Arc Junior

Daca esti la primul arc, intreaba aici....
User avatar
horica
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:61
Joined:20 Nov 2011, 14:34
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::napoca
judet:cluj
Varsta:25
Re: Arc Junior

Post by horica » 11 Mar 2013, 08:14

bravo!!! foarte fain!!! ;;) ;;) :d ................
"Though this be madness, yet there is method in it."
Hamlet, W.Shakespeare

User avatar
Mugurbb
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:660
Joined:07 Jan 2009, 13:36
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:37
Contact:

Re: Arc Junior

Post by Mugurbb » 11 Mar 2013, 09:39

Felicitari Aztec!
Ultima poza e din seria "Priceless"
Trebuie sa iesim la tras impreuna sa vedem pe viu arcul si mai ales satisfactia proprietarului....
Silence is golden and Duct Tape is silver.

User avatar
deceneus
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:174
Joined:06 Dec 2008, 18:59
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Brasov
judet:Brasov
Varsta:46

Re: Arc Junior

Post by deceneus » 11 Mar 2013, 22:21

.......bucuria pustiului iti demonstreaza succesul muncii tale
"Somewhere in the world someone is training when you are not. When you race him, he will win."

User avatar
aztec
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:39
Joined:18 Feb 2013, 13:29
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj
judet:Cluj
Varsta:42

Re: Arc Junior

Post by aztec » 11 Mar 2013, 23:41

Mulțumesc mult pentru aprecieri. Acest arc este o mare bucurie pentru proprietar, și un succes pentru constructor :) .

M-am gândit și eu sa încep sa construiesc unul pentru mine. Trebuie sa ma gândesc ce fel de arc va fi. Poate îmi spune cineva și ce nu a fost făcut bine la acest arc de junior (în construcție).

Mugur, de îndată ce ne permite vremea , vom ieși la tras, și ca sa ne lăudăm cu ce avem ;)

User avatar
aztec
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:39
Joined:18 Feb 2013, 13:29
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj
judet:Cluj
Varsta:42

Re: Arc Junior

Post by aztec » 12 Mar 2013, 13:27

Greuceanu wrote:Arcul e foarte frumos si ceea ce exprima zambetul copilului e peste cuvinte. Personal as avea vreo doua observatii insa m-as bucura sa-l vedem pe "viu" la intalnirea de la Cluj si mai apoi sa vorbim. Felicitari!
Probabil ca observatiile vor fi valide chiar si inainte de a fi vazut pe "viu". Chiar as dori sa stiu care sunt aceste observatii.Nu pot decat sa ma ajute.

User avatar
NIMROD
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:303
Joined:14 May 2010, 16:42
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::hunedoara
judet:hunedoara
Varsta:41
Location:hunedoara
Contact:

Re: Arc Junior

Post by NIMROD » 13 Mar 2013, 19:53

Aztec,nu prea le am cu constructia de arcuri dar se poate observa de departe ca este un arc reusit --spor la tras si ptr micul indian :) iar tie =D>

Dediu00ro
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:989
Joined:23 Oct 2012, 20:06
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Galati
judet:Galati
Varsta:24

Re: Arc Junior

Post by Dediu00ro » 13 Mar 2013, 22:48

Felicitari pentru arc arata super, sunt sigur ca pustiu o sa se distreze la max cu el. =D> =D> =D>
Poate îmi spune cineva și ce nu a fost făcut bine la acest arc de junior (în construcție).
Capetele ar mai merge subtiate la forta asta. Daca planuiesti si un arc pentru tine, recomand sa construiesti fadurile mai pierdute sa nu se rupa de langa maner. La fortele mici nu sunt probleme dar la 40-50 se schimba foaia.
Show without showing what u know without knowing

User avatar
aztec
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:39
Joined:18 Feb 2013, 13:29
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj
judet:Cluj
Varsta:42

Re: Arc Junior

Post by aztec » 15 Mar 2013, 00:04

Multumesc pentru mesaje.
Dediu00ro wrote: Capetele ar mai merge subtiate la forta asta. Daca planuiesti si un arc pentru tine, recomand sa construiesti fadurile mai pierdute sa nu se rupa de langa maner. La fortele mici nu sunt probleme dar la 40-50 se schimba foaia.
Sunt de acord, capetele puteau fi si mai subtiri. E greu la inceput sa ai o imagine clara a proportiilor. Oricum le-am subtiat bine fata de cum aratau la inceput :) (poza) . Daca stau sa ma gandesc as putea sa le fac si mai subtiri - defapt e chiar o idee buna ...
Cat despre faduri se poate vedea pe burta ca am pus o a treia fasie de frasin ( 1.2mm grosime) ca sa evit ruperea langa maner - pe acest arc mic, a functionat.

M-am tot gandit sa construiesc un arc pentru mine, ... dar trebuie mai intai sa decid ce fel de arc va fi . Clar e ca o sa deschid un topic pentru ca o sa am nevoie de ajutor.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Post Reply