arc compound lemn

Munca mea.......
Post Reply
Maryus
Membru al forumului
Membru al forumului
Re: arc compound lemn

Post by Maryus » 01 Apr 2008, 16:06

tre sa ma duc la oftalmolog...?sau asta nu a pus poze?

ender
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: arc compound lemn

Post by ender » 01 Apr 2008, 19:47

nu de oftalmolog, ci de rabdare ai nevoie ;)

Maryus
Membru al forumului
Membru al forumului

re

Post by Maryus » 01 Apr 2008, 21:49

OFFtopic( sa ma scuze fast) a fost o gluma as edita mesajul dar nu mai pot

akila
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: arc compound lemn

Post by akila » 01 Apr 2008, 22:05

Baiatu zice ca ar vrea sa-l faca...asa ca....mai avem de asteptat.. :lol:

Maryus
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: arc compound lemn

Post by Maryus » 01 Apr 2008, 22:36

sunt cam neclare pozele razvan please daca poti fa mai multe si incearca sa prinzi tot arcul...din ce se vede pare fain mai coloreaza-l putin(personalizeaza-l

akila
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: arc compound lemn

Post by akila » 02 Apr 2008, 00:03

UNde sa matisezi cu tifon si clei???....iar piele sa folosesti cat mai subtire posibil, sa nu incetinesti bratele din miscarea lor....de coarda sorry dar nu stiu ce sa-ti spun...nu ma prea pasioneaza compound-urile si nu pot sa-ti raspund....oricum trebuie ceva mai rezistent ...mai ales partea aia care trece peste scripeti....daca nu ma insel o coarda de compund e compusa din 2 parti....sincer nu imi mai aduc aminte, si doar am vazut la fratele meu un compund....stiu ca portiunea aia care trece pe scripeti era altfel...

cristi
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: arc compound lemn

Post by cristi » 02 Apr 2008, 00:18

La un anumit tip de compounduri, nu stiu de care scripeti vei folosi, dar la majoritatea este imperativ ca firele dintre scripeti, nu cel pe care vine sageata, sa nu se intinda deloc. Pentru asta iti sugerez fir de schimbator de bicicleta (e din otel si rezistent). Din experienta iti spun ca daca firul se intinde si cu doi milimetri e bai destul de mare ca se desincronizeaza scripetii.

akila
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: arc compound lemn

Post by akila » 02 Apr 2008, 00:51

salut....ma uit la suportii astia de metal si sincer mi se par cam grei, si o sa reduca mult din performantele arcului....ar fi bine daca ai gasi alta modalitate sa prinzi rolele alea de brate...

akila
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: arc compound lemn

Post by akila » 02 Apr 2008, 11:29

stii cum e cu chestia asta daca merita sa nu??? nu putem noi sa-ti spunem daca merita sau nu sa dai banii pe ceva anume....daca tu crezi in proiectul asta si vrei neaparat sa reuseasca, atunci merita...asta pentru ca iti doresti sa realizezi ceva anume.....numai ca sa nu iti pui sperante prea mari ....adica sa nu te astepti la performante deosebite de la acest arc....compound-urile sunt destul de complicate, e multa tehnologie la mijloc la realizarea unui compund....dar te admir pentru curajul tau ...asta e tot ce conteaza pana la urma...sa faci ceea ce-ti place.....asa ca daca eu cand vreau sa fac ceva ce-mi place,,, rareori ma gandesc daca meria banii sau nu...

User avatar
Pisic
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:471
Joined:22 Dec 2007, 16:29
Am un arc:da
Construit de mine:da
Location:cluj

Re: arc compound lemn

Post by Pisic » 02 Apr 2008, 13:30

salut,nu stiu cum ii treaba cu scripetii,da io zic sa pui niste scripeti mai mici,erau ceva role cu diametru de vreo 4 cm si aveau si un suport metalic fain,ma gandesc ca la alea le poti face un sant pe mijloc pt coarda shi gata ,caut ceva poze cu aia,poate te ajuta.
' NOSTRUM VIRET ROBUR ' -Our strength is as a green tree.

Post Reply