Intalnire Hunedoara 2014

Unde, cand si cum se vedem
User avatar
seba
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:65
Joined:02 Dec 2012, 00:39
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Turda
judet:cluj
Re: Intalnire Hunedoara 2014

Post by seba » 24 Aug 2014, 20:28

salutare arcasi,
o intalnire reusita se caracterizeaza printre altele si cu: revederea prietenilor dragi; legarea de noi prietenii; datul unei maini de ajutor celui in nevoie, trasul la tinta in si in afara concursului, o masa buna la ceaun iar daca se mai adauga si un foc de tabara si o cantare -- cu atat mai bine. cred ca putem sa clasificam si intalnirea de la "Moara lui Piti" la categoria celor reusite. Multumim celor care ne-au asteptat cu drag si pana la urmatoarea intalnire, sanatate si toate cele bune.


cu drag , Sebereta verde
SEBERETA VERDE

User avatar
AlinAndreica
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:143
Joined:13 Aug 2011, 00:13
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:39

Re: Intalnire Hunedoara 2014

Post by AlinAndreica » 25 Aug 2014, 13:46

A avut ceva ploaia cu arcasii anu' asta, dar parca nu mai conteaza foarte mult. Ma bucur ca am reusit sa ajung. A fost foarte bine. Totusi ma bucur ca n-am fost nevoit sa mai stau o saptamana ( pentru cei care nu stiu, mi-am pierdut cheile de la masina) si va multumesc tuturor pentru spiritul de solidaritate, care cred ca e liantul acestor intalniri. Organizatorii fac multa munca non profit doar ca sa avem parte de o intalnire intre prieteni. Stiu ca nu e usor si le multumesc tuturor,in special neobositului Mircea.

User avatar
iuli
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:26
Joined:18 Jun 2012, 06:55
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Zalau
judet:Salaj
Varsta:33

Re: Intalnire Hunedoara 2014

Post by iuli » 25 Aug 2014, 15:16

Multumim hunedorenilor pentru intalnirea frumoasa , pentru organizare, concurs , pentru tot >:d< , multumim ploii ca ne-a lasat in pace o vreme , pana dupa concurs si ca nu ne-a udat chiar toate hainele , multumim celor de la Dark Raven, o trupa adevarata ,care din tot ce au facut inaintea si in timpul intalnirii se vede ca pun mult suflet in ceea ce fac si s-au straduit din toate puterile sa ne faca sa ne simtim cat mai bine , suportul lor neconditionat a fost un plus binevenit in unele situatii. Iar muzica a fost exact pe sufletul meu , s-a potrivit ca o manusa . Faina intalnire ! =D>
“Don't walk behind me; I may not lead. Don't walk in front of me; I may not follow. Just walk beside me and be my friend.” A.Camus

User avatar
adidan
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:14
Joined:11 Jul 2011, 12:55
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Turda
judet:Cluj
Varsta:40

Re: Intalnire Hunedoara 2014

Post by adidan » 25 Aug 2014, 22:23

Fratilor, a fost foarte fain , ca de obicei, unde sunt arcasi nu poate fi decat buna dispozitie, aproape ca n-am simtit lipsa "Cioclovinei" =D> . Cu toate ca ploaia si-a cam facut de cap, nu am simtit decat caldura baietilor din OAH si a celorlalti participanti. Imi pare sincer rau pentru cei care n-au reusit sa ajunga, poate ne vom intalni mai multi la urmatoarea intalnire. >:d<
adidan
Nu trebuie să fii trist că n-ai fost remarcat. Fii trist că n-ai făcut nimic remarcabil. (Confucius)

User avatar
domide
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:1294
Joined:05 Feb 2010, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Deva H
judet:Hunedoara
Varsta:40

Re: Intalnire Hunedoara 2014

Post by domide » 25 Aug 2014, 22:44

Clasamentul concursului:

Copii:

Dani Rus - 133
Andra Suciu - 63
Timea Balogh - 63

Doamne si domnisoare:

Paula Parlog - 153
Andra Botos - 150
Moni Stoiov - 146
Iulia Ziller - 144
Alina - 143
Roxana Sampalean - 65

Barbati si baietandrii - OPEN (orice sagaeti)

Alin Andreica - 245
Vlad Dreghici - 240
Bogdan Parlog - 190
Marius Sabou - 177
Radu Fruja - 145
Bogdab Barla - 124

