Concurs la TIMISOARA Traditional 5.Iulie 2008

Cel mai bun sa castige!
Locked
User avatar
Sharpshooter
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:622
Joined:09 Oct 2007, 14:54
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Craiova
judet:Dolj
Varsta:31
Location:Craiova
Contact:
Concurs la TIMISOARA Traditional 5.Iulie 2008

Post by Sharpshooter » 28 May 2008, 13:09

La Concursul oganizat in Timisoara 5.Iulie 2008 Tori Cup Editia -I ,pot participa Femei si Barbati chiar si Tineri de peste 14 ani. Arcurile folosite in acest concurs pot fi: Long Bow si Recurwe ,fara dispozitive de ochire, doar cu tragere instinctiva.Concursul se va desfasura Simbata 5 iulie ,dar adunarea , inscrierea participantilor si Antrenamentul oficial incepe de Vineri 4 iulie. Cazarea va fi la cort, in teren. Taxa de participare este de 50 Ron de persoana in care se include (cina de Vineri 4 Iulie si Tricoul de Concurs).In attachment veti gasi afisele noastre.Pentru orice intrebari sau relatii va rugam sa contactati dl.

Szollosi Tiberiu la nr. 0721735229In cazul in care va decideti, va asteptam cu prietenie.

Cei interesati sa sune acolo , se poate trage cu orice fel de sageti. Rog adminii sa lase numarul , pentru ca cei interesati sa se poata inscrie . Cat mai multe sageti in tinta va uram
An ordinary man makes extraordinary quivers for ordinary people ....
https://www.facebook.com/TheLeatherArtisan?fref=ts

User avatar
edwaits
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:152
Joined:12 Sep 2007, 18:39
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Timisoara
judet:Timis
Varsta:35
Location:Timisoara

Re: Concurs la TIMISOARA Traditional

Post by edwaits » 28 May 2008, 19:03

pana la urma ai gasit magazinu.......
kazuki tomokawa

User avatar
edwaits
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:152
Joined:12 Sep 2007, 18:39
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Timisoara
judet:Timis
Varsta:35
Location:Timisoara

Re: Concurs la TIMISOARA Traditional

Post by edwaits » 28 May 2008, 21:33

osmiu : da, e voie..............si cu compound e voie daca-i dai jos gadgeturile.................am vorbit si eu cu organizatorul
kazuki tomokawa

User avatar
Sharpshooter
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:622
Joined:09 Oct 2007, 14:54
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Craiova
judet:Dolj
Varsta:31
Location:Craiova
Contact:

Re: Concurs la TIMISOARA Traditional

Post by Sharpshooter » 29 May 2008, 09:25

Nu organizez eu acest concurs, eu voi fi acolo in calitate de participant ca oricare dintre voi, ii cunosc insa pe organizatori , este alegerea lor vis a vis de data in care se organizaeaza concursul. Se pare ca va fi unul dintre cele mai mari concursuri de traditional cu tragere la cel putin 10 tinte de la diferite distante . Este petmisa folosirea arcurilor turcesti , am auzit ca ar fi si ceva premii dar nu stiu exact. Concursul este organizat de un club de arte martiale . Torolek care am vazut ca e atras de "lame si obiecte taioase" ar putea fi iteresat , este vorba de un club de Kenjitsu , toti membrii detin cate o Katana adevarata, si din cate am vazut eu sunt adevarati maestrii in folosirea ei (cel putin cativa dintre ei) . Detalii suplimentare la numarul de telefon din postul initial. Intre timp antrenati-va sa nu ne facem de ras....
An ordinary man makes extraordinary quivers for ordinary people ....
https://www.facebook.com/TheLeatherArtisan?fref=ts

scorillo
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Concurs la TIMISOARA Traditional

Post by scorillo » 29 May 2008, 12:05

In aceeasi perioada are loc si concursul de la Rasnov...
Greu de luat o hotarare.

