Hawkeye - Photohunting

Fotografierea animalelor salbatice...
Post Reply
hawkeye
Membru al forumului
Membru al forumului
Hawkeye - Photohunting

Post by hawkeye » 12 Nov 2009, 11:26

Salutare,

Astept aici "trofeele" voastre si mai ales "povestile vanatoresti". Nu e o treaba lesne sa inseli simturile animalului, si nici ieftina nu este artileria necesara pentru o vanatoare reusita.

Ca sa sparg gheata, voi atasa un colaj dupa o iesire cu un coleg forumist. Iesirea a fost in luna Mai iar padurea colcaia de caprioare, din pacate dotarea tehnica nu ne-a ajutat sa obtinem niste imagini mai clare. Din clipa in clipa ne asteptam sa ne intalnim si cu vre-o scroafa cu godacii, dar ne-am intalnit cu cineva dintr-o specie apropiata si anume cu padurarul care mai ca nu ne-a scos cu pusca afara din padure desi nu avea nici un drept legal in aceasta privinta.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

dady
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:767
Joined:13 Dec 2012, 17:11
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::tgmures
judet:mures
Varsta:34

Re: Photohunting

Post by dady » 12 Nov 2009, 17:46

Salutare hawkeye si bun venit pe forum, frumoasa imagine :) la cat mai multe
Astept aici "trofeele" voastre si mai ales "povestile vanatoresti".
eu le astept pe ale tale aici, restu sa-si faca topic separat ;)

ender
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Photohunting

Post by ender » 12 Nov 2009, 23:30

Hei, nu va ambalati! :) A publicat-o cu aprobarea mea. A fost o "vanatoare" in echipa. hawkeye a fost sufletul iesiri respective, eu doar am apasat pe buton.

P.S. apreciez grija pentru drepturile de autor! ;)

hawkeye
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Photohunting

Post by hawkeye » 13 Nov 2009, 10:36

Acum ca glumele au fost gustate iar drepturile de autor respectate :d , va las un site unde sa va spalati ochii peste weekend

http://wildwondersofeurope.com/

Dupa acest weekend sper sa pot veni cu niste poze de calitate (atat cat imi permite un obiectiv de 18-135 & vremea de afara). Pe scurt, tinta mea este cerbul, dar orice salbaticiune cat de mica nu va fi iertata.

Pentru cei interesati las ca subiect de studiu ... cerbul, nu e usor sa te apropii de el (ultima data m-a simtit cam de la 200m si dus a fost).

SzylaRd
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Photohunting

Post by SzylaRd » 13 Nov 2009, 20:55

Salut!

Dupa cate stiu eu cerbul in perioada asta ( 07 - 17 ) Noiembrie, este in perioada de imperechere, si se lasa usor de pacalit (mirosul si-l foloseste pt. a gasi femelele).... iti trebuie un ascunzis aproape nedetectabil (de cerb) si mai trebuie sa stii sa-l chemi aproape, asa poate fii "vanat" cu aparatu de fotografiat...



Ps: Trebuie sa incerc si io asa ceva.... caprioare, fazani, vulpi....etc.

hawkeye
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Hawkeye - Photohunting

Post by hawkeye » 23 Nov 2009, 12:46

Din pacate nu am vazut nici macar o urma de cerb, doar urme de mistreti ... muuuuulte plus doi mistreti adevarati, insa inerti in camioneta unor vanatori ...

Post Reply