Adunare generala, Tg. Mures 1 Mai 2008

Unde, cand si cum se vedem
Locked

Ati dori sa se organizeze o intalnire a membrilor forumului?

da
19
100%
nu
0
No votes
 
Total votes: 19

User avatar
Sharpshooter
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:622
Joined:09 Oct 2007, 14:54
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Craiova
judet:Dolj
Varsta:31
Location:Craiova
Contact:
Adunare generala, Tg. Mures 1 Mai 2008

Post by Sharpshooter » 19 Dec 2007, 13:10

M-am gandit ca nu ar strica sa facem o adunare generala a tuturor membrilor forumului , pentru a ne cunoaste mai bine, pentru a face cel putin o tragere impreuna si (de ce nu pt un mic si o bere) . Lansez invitatia din timp astfel incat toata lumea sa poata sa-si planifice treburile si sa poata participa la intrunirea cu pricina. Propunerea mea ar fi ca aceasta adunare sa se tina la Targu Mures , din mai multe motive: este in centrul tarii pozitie relativ la distanta egala pentru toata lumea, este pe terenul propriu pentru Florin care este inima acestui forum , Florin are curte deci propun 20 de gratare la el pe gazon, tot asa pentru ca el nu are cheltuieli de transport , poate sa ne gaseasca cazare undeva in vecinatate la un pret bun, o sa fie ceva alergatura , poate tot el reuseste sa amenajeze si un loc unde sa desfasuram ostilitatile , locatie tinte etc...
Propun weekendul de 5-6 aprilie pentru intalnire , astept parerile voastre, pe cea a lui Florin in special , multe lucruri depind de el , fiecare trebuie sa-si anunte participarea cu cel putin o saptamana inainte .
In felul acesta vom avea o adunare un chef un concurs si toata lumea va fi multumita .
Sper sa cream un precedent , adica sa fie prima dintr-o serie de adunari si concursuri..
Eu am lansat provocarea astept sa ridicati manusa ... timp este berechet.... bunavointa sa fie si disponibilitate

Tinta vine la tine.

ender
Membru al forumului
Membru al forumului

Post by ender » 19 Dec 2007, 19:20

Salut & sustin aceasta idee, domnilor!

Ce mi-as dori sa fac la o astfel de intalnire:
- sa fac schimb de idei
- studiez metodologiile de lucru ale tale
- sa pun mana sa fac ceva,
(Florin, lada aia de zestre mai vrei sa o urci la etaj? ;) )
un fel de workshop cum au facut arcasii din Bulgaria;
mi-ar place sa incep un longbow acolo, Akila, ma ajuti?
- sa trag cu diverse arcuri facute de tine
- ...

hai sa facem o treaba buna,
de sa stea matza in coada!

O seara frumoasa,
tuturor!

User avatar
Sharpshooter
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:622
Joined:09 Oct 2007, 14:54
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Craiova
judet:Dolj
Varsta:31
Location:Craiova
Contact:

Post by Sharpshooter » 19 Dec 2007, 19:48

Deocamdata suntem 4 asteptam noi participanti ...

SharK
Membru al forumului
Membru al forumului

Post by SharK » 19 Dec 2007, 23:15

Daca este loc vin si eu!

User avatar
Sharpshooter
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:622
Joined:09 Oct 2007, 14:54
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Craiova
judet:Dolj
Varsta:31
Location:Craiova
Contact:

Post by Sharpshooter » 19 Dec 2007, 23:40

SharK wrote:Daca este loc vin si eu!
Toti membrii forumului sunt invitati... si bineveniti

akila
Membru al forumului
Membru al forumului

Post by akila » 20 Dec 2007, 00:42

Abia acuma am vazut anuntul... super ideea... si eu vorbeam de multe ori cu Florin ce fain ar fi sa ne organizam si sa ne intalnim odata pe an macar , sa ne facem de cap, si eventual sa construim niste arcuri impreuna la rece asa ..la fata locului. Va dati seama ca puteti conta pe mine... singura problema e ca nu stiu ce program o sa am atunci da oi scapa eu cumva daca e ceva.. :wink: vad eu.Deci contati pe mine.Sergiule facem niste arcuri impreuna daca vrei.... :wink: ,pana atunci sarbatori fericite la toti,pa pa

Diego
Membru al forumului
Membru al forumului

Post by Diego » 20 Dec 2007, 15:24

Io o sa vin, de abia astept, sper sa nu mai apara nimic de data asta in program

User avatar
anasazzy
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:441
Joined:03 Nov 2007, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::bucuresti
judet:----
Varsta:43
Location:BUCURESTI
Contact:

Post by anasazzy » 22 Dec 2007, 00:35

ma bag si eu :D mai ales ca pe 8 aprilie fac 4o de chiftele :( o sa imi iau o minivacanta .florin ar fi bine sa trimitem bani sa cumperi lemn sa nu ne caram din toate colturile ţări cu busteni in spate :wink: .si asa vedem tehnicile tuturor, de la despicat busteanul - la arc si mai invatam si noi ceva trucuri, ca una e sa vii cu stiva de acasa ,studiata pe toate fetele si sa ai arcul in cap si alta sa iei ce ai la indemina si sa faci un arc care sa iti ceara toata iscusinta de care esti capabil si toata colectia de trucuri.acum eu stiu, poate nu am dreptate dar era o idee care mi-a venit la gindul că eu vin cu trenul. uneltele, schimburi , un arc doua ,sagetile si un bustean in cîrcă. de la bucuresti ? :? nu suna foarte sexy ? :lol: acum sa spui si tu parerea ta . ca nu putem sa te fortam nici unul la munca suplimentara ,ca si asa o sa ai de tras cu organizarea .nu stiu ceilalti ce cred dar era o idee, buna- rea tu hotarasti.inchei aici cu urari de bine :sarbatori fericite tuturor-----------marian

User avatar
Sharpshooter
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:622
Joined:09 Oct 2007, 14:54
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Craiova
judet:Dolj
Varsta:31
Location:Craiova
Contact:

Post by Sharpshooter » 22 Dec 2007, 12:32

Pentru mine sa pregatesti Florine o tuica din aia batrana o palinca ....daca tot esti organizator....hihihii
An ordinary man makes extraordinary quivers for ordinary people ....
https://www.facebook.com/TheLeatherArtisan?fref=ts

User avatar
anasazzy
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:441
Joined:03 Nov 2007, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::bucuresti
judet:----
Varsta:43
Location:BUCURESTI
Contact:

Post by anasazzy » 22 Dec 2007, 20:07

sa facut . vin doar cu arcul .dar tot imi iau cutitoaia cu mine ,nu prea lucrez mecanizat.ma bag si la palinca ceruta de alex

Locked