Club de tir Cluj

Anunturi de tot felul....
Post Reply
jeryko87
Membru al forumului
Membru al forumului
Re: Club de tir Cluj

Post by jeryko87 » 07 Apr 2011, 11:22

cristiflorin wrote:Buna, Mihai
Simbata, in functie de cum e vremea pe afara... Daca e frumos, e posibil ca unii dintre noi sa fie in Hoia. Da un telefon si intreaba daca, cum, cind, unde...... ok?
Cristian Țiple
0744176844

Salutare Cristi.

Sambata asta creed ca trebuie sa plec din oras. O sa iti dau un tel pe sfarsitul saptamanii viitoare daca e ok. Din pacate in general lucrez sambetele :(.

Merci mult

User avatar
cristiflorin
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:223
Joined:24 Nov 2012, 01:30
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::cluj
judet:Cluj
Varsta:31
Contact:

Re: Club de tir Cluj

Post by cristiflorin » 15 Apr 2011, 22:37

Din motive tehnice, se pare ca nu toate mesajele private ajung la timp. In plus, nu intru pe forum foarte des. Rog inca odata pe cei ce doresc sa se alature clubului sa nu apeleze la mesaje private ci la telefon sau email.

Acum, ca vremea se incalzeste, vor fi intilniri saptaminale (sambata sau duminica) in Hoia.
Am primit intrebari de genul ,,dati-mi detalii despre club''. Ce fel de detalii doriti? Ne intilnim sa tragem cu arcul, atit cu olimpice cit si cu traditionale si compounduri.
Va punem la dispozitie arcurile pentru a le incerca, dar in cele din urma fiecare va trebui sa isi cumpere propriul arc, sau sa si-l faca daca doreste.
Primiti indicatiile necesare si supraveghere la inceput.
Taxa este de 50 ron pe an, pentru a ajuta clubul sa se dezvolte (sa nu uitam ca o asociatie are cheltuieli cu contabilitatea si niciunul dintre membri nu face profit din aceste taxe, toate sumele fiind folosite in interesul clubului). Mi se pare o taxa foarte mica.
Daca exista un numar mai mare de doritori si astfel posibilitati financiare, se poate inchiria sala pentru iarna. In aceasta situatie se introduce cotizatie lunara, pe sezon.
Noi avem deocamdata pe gestiunea clubului doua arcuri olimpice si brate de diverse forte, 22, 30, 32 lbs, cu care pot trage cei ce nu au inca arc. Bine-nteles ca nu le caram dupa noi daca nu e cazul. Deocamdata toti membrii au propriul arc. V-am spus unde ne intilnim sa tragem in weekend (in Hoia ne intilnim cam de fiecare data, sambata - duminica, la ora 12, la poarta Muzeului). Cine nu apare la 12, poate veni mai tirziu in spatele muzeului, in jos de la noul teren de sport de linga Byke Park, catre calea ferata. Un sandwich sau o gustare nu strica, fiindca de obicei stam pina dupa amiaza, pe la 4-5, combinand antrenamentul cu picnicul. Cine doreste sa se inscrie in club trebuie sa vina sa se intilneasca cu noi, chiar daca nu are in acel moment arc sau posibilitatea de a-si lua unul imediat. Va asteptam.
cristiflorin@yahoo.com
0744176844

User avatar
cristiflorin
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:223
Joined:24 Nov 2012, 01:30
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::cluj
judet:Cluj
Varsta:31
Contact:

Re: Club de tir Cluj

Post by cristiflorin » 02 Aug 2011, 16:59

Salut. Îi anunțăm pe toți arcașii din Cluj-Napoca că în foarte scurt timp Asociația de tir tradițional și olimpic cu arcul Napoca va deschide un mic poligon de tir cu arcul la Baza sportivă Transilvania (cu intrarea vis-a vis-de Cora, pe partea opusa a rondoului din sensul giratoriu).
Aici vom avea in data de 6 august un curs de initiere in tir cu arcul. Vă puteti înscrie în club, dacă încă nu ați făcut-o.

User avatar
Mugurbb
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:660
Joined:07 Jan 2009, 13:36
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:37
Contact:

Re: Club de tir Cluj

Post by Mugurbb » 27 May 2012, 10:32

Salutare arcasi!
Pentru ca nu s-a mai scris nimic despre ATTOAN de mai mult timp, m-am gandit sa actualizez situatia.
Clubul a mai crescut ca numar de membrii cotizanti la 30 arcasi. Am obtinut sponsorizari care (impreuna cu fondurile obtinute din cotizatii si cursuri de initiere) ne-au permis achizitonarea de plase de protectie, panouri-tinte, arcuri cu accesorii si sageti.
A devenit traditie, ca in prima sambata a fiecarei luni, organizarea unui curs de initiere in tirul cu arcul pentru cei care doresc sa invete acest sport nobil.
Avem promisiuni serioase pentru inchirierea pe termen lung a unei sali unde sa avem activitate permanenta de antrenament si cursuri de initiere.
Ne gasiti pe Facebook si pe site-ul asociatiei.
Silence is golden and Duct Tape is silver.

Post Reply