Fibra de sticla

ajutor tehnic de specialitate ... :P
Post Reply
Greenarrow
Membru al forumului
Membru al forumului
Fibra de sticla

Post by Greenarrow » 13 Aug 2009, 23:07

Salutare tuturor, am si eu nevoie de niste fibra de sticla.....ma refer la tesatura aceea din fibra de sticla si cine ma poate ajuta urgent sa imi lase un pm.....bineinteles afacerea e contra cost....ar fi super ok daca m-ar putea ajuta cu problema asta cineva din bucuresti,pt ca vreau sa fac rost de fibra cat mai curand...daca nu aveti fibra gen tesatura ma multumesc si cu alteva...Va multumesc anticipat

Greenarrow
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Fibra de sticla

Post by Greenarrow » 14 Aug 2009, 16:31

Nu ma poate ajuta nimeni?...... :(

ringring
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Fibra de sticla

Post by ringring » 15 Aug 2009, 10:41

cauta la rompolimer langa apicola de la baneasa, e un liceu pe acolo si dupa el sunt spati industriale unde e si rompolimer

Greenarrow
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Fibra de sticla

Post by Greenarrow » 15 Aug 2009, 23:00

Eu nu vreau foarte multa fibra...imi trebuie dor o fasie cam de 5cm latime si de vro 60 lungime...oricum merci de informatie

ringring
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Fibra de sticla

Post by ringring » 16 Aug 2009, 13:31

daca te duci acolo si vorbesti cu baieti de la depozit poate pot sa iti dea merita sa incerci mie mi-au dat acum 6 ani 200gr intaritor gratis ca uitasera sa-l treaca pe factura, stratimatul cred ca costa cam 1 euro pe kg la ce ai tu nevoie sigur te costa mai mult drumul

dady
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:767
Joined:13 Dec 2012, 17:11
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::tgmures
judet:mures
Varsta:34

Re: Fibra de sticla

Post by dady » 16 Aug 2009, 14:24

deci ai 2 posibilitati: ori uita sa-ti faca factura si ti le da gratis ori iti trece pe factura si cele 200g de intaritor ale lui ringring ;)... oricum merita sa incerci

ringring
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Fibra de sticla

Post by ringring » 16 Aug 2009, 21:20

stai linistit ca am lucrat acum cativa ani intr-un loc unde se consumau si 2 tone de rasina pe luna, ei vand de obicei la butoaie de 200l

Greenarrow
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Fibra de sticla

Post by Greenarrow » 17 Aug 2009, 00:53

Cred ca o sa incerc pana la urma...merci inca odata

Greenarrow
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Fibra de sticla....sau alt backing?

Post by Greenarrow » 17 Aug 2009, 01:03

Bine ca mi-am amintit.....fibra de sticla o vreau ca bacing pt un arc cam de 12- 14kgf pe care vreau sa-l fac mai tare poate undeva peste 18....credeti ca daca folosesc un backing de matase ,de exemplu,pus in 2 strate,arcul va deveni mai tare?

User avatar
florinarnaut
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:750
Joined:28 Sep 2008, 17:31
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Brasov
Location:Brasov
Contact:

Re: Fibra de sticla....sau alt backing?

Post by florinarnaut » 17 Aug 2009, 09:48

Greenarrow wrote:Bine ca mi-am amintit.....fibra de sticla o vreau ca bacing pt un arc cam de 12- 14kgf pe care vreau sa-l fac mai tare poate undeva peste 18....credeti ca daca folosesc un backing de matase ,de exemplu,pus in 2 strate,arcul va deveni mai tare?

Salut!
Eu am avut un arc similar ca kg/f (frasin tinar) si am lipit pe spate cu epoxi fire de f.sticla cca 20 de la miner la nock pe ambele brate iar pe burta arcului o fisie de frasin 1,2mm.
Nu l-am masurat nici inainte de laminare nici dupa dar ca tagere la distanta diferenta e remarcabila: 70m inainte si 110 - 130 m dupa.Bafta!
"Traieste de parca n-ar muri niciodata, si apoi moare fara sa fi trait"
- Dalai Lama -

Post Reply