Popularizare tir cu arcul la Antena 1

Anunturi de tot felul....
Post Reply
dady
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:767
Joined:13 Dec 2012, 17:11
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::tgmures
judet:mures
Varsta:34
Re: Popularizare tir cu arcul la Antena 1

Post by dady » 18 Jun 2010, 20:12

am vazut emisiunea azidimineata, f buna initiativa, pacat ca s-a tras mai mult cu olimpicu :d

cristinush
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Popularizare tir cu arcul la Antena 1

Post by cristinush » 18 Jun 2010, 21:23

Am vazut si eu emisiunea, si pe mine ma intereseaza un arc olimpic. Daniela Crudu a nimerit din a 2-a incercare centrul . Sper sa fie mai multa miscare cu sportul asta, m-am bucurat ca a fost "promovat" la "Neata cu Razvan si Dani" . (*) Ma uit aproape zilnic la emisiune.
Abia astept o prima intalnire de arcasi, unde sa primesc ceva sfaturi si apoi sa fug sa-mi iau arc. ;;)

User avatar
Arthelad
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:247
Joined:29 Nov 2012, 22:18
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Bucuresti
judet:Bucuresti
Varsta:43
Location:Bucuresti
Contact:

Re: Popularizare tir cu arcul la Antena 1

Post by Arthelad » 18 Jun 2010, 21:50

da, si eu am vazut, e binevenita astfel de popularizare

User avatar
florinarnaut
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:750
Joined:28 Sep 2008, 17:31
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Brasov
Location:Brasov
Contact:

Re: Popularizare tir cu arcul la Antena 1

Post by florinarnaut » 20 Jun 2010, 21:08

Salut!

Pacat nu e ca s-a tras cu olimpicul , pacat e ca nu a tras cine chiar se pricepea, si erau vreo doi pe-acolo!

Daniela , trage si ea, dar nu are nimic in comun cu acest sport, tirul cu arcul ...
Inceput inceput ok, inteleg, dar nu ar fi mai bine sa fie separate "neata" , "picioare frumoase", de ceva atit de serios ca tirul cu arcul? in emisiune totul pare o gluma,o joaca, nu trezeste curiozitatea nimanui...
Sint sigur ca cei in cauza si-au dorit mai mult, poate data viitoare!

Numai bine!
"Traieste de parca n-ar muri niciodata, si apoi moare fara sa fi trait"
- Dalai Lama -

dady
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:767
Joined:13 Dec 2012, 17:11
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::tgmures
judet:mures
Varsta:34

Re: Popularizare tir cu arcul la Antena 1

Post by dady » 20 Jun 2010, 22:35

eu unu incerc sa vad parte plina a paharului in tot ce se intampla, in cazul asta privesc popularizarea stiind ca acea emisiune are o audienta foarte mare. Ideea nu e sa vezi campioni sau elita romaniei la tir cu arcul ci important e ca s-a vorbit de tirul cu arcul traditional, de campionatul national, copilul ce a tras nu cred ca a fost pus degeaba, ca in orice sport te focalizezi de la copii si juniori, mai ales in cazul asta unde unii pot vedea acest sport periculos. picioarele crude nu cred ca a deranjat pe cineva plus ca a aratat ca poate oricine sa traga cu un arc(nu ca as subestima persoana). daca vrei sa vezi partea goala a paharului ... dece antena1 si nu otv, de ce dimineata si nu seara, de ce incepator si nu avansat... e bine ca se incearca aceasta popularizare prin orice mijloace si orice portita deschisa, nu trebuie sa fim egoisti sa tinem pt noi aceasta practica cu arcul traditional. Oricum cred ca aceasta prezentare a fost urmarita de mult mai multi decat cea de pe Money Channel unde a fost invitat Horia, dar si acolo a fost un pas important, acolo s-a adresat altei clase. in fine, ei felicit initiativa si sper sa fie cat mai multe din partea fiecaruia ;)

Post Reply