Asociatia Vanatorilor cu Arcul din Romania

Cum sa ne descurcam in conditii dificile...
Post Reply
mihnea_ionescu
Membru al forumului
Membru al forumului
Re: Asociatia Vanatorilor cu Arcul din Romania

Post by mihnea_ionescu » 03 Nov 2008, 21:49

draga domnule cristi florin nu stiu ce anume va determina sa faceti parada de vastele dvs cunostinte mai ales ca nu v a intrebat nimeni. daca sunteti sau nu pervers numai dvs stiti si un numar oarecare de domnisoare (presupun). la ce sugerati ca as vrea sa instig si pe cine? fiti bun si la muriti ma. v am dat un pm prin care am dorit sa mi arat intentiile prietenesti. e randul meu sa spun ca nu mi faceti o impresie prea buna. si mi ar pacea sa mi spuneti ce e cu religiile agrare sper ca nu cerealiere.eu am auzit de zeitati solare sau telurice. intrebati de malitiozitate. cum numiti dvs anuntarea unei pareri proaste desper o persoana pe care nu o cunoasteti?

testokick
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Asociatia Vanatorilor cu Arcul din Romania

Post by testokick » 03 Nov 2008, 22:19

Daca nu ajungeti si la cine l-a omorat pe Elvis sau pe Kennedy, nu ati epuizat toate resursele. Cu asociatia vantorilor cu arc din Romania(Adica topicul asta) se mai aude ceva?

dady
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:767
Joined:13 Dec 2012, 17:11
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::tgmures
judet:mures
Varsta:34

Re: Asociatia Vanatorilor cu Arcul din Romania

Post by dady » 03 Nov 2008, 23:12

va rog sa reveniti la subiectul topicului altfel se va trece la sanctiuni si stergerea sau mutarea posturilor offtopic.
multumesc.

User avatar
cristiflorin
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:223
Joined:24 Nov 2012, 01:30
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::cluj
judet:Cluj
Varsta:31
Contact:

Re: Asociatia Vanatorilor cu Arcul din Romania

Post by cristiflorin » 03 Nov 2008, 23:31

Am intrat pe blogul domnului care a infiintat asociatia si l-am rugat sa ne trimita (pe forum) vesti cu noutatile pe care le va afla, cind vor fi noutati, legislative sau de alt fel.

PS. mi-am amintit ca, conform regulamentului nu avem drept de replica la eventualele injurii aparute pe forum, asa ca ma voi opri aici, se pare ca pur si simplu, or fi astrele de vina.. habar nu am... daca taci, pari prost, daca vorbesti cica te dai mare, asa ca .. AUDI. VIDE . TACE. (Si aici literele mari sa nu se interpreteze ca strigat) si zica cine ce a zice.

dady
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:767
Joined:13 Dec 2012, 17:11
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::tgmures
judet:mures
Varsta:34

Re: Asociatia Vanatorilor cu Arcul din Romania

Post by dady » 04 Nov 2008, 18:02


Lexstian
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Asociatia Vanatorilor cu Arcul din Romania

Post by Lexstian » 21 May 2010, 10:38

Ma iertati ca intervin insa momentan vanatoarea cu arcul in Romania constiuie infractiune, mare grije in ce tara vanati. Chiar si posesia unui arc inca nu este clara. intrucat arcurile sunt obiecte aruncatoare de proectile folosind forta mecanica si pot face obiectul legii armelor si munitiilor mai ales daca sunt folosite in spatii care nu sunt destinate( legal infiintate si inregistrate) pentru a servii acestui scop, respectiv tirul cu arcul. Va multumesc.
P.S.
De asemenea o asociatie sau asociere a carui scop nu este legitim in tara unde aceasta asociatie isi are sediul nu este posibile. in concluzie fara sa vreau sa jignesc pe nimeni nu cred ca este legala acest lucru ar incalca multe legi.

Post Reply