tolba de cauciuc

Tolbe, tinte, protectii...
Post Reply
ender
Membru al forumului
Membru al forumului
tolba de cauciuc

Post by ender » 21 Nov 2007, 00:31

Este improprie denumirea, dar la ora asta imi este greu sa gasesc o denumire mai potrivita. Tu cum i-ai spune?
Oricum vreau sa te intreb tu cum iti transporti sagetile pana ajungi la poligonul de tragere? ( daca spatiul iti este limitat? Daca mergi cu bicileta?
Eu am gasit metoda asta:
Image
Uite, sagetile stau cam asa:
Image
In felul asta penajul este protejat si totul ocupa extrem de putin loc.
Ca si material am folosit cauciuc taiat dintr-un papuc de baros folosit cand vrei sa transformi un baros greu de fier intr-un baros greu de cauciuc (de la praktiker l-am cumparat cu 8 lei) Daca stii de unde pot gasi o o foaie de cauciuc de aprox 1cm grosime ar fi minunat, eu am cautat si nu am gasit pana acum ...
Last edited by ender on 21 Nov 2007, 10:40, edited 1 time in total.

Diego
Membru al forumului
Membru al forumului

Post by Diego » 21 Nov 2007, 09:20

io am alta metoda, mi-am luat de la un magazin o husa de la un bat de pescuit si tin inauntru sagetile.

ender
Membru al forumului
Membru al forumului

Post by ender » 21 Nov 2007, 12:07

yap, "tolba" pentru cele nationaliste e dintr-un fel de izopren. (si da, pentru a gauri cauciuc, izopren, piele ... o preducea e minunata la casa omului) Totusi mi se pare ca cauciucul se comporta mai bine.
sunt doar de 68cm pentru ca am un arc scurt inca in lucru (cel mai scurt din cele 3):
Image
inca nu l-am masurat, nici nu am apucat sa trag cu el & sagetile noi, dar e un arc "elegant" special conceput pentru sexul frumos... de aceea sunt mai scurte. Daca castig precizie ... cu atat mai bine! :P

Post Reply