INTALNIREA FORUMISTILOR IN 2009?

Unde, cand si cum se vedem
Locked
User avatar
Sharpshooter
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:622
Joined:09 Oct 2007, 14:54
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Craiova
judet:Dolj
Varsta:31
Location:Craiova
Contact:
INTALNIREA FORUMISTILOR IN 2009?

Post by Sharpshooter » 12 Jan 2009, 12:22

Salut si La multi ani la toata lumea , asa cum s-a incercat si anul trecut , o intalnire a membrilor forumului nu poate fi decat benefica pentru toata lumea , deci deschid acest topic , sa puteti face aranjamentele necesare , stabilirea locatiei si a datei in care va avea loc aceasta intalnire .
Eu vin si cu o propunere , care nu este obligatoriu sa fie acceptata . Mie mi-ar place sa rezervam o pensiune undeva in mijlocul tarii in zona Brasov , si sa venim pentru un weekend cu echipamentul din dotare , in felul asta se rezolva problemele cu cazarea si masa , nu trebuie sa fie neaparat in statiunile cu renume pensiunea ci undeva unde e liniste si exista un camp (proaspat pascut de animale ) unde se pot amplasa tintele si gratarele . Daca intalnirea va avea loc in perioada 1-3 mai nu voi veni nici anul acesta , deoarece am evenimente in familie si pentru mine familia are intotdeauna prioritate.
Timp este berechet sa se stabileasca detaliile , cu cat mai multi participanti vor fi cu atat mai interesanta ca fi intalnirea.
An ordinary man makes extraordinary quivers for ordinary people ....
https://www.facebook.com/TheLeatherArtisan?fref=ts

andreih
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: INTALNIREA FORUMISTILOR IN 2009?

Post by andreih » 14 Jan 2009, 14:42

Servus,

Despre intalnirea din februarie de la cluj am postat aici:
http://www.forum.arcasi.ro/viewtopic.php?f=61&t=752

Robin, ar fi placut sa ne intalnim cum ai spus cam in zona Brasovului (sa nu fie asa departe pentru cei din parti mai indepartate) macar o data pe an cat mai multi de pe forum, asa, o intalnire "generala".
Hai sa stabilim.. Iulie, August? Cand ar fi cel mai bine pentru el? Haide sa gasim un numitor comun...
Cine se inscrie? Cine ar vrea sa vina?
Ce parere are fiecare?


andrei

User avatar
Mugurbb
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:660
Joined:07 Jan 2009, 13:36
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:37
Contact:

Re: INTALNIREA FORUMISTILOR IN 2009?

Post by Mugurbb » 16 Jan 2009, 09:06

salutari!
buna idee cu intilnirea in mijlocul tarii. Brasovul are potential.
cred insa ca iulie si august, desi au avantaje, sunt lunile concediilor (si cazul meu).
si as veni cu placere.
Silence is golden and Duct Tape is silver.

GIB GABRIEL
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: INTALNIREA FORUMISTILOR IN 2009?

Post by GIB GABRIEL » 19 Jan 2009, 19:58

DannyRO wrote:salutari!
buna idee cu intilnirea in mijlocul tarii. Brasovul are potential.
cred insa ca iulie si august, desi au avantaje, sunt lunile concediilor (si cazul meu).
si as veni cu placere.
SALUT.EU SINT NOU PE FORUM,DAR CRED CA O INTILNIRE A ARCASILOR AR FI NEMAIPOMENUTA.DE ASEMENEA ZONA BRASOVULUI POATE FI AVANTAJOASA PENTRU TOTI.EU FIIND LIBER,POT VENI ORICIND PENTRU A FI PREZENTI CIT MAI MULTI,CE-ATI ZICE DE IUNIE SAU SEPTEMBRIE? GABIGIB

akila
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: INTALNIREA FORUMISTILOR IN 2009?

Post by akila » 20 Jan 2009, 18:42

Ar fi o varianta o intalnire generala pe an, care sa aiba loc in zona brasovului.....in felul acesta poate ar putea veni mai multi...macar odata pe an....iar perioada sa fie undeva iulie-august...sa fie cald afara,, si in perioada aia multa lume isi poate lua concediu...ir Brasovul e la mijloc si ma gandesc ca am putea veni mai multi...asta in afara de 1Mai si sfarsitul lunii februarie... :d ...da oricum asta depinde si de Florin si de Andrei,,,, ca na..poate oamenii nu pot tot timpul sa organizeze la ei intalniri de genu asta...dar o intalnire generala pe an, ar fi faina intr-o locatie unde sa poata veni cat mai multi....

andreih
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: INTALNIREA FORUMISTILOR IN 2009?

Post by andreih » 21 Jan 2009, 13:40

Servus,

UPDATE
la intalnirea anuala - vara IULIE - sau inceput de AUGUST. (zic inceput de august ca din 15 august incolo la altitudinea aia deja e rece seara).

O posibila varianta ar fi in zona BISTRITA-NASAUD, la casa bunicilor mei la 10 km. departare de orice urma de civilizatie :)
Dealuri si paduri in jur cat vezi cu ochii...