Barbati si baietandrii - TD

Gabriel Nemes- 226
Horia Botos - 170
Adrian Valean - 170
Iulian Sugeac - 78

Barbati si baietandrii - longbow cu fereastra

Petru Filimon - 243
Florin Stoian - 195
Sebastian Rus - 181
Bogdan Tatar - 181
Cristian Grecu - 175
Gabi Iovescu - 157
Gabi Ziller - 135
Zemba Andrei - 177
Victor Domsa - 106
Radu Dan - 104

Barbati si baietandrii - traditional fara fereastra

Ionut Dosa - 216
Sorin Dregici - 216
Ovidiu Suciu - 174
Bela Balogh - 173
Alex Stanciu - 167
Liviu Sambotin - 111
Paul Bulmaga - 104

FELICITARI tuturor!!!
"Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

[unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

User avatar
Amo_rphis
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:21
Joined:20 Jul 2013, 11:59
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Craiova
judet:Dolj
Varsta:34
Location:Craiova

Re: Intalnire Hunedoara 2014

Post by Amo_rphis » 26 Aug 2014, 23:47

Odata cu aceasta intalnire,se implineste 1 an de cand am cunoscut o gramada de oameni pasionati de o "chestie" ca m-a cucerit si pe mine doar acum 1 an jumatate(chiar mai putin),anume "trasul cu arcul".Am ajuns la acea intalnire(Cioclovina2013) dupa ce prietenul nostru,Sharpy,pe care il cunoscusem de putina vreme,si cu cu care rezonasem repede in ale arcasiei si nu numai,mi-a laudat oamenii care vin la astfel de intalnire,locatia,tipul de intalniri(mai haiducii asa,nu treburi oficiale).M-am bucurat ca am decis la vremea aia sa vin si sa cunosc o buna parte din acesti oameni,cu multi dintre ei mentinand usor-usor legatura ulterior.
Imi pare asa de rau ca acest grup,aceasta grupare de oameni, se destrama un pic cate un pic din ce vad,acumuleaza tot mai multi "nori negrii",si ma tot intreb de ce? Oare,oameni buni,nu e pacat sa ne incarcam cu atatea energii negative,sa degradam aceasta grupare menita sa fie un iz pozitiv ,sa distrugem niste intalniri menite sa ne apropie,sa ne relaxeze,sa ne descreteasca fruntile,doar pentru niste ambitii si orgolii si alte aspecte de genul asta?
Nu acuz pe nimeni,sa zic asa,mai ales ca nu sunt in masura sa o fac,fiind un membru mai proaspat,venind de departe si dintr-o zona mai slab reprezentata de arcasi, si cunoscund putin pe cei ce se aduna de atatia ani,dar poate toti care participati de ani buni,si care ati facut atea eforturi pentru intalnirile menite sa faca ce ziceam mai sus(pentru ca sunt sigur ca astea sunt scopurile) cred ca ar fi bine sa va ganditi cel putin de 2 ori inainte de lasa mania si alte sentimente rapide sa se manifeste ,si sa "mai inchidem" un ochi ici-colo ,in ideea de a pastra un ceva frumos in acesta directie,mai ales ca suntem asa putini,si suntem totusi cam toti mai frumosi sufleteste,prin acest sport si pasiune care ne uneste?
Ma bucur ca am fost la aceasta intalnire,ca am revazut oameni care imi sunt dragi,si imi pare rau ca au lipsit unii dintre ei,care ,excluzand-ui pe cei care erau departe,sau au avut treburi personale,au fost "cuceriti" de ce ziceam mai sus,si mi-as dorii sa se gandeasca,cum ziceam, de cel putin 2 ori la unele aspecte.Imi doresc ca aceasta pauza ,pana la anul,sa aduca mai multa liniste la cei zbuciumati,si,cu forte mai proaspete,sa revenim la spiritul care este menit pentru astfel de intalniri.As da 2 exemple care poate va vor face sa va ganditi:la aceasta intalnire au venit Fam Parlog,au tras si au plecat,probabil pentru ca aveau treaba,dar poate totusi au facut un efort sa ajunga,in spiritul de care vorbeam mai sus;al 2-lea sunt eu,care vin de la ceva distanta,singur,ca sa va revad,si ca sa mai stam la un pahar de vorba,si nu numai,sa mai tragem o sageata,etc.
Multumiri inca odata organizatorilor,si,sper din toata inima,sa auzim de bine si sa ne revedem si sa ne "simtem bine" si pe viitor. ;)

Post Reply