Campionatul nationalOradea.

Cel mai bun sa castige!
Post Reply
akila
Membru al forumului
Membru al forumului
Campionatul nationalOradea.

Post by akila » 01 Jul 2009, 10:58

Pentru cine e interesat, va trimit mesajul domnului Mircea Stroe, presedintele clubului Redpoint Oradea.

Distinsi colegi, domnilor presedinti de cluburi si antrenori,

va invitam sa participati la Campionatul National outdoor de tir cu arcul al Romaniei, care se va desfasura la Oradea in 31 iulie-02 august 2009. C.S. "Redpoint" a obtinut tarife mai mult decit rezonabile la cazare si masa (dupa cum veti vedea din programul atasat), in acest sens dumneavoastra avind de ales dintre variantele prezentate. Pentru a putea efectua toate demersurile va rugam sa respectati data limita de inscriere. Tot pentru o buna organizare, va rugam sa transmiteti, pe linga FRTA, si clubului "Redpoint", inscrierile nominale (concurenti, antrenori, alt personal), pe categorii, si optiunile fiecarora pentru cazare, pentru a putea face din timp rezervarile.

Diviziile la care se pot inscrie concurentii (seniori si juniori 1) sint: arc traditional, arc olimpic si arc compound. Pe linga aceasta, Clubul "Redpoint" agreeaza ideea montarii unui panou destinat copiilor, in afara concursului (numai cu acordul FRTA).

Competitia este dotata cu medalii si cupe la toate diviziile (arc traditional, olimpic si compound), pentru toate categoriile. Vor fi premiati atit cistigatorii individual si pe echipe, cit si clasamentul pe cluburi. Campionatul National de tir cu arcul al Romaniei va fi mediatizat de toate televiziunile locale (ProTv, Antena 1, TVS, Transilvania TV), radio si ziare, precum si de revista Business News si de echipa sportlocal.ro. Pentru toate cluburile interesate, C.S. "Redpoint" poate pregati un dosar continind toate articolele de presa, promotionalele si inregistrarile video ale evenimentului, la cererea fiecarui club.

Asteptam cu interes confirmarea participarii dumneavoastra. Pentru orice detalii sau nelamuriri ma puteti contacta personal, prin e-mail sau telefonic.


Toate cele bune,
Mircea Stroe
C.S. "Redpoint" Oradea
0744\ 607.672
http://www.tircuarculoradea.ro
http://www.proideea.ro

Aici si programul in format .doc ...sunt preturile pentru cazare si masa, si programul pe ore, antrenamentul oficial, masa, etc..
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Vreascu
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:93
Joined:01 Jul 2014, 08:24
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Iasi
judet:Iasi
Varsta:35
Location:Iasi

Re: Campionatul nationalOradea.

Post by Vreascu » 01 Jul 2009, 11:37

SUPER...la asta am sa merg si eu...abia astept...

User avatar
Andrey
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:95
Joined:09 Dec 2007, 19:07
Am un arc:da
Construit de mine:da
Location:Timisoara

Re: Campionatul nationalOradea.

Post by Andrey » 01 Jul 2009, 11:52

Nu scrie daca este permisa participarea arcasilor care nu sunt inscrisi la cluburi de tir cu arcul ?

akila
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Campionatul nationalOradea.

Post by akila » 01 Jul 2009, 17:22

In mod normal, trebuie sa fii inscris la un club...dar se mai trece cu vederea... la intrebarea asta ar putea sa raspunda cei in cauza... sunt destui care nu sunt inscrisi pe la cluburi si totusi au fost primiti....acuma ca nu suntem foarte foarte multi inca mai merge asa...pe viitor nu stiu cum o sa fie...

akila
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Campionatul nationalOradea.

Post by akila » 02 Jul 2009, 21:52

NU va faceti probleme...nu cred sa nu va primeasca.....dar pe viitor ar fi bine sa fiti legitimati la un club..

Nottingham
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Campionatul nationalOradea.

Post by Nottingham » 03 Jul 2009, 23:59

Dupa cum scrie in regulamentul concursului, participarea se face pe baza de legitimatie vizata si cu vizita medicala la zi.Probabil ca vor fi primiti si cei nelegitimati, dar in afara de concurs.adica pot trage, dar nu vor fi clasati si nu vor intra in eliminatorii.

User avatar
Vreascu
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:93
Joined:01 Jul 2014, 08:24
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Iasi
judet:Iasi
Varsta:35
Location:Iasi

Re: Campionatul nationalOradea.

Post by Vreascu » 03 Aug 2009, 21:51

Salutare...duminica noaptea pe la ora 1:30 am ajuns acasa dupa un drum obositor de vreo 10 ore dar si dupa un vichend foarte fain petrecut in capatul celalalt al tarii la Oradea.
Ce sa zic...conditiile de cazare si masa au fost excelente din puntul meu de vedere fiind vorba de Campusul Universitar Oradean. Domnul MIrcea Stroe impreuna cu cei ce l-au ajutat s-au straduit sa fie totul perfect ... brava lor....in mare parte le-a reusit.
Vineri au fost ceva antrenamente...dar noi cu microbuzul de la Iasi am ajuns destul de tarziu...
Sambata au fost calificarile care au durat destul de mult ...spre exemplu prima distanta ...30 m ...cele doua manse au durat aproape 5 ore...apoi pauza de masa si au urmat 4 ore cele doua manse la 18m. Dar a fost fain in ciuda caldurii...am avut ocazia sa mai intalnesc pe cativa de pe forum de pe aici.
Ceva rezultate:
Horia (Nottingham) 30 m 249 / 241...18 m 241 / 252...total 983
Ciprian (Akila) 30 m 245 / 214...18 m 257 / 252...total 968
Marius (Vreascu) 30 m 192 / 167...18 m 248 / 233...total 840
Wilhelm Akos 30 m 202 / 166...18 m 236 / 236...total 840 diferenta s-a facut la X-uri eu am avut 2 si Wilhelm 1x
Ridic Ferenc 30 m 142 / 167...18 m 251 / 201...total 761
Eugen (Scorillo) 30 m 161 / 161...18 m 220 / 202...total 744
Nicolescu Mihai 30 m 160 / 168...18 m 207 / 228...total 763
Razvan (Razvan) 30 m 141 / 204...18 m 76 / 191...total 612

