Dady's Photohunting

Fotografierea animalelor salbatice...
Post Reply
dady
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:767
Joined:13 Dec 2012, 17:11
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::tgmures
judet:mures
Varsta:34
Dady's Photohunting

Post by dady » 14 Nov 2009, 20:17

Azi am facut o frumoasa iesire cu taicameo si Bogdan(Drunkie), dupa ce ne-am gasit loc de poposit unde am reusit sa facem focul cu firesteel si materiale mai putin uscate, la cateva minute (inainte sa ne apucam de foc) pe langa noi cam la 30m au trcut o caprioara cu un ied, pana am reusit sa scot aparatu distanta dintre noi s-a marit dar totusi am mai putut prinde ceva apoi urmarindu-le pt vo 60-70m am reusit sa la fac poze mai de aproape, m-am apropiat iar la vreo 30m dar fiind si cu hanorac rosu nu eram prea camuflat in padure si ghici, m-au lasat bateriile, am incercat cu telefonul dar degeaba. Aparatu meu e cam varza dar totusi se vede ceva :D

iedul in mijlocul imaginii alergand
Image

caprioara tot in mijloc, putin in stanga adulmeca ceva pe jos
Image

m-am simtit nevoit sa precizez pozitia lot pt ca imaginile sunt cam neclare.

SzylaRd
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Dady's Photohunting

Post by SzylaRd » 14 Nov 2009, 20:50

Salut...!


Foarte frumos. Eu o singura data am vazut ied de caprioara, defapt erau 2 iezi(mici cam pana la genunchi) si o caprioara... ma duceam la pescuit (dupa mreana..) si erau langa parau... ;)

Ps: Maine da duc si io in padure.. :x si poate fac niste poze dak gasesc ceav imortant ;)

User avatar
rotariu nicolae
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:256
Joined:21 May 2009, 16:53
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::dumbraveni sibiu

Re: Dady's Photohunting

Post by rotariu nicolae » 23 Mar 2010, 21:27

salut! duminica asta am iesit la padure profitind de vremea buna ,am surprins trei caprioare la pascut pun clipul alaturat scuzati claritatea dar a fost facut cu aparatul foto.http://www.youtube.com/watch?v=sgeipsrdaI4

WhyNot
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Dady's Photohunting

Post by WhyNot » 23 Mar 2010, 23:13

Undeva langa Arieseni in judetul Alba. Distanta este peste 600 metri.
Eagle.jpg
Asta e langa Dorfgastein in Austria, la peste 400 metri.
Caprioare.jpg
Ooooops !!! Dady, ti-am stricat Threadul... :( Sorryyyyy ! Abia dupa aia am vazut ca fiecare isi face separat thread.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

TudorPALADE
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Dady's Photohunting

Post by TudorPALADE » 30 Sep 2010, 14:54

eu am si pus mana pe un ied, prins de un prieten. Defapt nu a fost prins ci gasit, pierdut, l-a luat acasa i-a dat de baut si dupaia si-a gasit mama:X Sunt niste animale minunate.... Am vazut o gramada de caprioare e f frumos

Post Reply