Nici Judecatoria nu e sigura

Anunturi de tot felul....
Post Reply
baloghbela00_HD
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:265
Joined:23 Feb 2009, 20:30
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::hunedoara
judet:hunedoara
Varsta:38
Nici Judecatoria nu e sigura

Post by baloghbela00_HD » 11 May 2012, 15:46

Salutari domnilor .Mai jos va prezint odissea infiintarii Ordinului Arcasilor Hunedoarei .
Ne-am adunat o mina de oameni si am hotarat sa iesim din anonimat si sa facem intradevar ceva pt arcasii traditionali . Bun . Ca orice om cu capul pe umeri , am decis ca problema ne depaseste ,deci am angajat un avocat .
Bun si asta . Avocatul ne cere hirtiile necesare infiintarii ong -ului , afisate pe saitul judecatoriei . Ok. Facem rost de hartii , le dam avocatului ,avocatul la judecatorie :hopa ,prima problema - mai trebuie 2 hartii ca de ,asa vreu cei din Deva .
Rezolvam situatia ,avocatul preda hirtiile ,peste trei zile ........ ce sa vezi ? Se da sentinta de infiintare cu denumirea gresita . Avand toate documentele completate corect ,cei de la judecatorie gresesc . Buun.
Avocat ,hartii ,rectificari no problem se rezolva . Peste alte citeva zile din nou sentinta ,de data asta denumirea e ok , dar ............ hopa ,membrii fondatori sunt DIN ALTA ASOCIATIE .Deci in asociatia noastra sunt doar strainI necunoscutI noua .
Din nou avocat ,hartii ,rectificari ,judecatoria fara sinchis : da .se rezolva ,no problem . Alte citeva zile asteptare , vine sentinta . Verificam : denumire ok, membrii fondatori ok, conducerea ong brrrrr -gresit .
si din nou , avocat hartii ,dupa care citeva zile si IN SFIRSIT TOTUL E OK ,AM REUSIT SA NE INFIINTAM CU AJUTORUL JUDECATORIEI DEVA , INCREDIBIL DOAR CATEVA GRESELI SI GATA !!!!!!!
Deci morala : uitati-va si voi ce handicapati ,incompetenti .................................. platim noi din taxele pe care le platim statului .O societate non profit se infiinteaza in 5 zile --- noi am reusit in doar 29 . :)) <:-p ^:)^


p.s Nu vrem sa descurajam pe nimeni ,doar sa prevenim : tot ce pare simplu ,in Romania devine extrem de complicat.
SANATATE MAXIMA SI SA NE VEDEM CU BINE
http://asociatiaordinularcasilorhunedoa ... venit.html

User avatar
anasazzy
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:441
Joined:03 Nov 2007, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::bucuresti
judet:----
Varsta:43
Location:BUCURESTI
Contact:

Re: Nici Judecatoria nu e sigura

Post by anasazzy » 11 May 2012, 15:56

traim in Romania si asta ne maninca ficatii[ daca ai nevoie de bugetarii din justitie].deva nu este exceptia :)).totusi felicitari ca ati reusit si pentru perseverenta =D>
in încercarea de aşi prelungi viata uni oameni uită sa o trăiască

User avatar
Mugurbb
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:660
Joined:07 Jan 2009, 13:36
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:37
Contact:

Re: Nici Judecatoria nu e sigura

Post by Mugurbb » 11 May 2012, 21:31

Cu mentiunea ca ati facut mult pentru arcasii traditionali si inainte de a "iesi din anonimat"..., va felicit inca o data.
Si va doresc ca daca v-ati "legalizat" atat de greu si cu atatea stavile, sa va desfintati si mai greu.
Silence is golden and Duct Tape is silver.

Post Reply