Cupa OAH 03.12.2016

Cel mai bun sa castige!
Post Reply
User avatar
domide
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:1294
Joined:05 Feb 2010, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Deva H
judet:Hunedoara
Varsta:40
Cupa OAH 03.12.2016

Post by domide » 24 Nov 2016, 00:49

Salutare arcasi!

Pentru cei care nu au planuri in WE-ul prelungit din saptamana urmatoare, si pentru cei care doresc sa participe la un concurs in sala, fac cunoscut urmatorul anunt:

Deoarece concursul programat pentru etapa a VII-a din campionatul "Liga de Vest", in data 10.12 la Arad nu se mai organizeaza, impreuna cu colegii de suferinta vom organiza acest concurs 2D distante necunoscute indoor in data de 03.12.2016

Locatie:
Hunedoara, Colegiul National "Iancu de Hunedoara", str. Victoriei, nr. 12.

Categorii de arc:

TRADIȚIONAL:
- Replică istorică - HB - orice arc replică istorică, fără fereastră, cu săgeți de lemn - priză mediteraneeană sau inel.
- Long bow - LB - Longbow modern cu fereastra necentrată, săgeți lemn. Priză mediteraneeană (split fingers).

BOWHUNTER:
- Bowhunter recurve - BHR - orice arc, fabricat din orice material, echipament maxim admis pe arc: suport de săgeată, fără aparate de ochire, orice tip de săgeți. Priză pe coardă admisă: în care obligatoriu un deget atinge sageata. Este interzis string / face walking.
- Bare bow - BB - orice arc echipat cu suport de săgeată, buton berger, stabilizator maxim 12cm, fără aparate de ochire, orice tip de săgeți. Orice tip de priză pe coardă. Este admis string/face walking

OLIMPIC
AO - Orice tip de arc olimpic. Echipare open.

COMPOUND
AC - Orice tip de arc compound. Echipare open.

Categorii de varsta
- Copii <10 ani
- Juniori 1 10-14 ani
- Juniori 2 14-18 ani
- Adulti 18-50 ani
- Seniori >50 ani

Taza de participare:

- 40 lei pentru adulți și seniori
- 25 lei pentru Juniori 1 și 2
- gratuit pentru copii (vine Mos Nicolae)

Formular de inscriere:
https://goo.gl/forms/TsoQ5cG81BoXrMef1

Tinuta;
Sala fiind incalzita, se poate purta echipament de sport usor, si OBLIGATORIU incaltaminte sport.

Program:
10:00 - inscriere si antrenamente
11:00 - Runda 1
13:45 - pauza
14:00 - Runda 2
16:45 - pauza
17:30 - premiere

Se vor trage cate trei sageti pe tinta/runda, 10 tinte animale 2D, in total maxim 600 puncte.

Nu se asigura masa, dar in vecinatate se prepara pizza. Cei care doresc, pot da comanda odata cu inscrierea.

Va asteptam cu drag,
Echipa O.A.H.
"Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

[unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

User avatar
domide
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:1294
Joined:05 Feb 2010, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Deva H
judet:Hunedoara
Varsta:40

Re: Cupa OAH 03.12.2016

Post by domide » 07 Dec 2016, 23:01

Organizat din scurt, intr-o perioada de minivacanta, si totusi am fost surprins cu participare a 58 de arcasi. Cam multi pentru sala de sport respectiva, eu am mizat pe cca 40 de arcasi, dar pana la urma a fost ok.

Am fost incantat sa cunosc arcasi din alte zone, ne-a onorat o echipa venita de la Chisineu-Cris (AR) si sa ma reintalnesc cu prietenii de la Turda, Cluj, Timisoara, Lugoj si alte localitati, pe toti i-am primit cu bratele deschise. Mi-am dorit sa participe si colegii din zona Sibiului, cei care sunt in echipa Vector, dar din cauza unui concurs mai important organizat in data de 17.12, nu au putut sa vina la Hunedoara. Poate ne vedem cu alta ocazie

Concursul a fost organizat din doua motive: primul pentru a inlocui etapa din Liga de Vest de la Arad, si al doilea din dorinta de a regrupa arcasii care nu au avut organizate concursuri in zona lor in ultima vreme.

Sper ca toata lumea a fost multumita de organizare, si astfel sa mai raspunda invitatiilor noastre viitoare.

Multumesc pentru participare si colegilor din OAH pentru ajutorul dat.
"Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

[unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

User avatar
seba
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:65
Joined:02 Dec 2012, 00:39
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Turda
judet:cluj

Re: Cupa OAH 03.12.2016

Post by seba » 11 Dec 2016, 14:58

un mare multam fain cam tarziu de la Turda, dar mai bine asa decat niciodata. "oamenii buni incap oriunde" zice o vorba romaneasca care s-a verificat inca odata si la voi la concurs. pana data viitoare numai bine si sanatate!!!!!!!!!!
SEBERETA VERDE

Post Reply