Club de tir Cluj

Anunturi de tot felul....
Post Reply
User avatar
cristiflorin
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:223
Joined:24 Nov 2012, 01:30
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::cluj
judet:Cluj
Varsta:31
Contact:
Re: Club de tir Cluj

Post by cristiflorin » 09 Sep 2010, 21:21

Buna. Am facut apel catre cei ce si-au anuntat din timp dorinta de a face parte din club sa se anunte cind pot veni. Data trecuta nu s-a anuntat decit 1, 2 persoane. Am fi dorit sa inceapa toti odata, din motive organizatorice si chiar financiare.

Este foarte greu sa pui pe picioare un astfel de club cu activitate regulata fara a fi sigur ca te poti baza pe membrii care sa cotizeze, si sa acoperim costurile unei sali la iarna. Nimeni nu va inchiria o sala pe care sa o plateasca din buzunar si apoi sa astepte ,,clienti''. Altfel, iese fiecare cind vrea prin paduri si pe unde poate, si din cind in cind ne mai intilnim mai multi. Dar ideea e sa reusim sa facem ca cel putin o data pe saptamina sa fie stabilit un antrenament, batutut in cuie''.

Inca o data. CEI CE DORESC SA SE INSCRIE IN CLUB MA POT CONTACTA ( PM sau email, sau telefon 0744176844)
1. PENTRU A COMPLETA O CERERE DE INSCRIERE. ( FIE CA AU, FIE CA NU AU ARC, persoane peste 18 ani, fara cazier, cu suficienta pasiune ( @-) ) pentru acest sport, -arta, incit sa poata face si sacrificii )
2 PENTRU A ACHITA TAXA ANUALA DE MEMBRU (50 RON) trezorierului sau presedintelui (Mugur Bogatean).
3. Probabil anul viitor, daca clubul creste, ne putem afilia la federatie, si ne putem prezenta la concursuri

Sambata, 18 sept, ora 16 vom avea o intilnire de initiere in tir cu arcul in cadrul unei activitati de team-building, in Hoia, aproape de muzeu. Vor fi prezente peste 30 de persoane, din club si din afara clubului.

Asa ca putem face mai devreme o intilnire si cu cei de pe forum cu care inca nu ne cunoastem.



Cu cit va inscrieti mai devreme, cu atit cresc sansele ca clubul sa isi poata desfasura activitatea regulat, caci, nu-i asa, despre asta e vorba, sa tragem cu arcul, in conditii normale, legale, cu placere. >:d<

Eu as iesi si sambata asta la Hoia. :-c

flipu
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Club de tir Cluj

Post by flipu » 09 Sep 2010, 21:40

Daca e vreme buna si primiti outsideri ma prezint si eu :d

rorghihood
Membru al forumului
Membru al forumului

lista de inscriere

Post by rorghihood » 10 Sep 2010, 10:58

Salut,

Daca exista o lista pe undeva, va rog sa ma treceti si pe mine: Radu O.

Pana la intalnirea live va salut virtual,
Radu.

User avatar
cristiflorin
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:223
Joined:24 Nov 2012, 01:30
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::cluj
judet:Cluj
Varsta:31
Contact:

Re: Club de tir Cluj

Post by cristiflorin » 10 Sep 2010, 23:16

miine va fi vreme buna. pe la 12 la intrarea la muzeul etnografic e ok?
tel meu e 0744176744

dodot
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Club de tir Cluj

Post by dodot » 10 Sep 2010, 23:52

Ok! La 12 sa fie!

User avatar
cristiflorin
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:223
Joined:24 Nov 2012, 01:30
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::cluj
judet:Cluj
Varsta:31
Contact:

Re: Club de tir Cluj

Post by cristiflorin » 12 Sep 2010, 23:46

adresa grupului de discutii de pe yahoo si cererea de inscriere in atasament
http://sports.dir.groups.yahoo.com/grou ... ul_napoca/
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
cristiflorin
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:223
Joined:24 Nov 2012, 01:30
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::cluj
judet:Cluj
Varsta:31
Contact:

Re: Club de tir Cluj

Post by cristiflorin » 25 Sep 2010, 10:55

De saptamina trecuta avem 4 membrii noi si inca cam tot atitia care se vor inscrie in curind.

<:-p

User avatar
morometeb
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:316
Joined:29 Mar 2010, 12:28
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Turda
judet:Cluj
Varsta:32
Location:Turda
Contact:

Re: Club de tir Cluj

Post by morometeb » 25 Sep 2010, 20:38

Imi declar inca o data intentia de adeziune :P As amana formalitatile pana la iesirea din chei. Asta daca aproba domnul presedinte si onor consiliul director. :d
Cele bune!
A long bow and a strong bow,
And let the sky grow dark.
The nock to the cord, the shaft to the ear,
And a foreign king for a mark!

Robert E. Howard - The Song of the Bossonian Archers
http://blogmoromete.blogspot.com

cozac
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Club de tir Cluj

Post by cozac » 09 Nov 2010, 01:23

salut sunt si eu interesat eventual daca as putea veni prima data pe post de spectator sau la un curs de initiere pentru ca nu stiu nimik despre acest sport si sunt sigur ca e mai mult decat se vede la tv :)) ! Am vrut sa imi cumpar un arc dar mam gandit ca ar fi mai intelept sa ma interesez umpic si poate sa fiu indrumat spre arcul potrivit pentru mine de cei care au experienta !

cozac
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Club de tir Cluj

Post by cozac » 09 Nov 2010, 21:35

as vrea si eu sa imi cumpar un arc dar nu am habar deloc despre acest sport eventual daca se fac ceva iesiri as vrea sa vin si eu poate va fi cineva care sa ma invete una alta si eventual sa imi recomande un arc pentru incepatori !

Post Reply