Topicuri restrictionate

ajutor tehnic de specialitate ... :P
Post Reply
User avatar
cipm66
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:413
Joined:21 Feb 2009, 19:32
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Sibiu
judet:Sibiu
Varsta:49
Topicuri restrictionate

Post by cipm66 » 10 Oct 2012, 09:02

Salutare,

Am vazut ca mai sunt useri care nu poate scrie pe anumite topicuri. Din pacate si eu am probleme legate de posibilitatea de a da reply sau a vota, pe anumite subiecte:
Regulament forum - conduita, Restructurare forum - partea II, Se cauta un nou administrator
missing_reply.jpg
Dupa ce am verificat si alte topicuri am ajuns la o concluzie:
- posturile pe care nu pot da reply sau vota sunt de fapt in subforumul "Arcuri ‹ Materiale si tehnica" in care ca si membru vad ca nu am drept de "reply" numai de "view" (de fapt pe toate subiectele din acest subforum nu am drept de reply). Nu stiu daca asta a fost intentia sau este o probleme da gestionare a drepturilor.

Daca dorinta a fost ca userii cu statut de "membru" sa nu aiba drept de "reply" pe acest forum rog ca topicurile generale la care se doreste feedback de la toti userii forumului sa fie mutate intr-un subforum cu access general.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Only after the last tree has been cut down, only after the last river has been poisoned, only after the last fish has been caught, only then will you find - that money cannot be eaten. [Chief Seattle]

www.cmuntean.ro

User avatar
cipm66
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:413
Joined:21 Feb 2009, 19:32
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Sibiu
judet:Sibiu
Varsta:49

Re: Topicuri restrictionate

Post by cipm66 » 10 Oct 2012, 09:34

S-a rezolvat.
O mica explicatie pentru cei care au avut probleme ca si mine:

Eu cand intru pe forum folosesc linkul "Vizualizare mesaje noi". Cum topicurile de mai sus sunt topicuri generale ele sunt afisate in toate forumurile inclusiv in ce le in care ca membru nu am drept de scriere ( Arcuri ‹ Materiale si tehnica). Acest lucru a generat imposiblitatea de a da reply sau vota.

Daca intrati de pe un alt forum ex: Arcuri ‹ Intrebarile incepatorului... access-ul va fi liber.
In contextul noilor schimbari se pare ca am devenit paranoic :) si am crezut ca am fost banat.
Mea culpa.
Only after the last tree has been cut down, only after the last river has been poisoned, only after the last fish has been caught, only then will you find - that money cannot be eaten. [Chief Seattle]

www.cmuntean.ro

User avatar
Ioana
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:104
Joined:27 Feb 2009, 11:48
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:30
Location:Cluj-Napoca

Re: Topicuri restrictionate

Post by Ioana » 10 Oct 2012, 11:10

salut Cip. nu e prima data cand intru prin "vizualizare mesaje noi" . Si absolut intotdeauna mi-a aparut "post reply". :P
Silence is golden unless you have children then silence is suspicious.

User avatar
cipm66
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:413
Joined:21 Feb 2009, 19:32
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Sibiu
judet:Sibiu
Varsta:49

Re: Topicuri restrictionate

Post by cipm66 » 10 Oct 2012, 11:20

Si absolut intotdeauna mi-a aparut "post reply".
Tu esti mai draguta :> se mai uita si la om :)
Ai dreptate, in general a functionat.
Problema insa am avut-o doar pentru cateva topicuri "Regulament forum - conduita, Restructurare forum - partea II, Se cauta un nou administrator" care erau in "Arcuri ‹ Materiale si tehnica".

Acuma au fost mutate si este ok. Mi-a aparut si mie "post reply".

Mersi, se poate inchide.
Only after the last tree has been cut down, only after the last river has been poisoned, only after the last fish has been caught, only then will you find - that money cannot be eaten. [Chief Seattle]

www.cmuntean.ro

Post Reply