Si la fete am primele trei clasate:
Naum Valentina 30 m 116 / 91...18 m 126 / 98...total 431
Kozma Marta 30 m 35 / 47...18 m 89 / 86...total 257
Ramona Novicov 30 m 33 / 65...18 m 50 / 66...total 214
Cam atatea am notat dar sigur 'or sa fie publicate rezultatele pe net pe undeva.
Duminica la eliminatorii a fost mai fain ca ne-au lasat la traditional sa tragem independent de cei de la olimpic si s-a putut trage intr-un ritm mai rapid.
La final clasamentul a fost Horia -aurul, Ciprian - argintul si eu -bronzul.
In sferturi m-am "luptat" cu Eugen si scorul a fost strans...in semifinale cu Ciprian...apoi in finala mica cu Ridic...
Acu si ceva poze facute printre sageti...

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Cam asta a fost...brava lu' Nottingham, a fost intr-o forma mare...

akila
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Campionatul nationalOradea.

Post by akila » 03 Aug 2009, 23:33

Salutare...Marius a spus cam tot ce era de spus....Horia a fost intr-adevar mult mai constant decat multi dintre noi....il felicit inca odata pentru locul 1....eu ce sa zic.....am tras aiurea de tot....mult sub nivelul de la antrenamente de la iasi...Marius poate confirma, ca ne-am antrenat impreuna...asta e....la concurs e mult mai dificil....faptul ca a durat atat de mult , faptul ca am facut pe drum 12 ore pana la Oradea....e greu ce sa zic....emotiile, foarte multi arcasi buni, cam asta e atmosfera de concurs....oricum parca a fost ceva in aer.....baietii de la Redpoint Oradea care sunt niste arcasi exceptionali, au avut si ei 2 zile foarte proaste...ma bucur totusi ca Marius a fost constant, si a iesit pe locul 3 la prima sa participare la un astfel de concurs, unde a intalnit o concurenta atat de mare.....BRAVO MARIUS...speram ca pe viitor sa se modifice un pic modul de arbitrare, si sa fim tratati diferit de cei de la olimpic.....dar pentru asta, trebuie sa ne adunam in numar si mai mare decat am fost acuma la oradea....si poate in scurt timp, se va organiza macar odata pe an, concurs cu specific traditional, special pentru noi....am si avut ceva discutii cu domnul Denes de la Radauti....cine stie...poate va iesi soarele si pe strada noastra.....acuma dupa ce am ajuns acasa, si dupa ce m-am mai linistit un pic....incep sa vad altfel lucrurile....si nu imi pare rau ca am fost la oradea la concurs...cu toate ca acolo, la un moment dat, am zis ca e ultima data cand mai particip la un astfel de concurs... e cumva un lant vicios...daca noi renuntam acuma, cand am inceput sa ne adunam totusi cat de cat, atunci totul a fost in zadar....mai trebuie sa rabdam un pic, si sa tragem dupa regulamentul celor de la arc olimpic, si sunt sigur ca pana la urma se va organiza si pentru noi, concurs cu specific traditional...cu tinte 3d., cu tras la steag, cu tinte in miscare, etc...a fost greu, a fost si frumos, a fost si enervant, si obositor,,,,am avut de toate......dar am zis-o si o mai zic....la final conteaza ca ai cunoscut oameni extraordinari, de la care sincer am invatat ceva, si m-am bucurat ca inca mai exista oameni care cred in onoare si care cand promit ceva, se tin de cuvant....nu stiu cati dintre noi , ar veni sa traga la concurs, cand sotia lor ar fi in spital de 2 zile, dupa ce a nascut prematur..eu unu nu cred ca as fi venit sa trag, trebuie sa recunosc....uite ca cineva a venit totusi si a tras, pentru ca a promis ca va veni sa traga ,ca sa-mi dea mie posibilitatea sa-mi iau revansa, dupa ce m-a invins acum o luna la cupa Redpoint.....acel cineva este Wihlem Akos (cel cu tricou verde din poza a 8-a)......la asta ma refeream cand ziceam ca am avut ocazia sa cunosc oameni minunati, oameni de onoare, oameni cu caracter, oameni pasionati de tirul cu arcu.....cam despre asta e vorba in final....sper ca nu v-am plictisit cu povestile mele, dar chiar m-a impresionat gestul lui Akos.
Cam atat am avut sa va spun, mai las si pe altii sa intervina....numai bine...

User avatar
Ioana
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:104
Joined:27 Feb 2009, 11:48
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:30
Location:Cluj-Napoca

Re: Campionatul nationalOradea.

Post by Ioana » 04 Aug 2009, 08:49

Salut si felicitari celor care au participat la acest concurs. Imi pare rau ca nu s-a discutat mai recent despre acest Campionat.
Silence is golden unless you have children then silence is suspicious.

andreih
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Campionatul nationalOradea.

Post by andreih » 04 Aug 2009, 12:35

Felicitari !!!!
Frumos!
Ma bucur mult sa va revad chiar si numai in poze si sa aflu ca va merg sagetile in tinta!!!
Bravo!

Post Reply