Avantaje,
* cazare - gratuita (3 camere intr-o casa traditionala de munte, iar ce depaseste limita de cazare a casei, la cort... eu am unul disponibil, sau pe fan cosit, etc...)
* masa - cu o suma modica si cu ajutorul lui florin la bucatarie (am discutat pe privat si s-a oferit sa ma ajute cu aspectul asta) putem rezolva prin forte proprii
* transport pana in gara din nasaud, de acolo fratele meu si cu mine vom prelua pe cei ce vor participa si transporta pana la locatie (pe cei ce vin cu trenul, sau pe cei ce nu ar dori sa intre pe un drum forestier cu masina proprie... poate ramane masina in curtea parintilor mei in siguranta).

Daca stabilim mai mult de un week-end, o saptamana sa zicem, putem construi impreuna ceva arcuri, asa pe indelete... Sa rezolv doar inainte si sa pun ceva lemne la uscat... Cine nu doreste o saptamana intreaga (eh, concediu in alta parte, sau nu concediu) poate sa vina la sfarsitul saptamanii respective 2-3-4 zile... Va spun cum am fost in bulgaria, o saptamana trece ca si cum ar fi 2 zile.. asa de repede.. mult prea repede... plictiseala sunt sigur ca NU va fi!!!!

Dezavantaje,
* nu e chiar centrul geometric al tarii
* conditiile nu sunt chiar de multe stele, sunt asa mai rustice, de ex. apa e la fantana nu la robinet... dar cine vine poate considera ca e in camping :)

O sa pun poze mai in primavara cand o sa fac un drum acolo.. Si o sa caut ca am si ceva poze mai vechi pe undeva...

Ce ziceti??? :)

PS. Am vorbit deja cu parintii mei si totul e ok.
PSS. hehehe.. apropo de parinti, tatal meu face o tzuica din aia de bistrita... :D

andrei

andreih
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: INTALNIREA FORUMISTILOR IN 2009?

Post by andreih » 21 Jan 2009, 13:59

Precizare,
casa e folosita ca si casa de vacanta de ai mei, deci e libera aproape oricand...

User avatar
Sharpshooter
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:622
Joined:09 Oct 2007, 14:54
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Craiova
judet:Dolj
Varsta:31
Location:Craiova
Contact:

Re: INTALNIREA FORUMISTILOR IN 2009?

Post by Sharpshooter » 21 Jan 2009, 14:10

Sunt unii dintre noi care apreciaza beneficiile civilizatiei si secolului in care traim , care nu ar vrea sa doarma in cort si sa se spele la robinet , in speta vorbesc pentru mine aici , de asta facusem propunerea cu pensiunea unde cei amatori de confort ar fi avut tot ce le trebuie .
Nu vreau sa ma intelegi gresit , nu sunt un simandicos dar daca plec sa ma simt bine atunci vreau confort si daca privesc iesirea asta ca pe un weekend de concediu si vin cu sotia cu atat mai mult .
Solutii exista pentru orice problema , nu cred eu ca nu gasim o pensiune pe o raza de 50 de km unde sa pot avea confortul dorit , sa pot face naveta la locul intalnirii...
Parerea mea bineinteles ca e diferita de cea a celorlalti forumisti dar eu nu construiesc arcuri si as vedea aceasta iesire ca pe un prilej de a ne cunoaste si de a trage cu arcul ca si divertisment ...
Am sa astept sa vad ce se hotaraste...
P.S> Tuica de Bistrita face toti banii .... un motiv in plus sa ajungeti la intalnire ...
An ordinary man makes extraordinary quivers for ordinary people ....
https://www.facebook.com/TheLeatherArtisan?fref=ts

andreih
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: INTALNIREA FORUMISTILOR IN 2009?

Post by andreih » 21 Jan 2009, 15:15

am scris

"O posibila varianta ar fi..." am oferit o alternativa....

sunt deschis la orice propunere...

si tzuica de bistritza poate sa vina oriunde ne-am intalni.... ;) (cu masura)

multumesc pentru raspuns
si astept pareri, variante...
nu vreau sa stabilesc eu, parerea tuturor si a fiecaruia conteaza!!!


andrei

dady
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:767
Joined:13 Dec 2012, 17:11
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::tgmures
judet:mures
Varsta:34

Re: INTALNIREA FORUMISTILOR IN 2009?

Post by dady » 21 Jan 2009, 17:15

mie mi se pare foarte faina ideea, rustic parca e si mai in ton cu ce se vrea sa fie, si daca unii vor sa faca vreun arc (eu daca e sa vin vreau neaparat sa fac) nu prea ai unde sa te plasezi prin brasov sa ai un loc unde sa te desfasori, tre sa cari scule si lemne dupa tine... Si mie mi-ar placea sa vin cu familia dar acuma sa vedem ce posibilitati sunt. Cat despre cei care vor confort, daca tot ziceai ca Nasaud e la 10Km se poate rezolva cazare in oras.

Locked