 2014, 00:56

salutare mircea. am verificat si m-am reverificat si am ajuns la concluzia ca tu ai zis 5-8 sau 26-29 august dar te-ai uitat in calendar tot la luna iunie (aici intradevar sunt week-enduri datele astea). sau se transforma asa de tare cioclovina incat o sa ne intalnim in timpul saptamanii :d ? oricare ar fi perioada cred ca si "beretele" isi vor face timp pentru a putea inaugura noua locatie a intalnirii OAH-ului
SEBERETA VERDE

User avatar
Ioana
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:104
Joined:27 Feb 2009, 11:48
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:30
Location:Cluj-Napoca

Re: Cioclovina se transforma...

Post by Ioana » 07 Jul 2014, 15:37

Salutare. Si noi am prefera ca intalnirea sa aiba loc in prima parte a lunii august. :)
Silence is golden unless you have children then silence is suspicious.

User avatar
Andrey
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:95
Joined:09 Dec 2007, 19:07
Am un arc:da
Construit de mine:da
Location:Timisoara

Re: Cioclovina se transforma...

Post by Andrey » 08 Jul 2014, 23:00

se stie cand este intalnirea ? ca eu trebuie sa imi iau concediu oricand ar fi , dar sa nu se mute ceva.

User avatar
domide
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:1294
Joined:05 Feb 2010, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Deva H
judet:Hunedoara
Varsta:40

Re: Cioclovina se transforma...

Post by domide » 09 Jul 2014, 21:52

Si inceputul lunii August este plin de evenimente, concurs 3D Lugoj, concurs Alba-Iulia, asa ca nu avem de ales, data fixata pentru intalnire este 29-31.08.

Locatia:
http://distanta.ro/45.879440,22.913066/ ... ,22.951680

Se ofera masa astfel:
Vineri, 29.08 - cina
Sambata, 30.08 - mic dejun, pranz si cina
Dumineca, 31.08 - mic dejun, si cine doreste si ramane se mai serveste un pranz

Mancarea si taxa de concurs vor avea un tarif, iar bauturile racoritoare (suc si bere) se vor cumpara de la bar.

Detaliile despre costuri le vom anunta cat de curand.

Daca ne ajuta sectorul IT cu un tabel, se pot incepe inscrierile.
"Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

[unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

Post Reply