Say hello to daddy's new toy BLACKWIDOW PSA-X-EXOTIC

Loc de review pentru arcul tau
Forum rules
In aceasta sectiune se posteaza doar recenziile arcurilor de pe piata; nu se posteaza recenzii pentru arcurile construite de membrii forumului.
E de la sine inteles ca autorul unei recenzii detine/a detinut arcul in cauza sau macar l-a folosit indeajuns incat recenzia sa reflecte in buna masura realitatea.
Sunt de dorit opiniile in ceea ce priveste aspectul arcului, caracteristici si performantele, materialele din care este construit, raport calitate pret, evaluare generala, etc. adica… o recenzie de calitate.
Multumim!
User avatar
Mugurbb
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:660
Joined:07 Jan 2009, 13:36
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:37
Contact:
Re: Say hello to daddy's new toy BLACKWIDOW PSA-X-EXOTIC

Post by Mugurbb » 13 Jul 2014, 09:15

E frumos. Sa-l stapanesti sanatos!
O sa te obisnuiesti repede cu el, ca atat mai repede cu cat o sa tragi des. Sunt sigur ca in urmatoarele zile o sa-l folosesti zilnic chiar daca nu prea ai timp si o sa tragi numai 2-3 sageti :d
Silence is golden and Duct Tape is silver.

User avatar
AlinAndreica
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:143
Joined:13 Aug 2011, 00:13
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:39

Re: Say hello to daddy's new toy BLACKWIDOW PSA-X-EXOTIC

Post by AlinAndreica » 13 Jul 2014, 21:38

Felicitari pentru achizitie ! Este un arc special si cred ca putini dintre noi nu au admirat Black Widow pe net, fiind un arc de referinta. Noi inca o facem doar pe net :d Sa-l folosesti sanatos si bucuros !

daaz
Vizitator
Vizitator
Posts:1
Joined:19 Jul 2014, 11:48
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Bucuresti
judet:Bucuresti

Re: Say hello to daddy's new toy BLACKWIDOW PSA-X-EXOTIC

Post by daaz » 10 Aug 2014, 22:21

Mi-am comandat si eu din state un arc si astept sa mi-l termine... Ai putea sa-mi spui, te rog, cum ai facut sa platesti *doar* $150 peste pretul arcului, in conditiile in care presupun ca ti l-a trimis chiar producatorul si l-ai platit, cel mai probabil, prin banca? Nu de alta dar mi-e frica sa nu apara TVA-ul cind il iau din vama...

Multumesc anticipat,

Daniel

User avatar
Sharpshooter
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:622
Joined:09 Oct 2007, 14:54
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Craiova
judet:Dolj
Varsta:31
Location:Craiova
Contact:

Re: Say hello to daddy's new toy BLACKWIDOW PSA-X-EXOTIC

Post by Sharpshooter » 11 Aug 2014, 22:35

La intrarea in tara , nu in Romania , in tara in care locuiesc acum , am platit 16,5 % din pretul facturii ca si taxe conform legii de aici . Blackwidow mi-au luat banii pentru produse si pentru shipping in cazul meu DHL , shipping in afara SUA 150 de dolari . Nu am idee ce taxe va trebui sa platesti in Romania , dar daca nu ai vreo ruda sa iti trimita acest arc din SUA vei plati . Daca un amic plateste arcul la Blackwidow si ti-l trimite tie ca si cadou , atunci nu mai platesti taxe in tara . Daca ti-l trimite Blackwidow direct atunci vei plati .
An ordinary man makes extraordinary quivers for ordinary people ....
https://www.facebook.com/TheLeatherArtisan?fref=ts

User avatar
Mugurbb
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:660
Joined:07 Jan 2009, 13:36
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:37
Contact:

Re: Say hello to daddy's new toy BLACKWIDOW PSA-X-EXOTIC

Post by Mugurbb » 13 Aug 2014, 15:53

Daca nu e cadou de la cineva si apare o factura latesti taxe vamale (care nu stiu cat sunt) ca procent din valoare in functie de categoria produsului si apoi TVA 24%. Asta e din pacate. Si cel mai urat e ca iti aplica taxele la valoarea produsului + pretul transportului. Cel putin eu asa am platit.
Silence is golden and Duct Tape is silver.

Post Reply