Conditii pt a participa la concursuri FRTA

Anunturi de tot felul....
Post Reply
User avatar
Pisic
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:471
Joined:22 Dec 2007, 16:29
Am un arc:da
Construit de mine:da
Location:cluj
Conditii pt a participa la concursuri FRTA

Post by Pisic » 04 Aug 2008, 19:37

in cj stiam de la cristiflorin ca s-a deschis un club de tir (sau era vorba) dar nu mai stiu nimic despre el,daca poti sa ne (astora din cj) mai zici ce ii pe acolo......nu ne-am supara ^:)^
' NOSTRUM VIRET ROBUR ' -Our strength is as a green tree.

akila
Membru al forumului
Membru al forumului

O mana de sageti

Post by akila » 04 Aug 2008, 22:17

Puteti vorbi si pe la alte cluburi....la timisoara...Arad...etc...vorbiti cu sefii de pe acolo, si cu siguranta va primesc cu bratele deschise...va primesc is la iasi daca vreti ..numai ca e cam departe....va trebuie copie dupa buletin, 2 poze tip buletin, si o taxa de vreo 500 ron....si gata..sunteti sportivi legitimati.....pentru ca altfel, puteti participa la concurs...dar daca sunt 3 sportivi legitimati inscrisi in concurs, voi veti trage doar de florile marului, de placerea voastra,pentru ca acele rezultate nu vor fi luate in consideratie....chiar daca sunt mai bune decat a celora legitimati...asa ca eu zic sa incercati totusi sa va legitimati la un club, si sa incepem sa fim cat mai multi pe la concursurile astea, ca asa e bine ....daca to s-a introdus aceasta categorie in mod oficial, e pacat sa nu participam...plus ca daca esti la un club, ai alte facilitati....deplasarile se fac cu microbuzul, totul costa mult mai putin..cazarea, masa , etc....pentru ca esti sportiv al acelui club, si sunt alte fonduri, etc....asa ca....sper sa ne vedem pe la concursuri in tara in numar cat mai mare...numai bine

User avatar
Sharpshooter
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:622
Joined:09 Oct 2007, 14:54
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Craiova
judet:Dolj
Varsta:31
Location:Craiova
Contact:

Re: O mana de sageti

Post by Sharpshooter » 04 Aug 2008, 22:57

OFFTOPIC Akila permite-mi sa te contrazic.... fara sa ajungem la divergente ...sau mai bine zis sa-mi exprim parerea ..... La noi la club cel putin politica e alta .... nu poti sa ai sportivi sau in fine tragatori afiliati despre care sa nu stii pe unde si cum trag , arcasi pe care sa nu-i controlezi , daca echipamentul lor e ok , daca sunt intregi la cap si asa mai departe .... deci , cel putin in anumite situatii nu cred ca e de preferat sa inscrii pe toata lumea. Pe de alta parte nu cred ca toti vor sa se inregimenteze intr-un club , sunt unii carora le place sa fie liberi , sa traga cum vor unde vor cand vor pe propria raspundere . E adevarat ca daca esti in club poti sa tragi la concurs si sa ti se recunoasca meritele oficial , dar pe de alta parte daca nu esti in nici un club , si te duci la concurs si tragi in afara competitiei si tragi mai bine decat cei din cluburi , ei vor sti ca ai fost mai bun si tu vei stii asta , si sufletul tau va fi multumit .
E adevarat ce zici de costuri sunt mai mici daca esti in club , daca ai rezultate poate clubul te ajuta si cu ceva echipament ... e adevarat
Despre acte si costuri eu cred ca e mai bine ca fiecare sa se intereseze la FRTA direct , si in paralel la cluburile la care vor sa se inscrie ca regulile si costurile pot fi diferite ...
In final eu cred ca este o decizie care priveste pe fiecare in parte ....
Sa pastram totusi acest topic despre sageti si nu despre cluburi, si sa deschidem altul in care sa discutam subiectul cred eu ca ar fi ok ...
Last edited by Sharpshooter on 04 Aug 2008, 23:02, edited 1 time in total.
An ordinary man makes extraordinary quivers for ordinary people ....
https://www.facebook.com/TheLeatherArtisan?fref=ts

akila
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Conditii pt a participa la concursuri FRTA

Post by akila » 05 Aug 2008, 02:02

Salut ...Robin nu ma supar deloc..Doamne fereste....de fapt vroiam sa zic, ca cei care nu au un club in orasul lor, ar putea incerca sa se inscrie la cluburi din orasele mai apropiate....ca pana la urma asta e...daca esti din Cluj de ex. si acolo nu este club...poti sa incerci sa te inscrii undeva pe aproape....ca nu toate orasele din tara au cluburi de tir cu arcul....in rest asa e...fiecare cum doreste si pofteste....situatia asta este si la Oradea de ex.... vorbeam cu Mircea Stroe, presedintele clubului Red Point....si imi spunea si el ca la club sunt legitimati vreo 30 de arcasi de traditional, dar de fapt in oras numarul lor este mult mai mare, restul preferand sa ramana "liberi" de contract... :d .....oricum nu incercam sa fac reclama sau sa conving pe cineva sa vina la Iasi , in nici un caz....chestie e ca e pacat, daca esti un tragator bun, sa vii de ex. la un concurs si sa nu ti se recunoasca meritele....indiferent ca tu in inima ta stii ca ai fost cel mai bun....daca nu e pe hartie....ramane asa ....doar pentru sulfetul tau....numai bine la toti <):)

Post Reply