Unde anume se tine concursul de la Timisoara? Am vazut ca se asigura cazarea la cort... Nu-mi amintesc vreun camping in Timisoara asa ca banuiesc ca o sa fie undeva prin imprejurimi.

User avatar
Sharpshooter
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:622
Joined:09 Oct 2007, 14:54
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Craiova
judet:Dolj
Varsta:31
Location:Craiova
Contact:

Re: Concurs la TIMISOARA Traditional

Post by Sharpshooter » 29 May 2008, 14:12

Am inteles ca in zona Albina undeva pe malul Timisului ar fi concursul . Albina se afla la 25 km de Timisoara in directia Buzias
An ordinary man makes extraordinary quivers for ordinary people ....
https://www.facebook.com/TheLeatherArtisan?fref=ts

scorillo
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Concurs la TIMISOARA Traditional

Post by scorillo » 29 May 2008, 21:48

N-ammai fost de ceva veme pe la Timisoara, asaca suna foarte tentant... Dar e cam naspa drumul intre Orsova si Caransebes, adica e de-a dreptul dezolant, nu stii daca ajungi intreg la destinatie.

Ma mai gandesc.
E vreun termen limita pentru inscriere?

Iulian
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Concurs la TIMISOARA Traditional

Post by Iulian » 09 Jul 2008, 19:26

Salut, sunt membru al clubului de Kenjutsu Timişoara (http://www.kenjutsu.ro) şi am participat la concursul organizat de maestrul nostru Tiberiu Szolosi.
Au fost 20 de ţinte la care s-a tras din diferite poziţii (de jos în sus, de sus în jos, din unghiuri sau distanţe diferite).
Primii trei clasificaţi au participat la o finală foarte grea. S-a tras la steag de la 100 m, s-a tras din genunchi la ţintă pe dig şi de pe dig în jos, pe punctaj, apoi la o ţintă pendulară în mişcare, şi apoi la minge de tenis agatată de o sfoară, şi care bineintele se mişsca incontinuu.
Au fost nişte băieţi de la Salonta (imbrăcaţi în huni) care au tras foarte bine, dar am avut participanţi şi din Timişoara, Arad, Oradea, chiar şi Turnu Severin.
Concursul a fost un succes din toate punctele de vedere, premiul 1 fiind de 1000 RON, premiul 2 un costum de trening archery, iar locul 3 a primit 10 săgeţi de lemn!!!
Cel mai important lucru e că am petrecut o zi faină, alături de oameni faini, în natură, şi că ne-am simţit bine.
Pentru că toată lumea a fost încântată, şi la solicitarea unor cluburi din Ungaria (care sunt campioni mondiali) se va juca ediţia a II-a în 20 septembrie 2008, în aceeaşi locaţie.
Se pare că premiul 1 va fi o katana veritabilă, şi se anunţă un concurs şi mai interesant, cu mai multe ţinte.
Ţineţi aproape.
PS: Sper să primesc şi eu în curând pozele să le vedeţi şi voi .....

User avatar
Sharpshooter
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:622
Joined:09 Oct 2007, 14:54
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Craiova
judet:Dolj
Varsta:31
Location:Craiova
Contact:

Re: Concurs la TIMISOARA Traditional

Post by Sharpshooter » 12 Jul 2008, 23:19

Poze de la concurs : In afara de praticantii de arte martiale , au fost 2-3 unguri din Salonta si cativa tragatori ce nu practica artele martiale
Mai departe voi lasa pozele sa spuna ceea ce e de spus.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Mai multe poze puteti vedea in album aici:
http://s216.photobucket.com/albums/cc16 ... timisoara/
An ordinary man makes extraordinary quivers for ordinary people ....
https://www.facebook.com/TheLeatherArtisan?fref=ts

scorillo
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Concurs la TIMISOARA Traditional

Post by scorillo » 12 Jul 2008, 23:36

Frumos, dar cum ati facut sa nu pierdeti sagetile in iarba aia?

Locked