Forumul Atacat

Anunturi de tot felul....
Post Reply
Dediu00ro
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:989
Joined:23 Oct 2012, 20:06
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Galati
judet:Galati
Varsta:24
Forumul Atacat

Post by Dediu00ro » 28 Mar 2012, 21:32

Are the Rock(Dwayne Johnson) o vorba nu cunosti succesu adevarat, pana nu iesi din arena si toata lume te uraste :d .

Asa si noi cam prea multe intalniri, cam prea multi arcasi la intalniri cam prea multa activitate......hai fratilor sa le mai punem si cate o piedica ca astia prea prea...
Mai jos la avertisment daca dati de ce am avertisment, o sa spuna la ultima varianta....cate o data o a 3 a parte lanseaza coduri false "Every day, thousands of websites are tricked into delivering badware to their visitors. Thousands more are set up specifically for malicious purposes. " Cam asta sa intamplat aici.
"Ba baaaa de ce esti hater ba" >: b-(
Show without showing what u know without knowing

User avatar
domide
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:1294
Joined:05 Feb 2010, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Deva H
judet:Hunedoara
Varsta:40

Re: Forumul Atacat

Post by domide » 28 Mar 2012, 22:00

Ora 20 - deschid pagina forumului - OK, ora 21,50 - deschid pagina forumului - "BADWARE", sunt sigur ca este un site ok si aleg sa ignore mesajul => am ajuns aici.

Ce sa fie? ce sa fie?, sa fie mozila paranoic, sa fim noi paranoici, sa fie altii paranoici ???
"Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

[unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

User avatar
AlinAndreica
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:143
Joined:13 Aug 2011, 00:13
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:39

Re: Forumul Atacat

Post by AlinAndreica » 28 Mar 2012, 22:38

domide wrote:
Ce sa fie? ce sa fie?, sa fie mozila paranoic, sa fim noi paranoici, sa fie altii paranoici ???
Nu e browserul de vina.Antivirusul Avast imi tot detecteaza MALICIOUS MALWARE de fiecare data cand accesez forumul.Am incercat cu mai multe browsere.Cu Google Chrome nici nu mai pot sa intru,imi da urmatorul mesaj:"...forum.arcasi.ro are continut de la traffic-hits956.info,un site cunoscut ca distribuie programe malware..." Pe urma imi explica ca ar fi fost atacat de un hacker si ca si computerul meu e in pericol daca mai accesez pagina. E clar ca cineva se "joaca" cu noi.

User avatar
domide
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:1294
Joined:05 Feb 2010, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Deva H
judet:Hunedoara
Varsta:40

Re: Forumul Atacat

Post by domide » 28 Mar 2012, 23:01

Dai search pe "goagle", gasesti "Arcasi.ro • View topic - .....", dai sa accesezi, si apare mare si tare:

Warning - visiting this web site may harm your computer!
Suggestions:

Return to the previous page and pick another result.
Try another search to find what you're looking for.

Or you can continue to http://www.forum.arcasi.ro/viewtopic.ph ... 34&p=10729 at your own risk. For detailed information about the problems we found, visit Google's Safe Browsing diagnostic page for this site.

For more information about how to protect yourself from harmful software online, you can visit StopBadware.org.

If you are the owner of this web site, you can request a review of your site using Google's Webmaster Tools. More information about the review process is available in Google's Webmaster Help Center.
Advisory provided by Google


Daca iti pui mintea si cercetezi, dai click pe Safe Browsing Diagnostic page, si rezultatul:

"Safe Browsing
Diagnostic page for forum.arcasi.ro

What is the current listing status for forum.arcasi.ro?

Site is listed as suspicious - visiting this web site may harm your computer.

What happened when Google visited this site?

Google has not visited this site within the past 90 days. Suspicious activity was detected over 90 days ago, but no data is available for the past 90 days.

Has this site acted as an intermediary resulting in further distribution of malware?

Over the past 90 days, forum.arcasi.ro did not appear to function as an intermediary for the infection of any sites.

Has this site hosted malware?

No, this site has not hosted malicious software over the past 90 days.

How did this happen?

In some cases, third parties can add malicious code to legitimate sites, which would cause us to show the warning message.

Next steps:

Return to the previous page.
If you are the owner of this web site, you can request a review of your site using Google Webmaster Tools. More information about the review process is available in Google's Webmaster Help Center."



Deci pentru proprietarul site-ului, indicatii in Webmaster Help Center.

Ce naspa...
"Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

[unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

ender
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Forumul Atacat

Post by ender » 29 Mar 2012, 08:10

Buna dimineata,

Da, oameni buni, forumul a fost atacat. Ieri dimineata, forumul era cazut. In 2h l-am pus pe picioare, dar a mai ras cod strain injectat in paginile noastre. Aseara, m-am pus pe verificat mai amanuntit. Mai e treaba de facut, azi continui. ( da, codul injectat este de la adresa: http://traffic-hits956.info/lol/index.php?id=6231 )

Parerea mea: sa fim prudenti inainte de a sari la concluzii, nu cred ca atacul a fost lansat special impotriva arcasilor din Ro ( poate sunt prea increzator).

Imi pare rau pentru situatia creata,
si va tin la curent cu evolutia procesului,
Sergiu

ender
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Forumul Atacat

Post by ender » 29 Mar 2012, 08:26

Ziua 2. Pozele au revenit. Deparazitarea continua. Va multumesc pentru cooperare si rabdare. Folositi acest thread pentru a semnala probleme tehnice legate de forum si mai putin cele sentimentale.

Sergiu

Vrajeala
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Forumul Atacat

Post by Vrajeala » 29 Mar 2012, 10:11

dupa cum pare ... sql injection.......... softul phpbb trebuie sa fie la zi.

putin probabil ca atacul sa fie intamplator pe un forum dedicat pe o anumita activitate.


@avenue...ce e ala antivirus?Image

ender
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Forumul Atacat

Post by ender » 30 Mar 2012, 08:57

Buna dimineata,

Forumul a fost curatat, sper ca nu am ratat nimic, asteptam confirmarea de la Google ca suntem OK.

un weekend minunat,
Sergiu

P.S. @Vrajeala: versiunea forumului este ultima disponibila & nu a fost vorba de sql injection.

User avatar
Mugurbb
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:660
Joined:07 Jan 2009, 13:36
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:37
Contact:

Re: Forumul Atacat

Post by Mugurbb » 30 Mar 2012, 18:35

Ieri aveam o avertizare de la antivirusul Symantec care azi a disparut.
@Vrajeala cred ca avenue nu a observat intrebarea ta. Conform DEXonline.ro: ANTIVÍRUS, antiviruși, s. m. Substanță care împiedică dezvoltarea virușilor. – Din fr. antivirus.
Silence is golden and Duct Tape is silver.

User avatar
Andra
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:27
Joined:18 Mar 2012, 21:26
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:27

Re: Forumul Atacat

Post by Andra » 30 Mar 2012, 19:20

Eu acum am intrat prin Google Chrome si inca imi apare avertizarea de Malware. Daca alegi sa o ignori, poti intra totusi.

Post Reply