New kidd 14 ani

Daca esti la primul arc, intreaba aici....
Post Reply
MODERATOR
Membru al forumului
Membru al forumului
New kidd 14 ani

Post by MODERATOR » 24 Feb 2011, 09:32

clanuluzumaki wrote:BUNA VA ROG SPUNETIMI SI MIE CUM SA IMI FAC UN ARC SA FIE SIMPLU SI CUM SA FAC SAGETI UN SIMPLU ARC SA TRAG CU EL SA NU FIE COMPLIKAT SI CU UNEELTE DE EX FIERASTRAU PENDULAR ETC. SI DIN CE IL POT FACE CE LEMN ETC. SA FIE CAT MAI SIMPLU SI MATERIALE DE CARE SA POATA FACE ROST UN PUSTY DE 14 ANI VA ROG FRUMOS :d MULTUMESC SPER CA MA PUTETI AJUTA REPET ARCUL NU TREBUIE SA FIE EXCEPTIONAL SA FIE UN BAT INDOIT CU CEVA CA O COARDA PE CARE AS VREA SA IMI SPUNETI CUM SA FAC ROST UNA CAT MAI SIMPLA SI MAI LA INDEMANA SI O SAGEATA NU CN STIE CE UN BAT ASCUTIT DOAR SA TRAGA TARE SI DREPT :d VA ROG

User avatar
morometeb
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:316
Joined:29 Mar 2010, 12:28
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Turda
judet:Cluj
Varsta:32
Location:Turda
Contact:

Re: New kidd 14 ani

Post by morometeb » 24 Feb 2011, 12:04

Domnule MODERATOR, daca ati vrut sa ne oferiti o mostra de... pripeala infantila, ca sa nu spun ceva mai acru, ati reusit. Insa daca trebuie sa oferim si raspunsuri la intrebari, personal am nevoie de indemnuri explicite. Atata timp cat un material explozibil puternic e simplu de facut, si cu materiale de care poate face rost un pusti nesupravegheat, mi-e cam teama de astfel de intrebari. :-?
A long bow and a strong bow,
And let the sky grow dark.
The nock to the cord, the shaft to the ear,
And a foreign king for a mark!

Robert E. Howard - The Song of the Bossonian Archers
http://blogmoromete.blogspot.com

MODERATOR
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: New kidd 14 ani

Post by MODERATOR » 24 Feb 2011, 14:34

A postat gresit , eu am mutat postul al intrebarile incepatorului , daca vreti sa il ajutati cu raspunsuri sunteti invitatii mei .Pentru ca nu a deschis topic si a postat in cadrul unui alt topic a fost singura solutie sa nu ii sterg definitiv postul.

liviu
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: New kidd 14 ani

Post by liviu » 26 Feb 2011, 09:34

Salut "clanuluzumaki"! Daca vrei sa fie simplu, cat mai simplu: iei un bat, il crestezi la capete, ii pui o coarda (din ceva nailon), tai o nuia, o indrepti si... tragi.

Daca vrei, in schimb, sa fie arc, sa traga ca un arc, rasfoiesti nitel forumul si-ti faci arc.
In general, lucrurile cele mai simple, cu efort minim, sunt cele care iti ofera utilitate si satisfactie minime. Daca vrei ceva mai bun, trebuie sa pui suflet si timp!

Post Reply