iesire in decor 25-26 iulie 2009

Post Reply
cristian_iepure
Membru al forumului
Membru al forumului
iesire in decor 25-26 iulie 2009

Post by cristian_iepure » 16 Jul 2009, 02:38

salut!

am planuit ieri cu Razvan inca o iesire in decor la Calugareni, in weekend-ul ce va urma (25-26 iulie), deci sa sune goarna! Pina acum suntem eu si Razvan, sper sa mai vina un prieten de-al meu la fel de incepator ca si noi; de asemenea sunt asteptati: Sorin, Sorin II cu sotia si catelul, Paulush si Cristina, SIehorten (daca n-o fi plecat pe altundeva atunci)si poate cine stie - Greenarrow, Anassazy, Impaiatul, Petru si prietena lui, si cam toata lumea ce poate purta arc din Bucuresti si nu numai. Pentru ca pina atunci va mai trece o saptamina, sper sa fie timp pentru cei ce vor sa vina sa-si aranjeze ploile :).


Pina acum avem tinta, plasa si trepiedul, gratarul cu boltarii aferenti pititi la locul secret, daca sunt sugestii, bagati mare!

Sorin
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: iesire in decor 25-26 iulie 2009

Post by Sorin » 16 Jul 2009, 21:28

Noi venim... catelul abia asteapta inca o iesire :o3

soare_geo
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: iesire in decor 25-26 iulie 2009

Post by soare_geo » 23 Jul 2009, 18:22

Scz. dar pe mine sa nu contati :(
Bafta si distractie placuta!
mergeti la padure?? atunci cat mai multe mushte :P

Sorin
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: iesire in decor 25-26 iulie 2009

Post by Sorin » 24 Jul 2009, 21:15

Nu am stabilit daca iesim sambata sau duminica. Vreamea o sa fie cam la fel....adica foarte cald. Eu as prefera sambata dar sunt liber si duminica. Voi?

Sorin
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: iesire in decor 25-26 iulie 2009

Post by Sorin » 25 Jul 2009, 21:00

Eu plec maine la Calugareni pe la ora 8-9 dimineata. Am o tinta micuta (65cm diametru) si un trepied. Daca mai vrea cineva sa vina am 3 locuri libere in masina.

SieHorten
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: iesire in decor 25-26 iulie 2009

Post by SieHorten » 01 Aug 2009, 08:44

Si?... Ati fost? Eu sunt la mare acum, mai stau vreo 10 zile (pentru necunoscatori, asa inseamna in mijlocul Marii Nordului...) dupe care nu stie ce-o sa fac. Exista mari sanse ca sa ajung pe la Campulung (Muscel), caz in care va invit la o tragere pe mosia proprie si personala, care imi apartine, iar daca nu, voi ajunge tocmai in capatu celalant al tarisoarei, spre Oradea, mai precis Beius, si mai precis Rosia. Asa ca ramane cum am stabilit!

Numai bine!

amongoth
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: iesire in decor 25-26 iulie 2009

Post by amongoth » 01 Aug 2009, 16:15

Salut dragilor,

sunt nou in acest domeniu insa m-a pasionat inca de mic.
si eu sunt din bucuresti si as vrea sa ies si eu cu voi la o tragere, sper ca nu va va deranja.
in general sunt disponibil in weekenduri si pot pune la bataie masina.
pandesc urmatoarea iesire si ma voi baga si eu in seama :d

cristian_iepure
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: iesire in decor 25-26 iulie 2009

Post by cristian_iepure » 02 Aug 2009, 14:32

amongoth wrote:pandesc urmatoarea iesire si ma voi baga si eu in seama
Salut dragilor,

sunt nou in acest domeniu insa m-a pasionat inca de mic.
si eu sunt din bucuresti si as vrea sa ies si eu cu voi la o tragere, sper ca nu va va deranja.
in general sunt disponibil in weekenduri si pot pune la bataie masina.
pandesc urmatoarea iesire si ma voi baga si eu in seama :d



cu mare placere, te asteptam. :)

Sorin
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: iesire in decor 25-26 iulie 2009

Post by Sorin » 03 Aug 2009, 12:25

Da, am fost eu cu sotia si Razvan cu prietena. Poze nu am facut ca nu am avut cu ce.
Accesul in zona a fost mai greoi avand in vedere ploaia din ziua precedenta. Am gasit totusi rute ocolitoare prin padure. Vremea foarte buna, conditii bune de tras, nu am pierdut sageti. Razvan si-a testat arcul cel nou si parerea mea e ca trage foarte bine. Eu inca testez inele ;). Am facut si un mic concurs si diferenta a fost doar de 1 punct intre noi.

Cam asta a fost. Asteptam urmatoare iesire...

alexandrustatie
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: iesire in decor 25-26 iulie 2009

Post by alexandrustatie » 12 Aug 2009, 10:40

Salut!

As dori sa vin si eu cand se vor mai organiza iesiri, dar dupa 1 septembrie pentru ca atunci cred ca voi avea masina reparata ( momentan e putin accidentata :( )
Am un recurve, din comert, dar am inteles ca acceptati si ne-traditionalisti :D

Eu mai ies in padurea Pustnicul (vechiul drum spre mare) si pe autostrada A1, cu 50m inainte sa faci dreapta spre carrefour, intre 2 proprietati e un camp pustiu.

Post Reply