Arcasii-Romaniei.ro a luat fiinta din nevoia unor arcasi rataciti de a se trezi din zbuciumul vietii zilelor noastre. Arcasii-Romaniei.ro este locul caruia ii spunem ACASA, locul unde ne vom intoarce mereu, stiind ca cineva ne va primi cu bucurie in ochi si zambet pe buze.

Blestemul arcului care zbarnaie ori cel al sagetii zburand zorit spre tinta sunt blesteme fara leac. Asta chiar daca vremurile s-au copt, si acum putem povesti despre cum se construieste un arc sau o mana de sageti, o tolba, o manusa de arcas ori vreun stilet mai aratos. Ne aducem aminte si de stramosii nostri, cu ale lor straie si obiceiuri arcasesti, ne bucuram si sa primim oaspeti doritori de sfaturi sau de voie buna. Dar stim ca magia arcului e cea care ne-a adunat pe toti la un loc, si e datoria noastra s-o transmitem mai departe.

Hai sa invatam impreuna sa mesterim arcuri si sageti, sa descoperim impreuna secretele ochirii si ale tragerii fara cusur! Hai sa aflam impreuna istoria arcului romanesc si s-o scriem mai departe!
Hai sa fim arcasii Romaniei!

Problemele tehnice, problemele cu inregistrarea sau logare puteti sa le notificati in categoria Ajutor sub rolul de vizitator.

Va multumim pentru intelegere.
Echipa.

Topicuri restrictionate

ajutor tehnic de specialitate ... :P

Topicuri restrictionate

Mesajde ciprian muntean » 10 Oct 2012, 09:02

Salutare,

Am vazut ca mai sunt useri care nu poate scrie pe anumite topicuri. Din pacate si eu am probleme legate de posibilitatea de a da reply sau a vota, pe anumite subiecte:
Regulament forum - conduita, Restructurare forum - partea II, Se cauta un nou administrator

missing_reply.jpg

Dupa ce am verificat si alte topicuri am ajuns la o concluzie:
- posturile pe care nu pot da reply sau vota sunt de fapt in subforumul "Arcuri ‹ Materiale si tehnica" in care ca si membru vad ca nu am drept de "reply" numai de "view" (de fapt pe toate subiectele din acest subforum nu am drept de reply). Nu stiu daca asta a fost intentia sau este o probleme da gestionare a drepturilor.

Daca dorinta a fost ca userii cu statut de "membru" sa nu aiba drept de "reply" pe acest forum rog ca topicurile generale la care se doreste feedback de la toti userii forumului sa fie mutate intr-un subforum cu access general.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Only after the last tree has been cut down, only after the last river has been poisoned, only after the last fish has been caught, only then will you find - that money cannot be eaten. [Chief Seattle]

www.cmuntean.ro
ciprian muntean
Membru al forumului
Membru al forumului

Has thanked: 34 times
Been thanked: 77 times
Am un arc: da
Construit de mine: nu
locuiesc in:: Sibiu
judet: Sibiu
Varsta: 49

Re: Topicuri restrictionate

Mesajde ciprian muntean » 10 Oct 2012, 09:34

S-a rezolvat.
O mica explicatie pentru cei care au avut probleme ca si mine:

Eu cand intru pe forum folosesc linkul "Vizualizare mesaje noi". Cum topicurile de mai sus sunt topicuri generale ele sunt afisate in toate forumurile inclusiv in ce le in care ca membru nu am drept de scriere ( Arcuri ‹ Materiale si tehnica). Acest lucru a generat imposiblitatea de a da reply sau vota.

Daca intrati de pe un alt forum ex: Arcuri ‹ Intrebarile incepatorului... access-ul va fi liber.
In contextul noilor schimbari se pare ca am devenit paranoic :) si am crezut ca am fost banat.
Mea culpa.
Only after the last tree has been cut down, only after the last river has been poisoned, only after the last fish has been caught, only then will you find - that money cannot be eaten. [Chief Seattle]

www.cmuntean.ro
ciprian muntean
Membru al forumului
Membru al forumului

Mesajde Ioana » 10 Oct 2012, 11:10

salut Cip. nu e prima data cand intru prin "vizualizare mesaje noi" . Si absolut intotdeauna mi-a aparut "post reply". :P
Silence is golden unless you have children then silence is suspicious.
Ioana
Membru al forumului
Membru al forumului

Has thanked: 44 times
Been thanked: 1 time
locuiesc in:: Cluj-Napoca
judet: Cluj
Varsta: 30

Mesajde ciprian muntean » 10 Oct 2012, 11:20

Si absolut intotdeauna mi-a aparut "post reply".

Tu esti mai draguta :> se mai uita si la om :)
Ai dreptate, in general a functionat.
Problema insa am avut-o doar pentru cateva topicuri "Regulament forum - conduita, Restructurare forum - partea II, Se cauta un nou administrator" care erau in "Arcuri ‹ Materiale si tehnica".

Acuma au fost mutate si este ok. Mi-a aparut si mie "post reply".

Mersi, se poate inchide.

www.cmuntean.ro
ciprian muntean
Membru al forumului
Membru al forumului

Înapoi la Ajutor