SALUT SUNT NOU PE AICI

Membrii forumului...
iacobdorel
Membru al forumului
Membru al forumului
Re: SALUT SUNT NOU PE AICI

Post by iacobdorel » 25 Oct 2008, 14:07

de unde pot sa fac rost de fibra de sticla pt un arc hun? PINA ACUM AM FACUT ARCURI DIN FISII DE FRASIN DE 5MM GROSIME PE CARE LE-AM LIPIT CU MOMENT3 DAR S-AU RUPT

iacobdorel
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: SALUT SUNT NOU PE AICI

Post by iacobdorel » 25 Oct 2008, 21:46

CND ERAM COPIL AM AVUT UN ARC FACUT DIN FIRE DE OTEL SI DIN SINGER

akila
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: SALUT SUNT NOU PE AICI

Post by akila » 26 Oct 2008, 00:53

avram wrote:Akila,nu vorbi in necunostinta de cauza!
Pai daca ma uit la cei din cluj....faceti si dvstr. o comparatie....in Iasi eu cunosc doar 2-3 oameni care trag cu arcul....cel mai cosntant si mai interesat mi se pare Marius...( vreascu)....asa ca suntem codasi rau de tot....din pacate...in partea de vest a tarii se vede treaba ca sunt oarece influente de pe la unguri.....si ii cam atinge microbu pe cei de pe acolo....dar aici in Moldova.....s-a cam pierdut treaba asta cu arcurile, cu istoria, cu traditia...asta e...speram sa mai atinga microbu si pe altii....scuze pentru off topic....nu o sa se mai repete...

testokick
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: SALUT SUNT NOU PE AICI

Post by testokick » 26 Oct 2008, 12:25

Stiu ca am "sansa" de a-mi lua ceva bile negre din cauza offtopicului da' nu ma pot abtine. In vestul tarii din cauza influentelor de peste granita, oamenii sunt diferiti ca si preocupari. In Moldova altele sunt prioritatile. Mai bine ne bucuram de ce avem decat sa ne chinuim cu intrebarea "De ce nu sunt mai multi arcasi si in Moldova". Sunt jumate moldovean si nici mie nu-mi convine ca nu sunt printre cei multi cu asemenea preocupari, dar decat multi si prosti...
PS Ultima fraza era adresata doar Moldovei. Daca se intelege si alta zona a tarii, este pura coincidenta si nu cu intentie.

User avatar
Sharpshooter
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:622
Joined:09 Oct 2007, 14:54
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Craiova
judet:Dolj
Varsta:31
Location:Craiova
Contact:

Re: SALUT SUNT NOU PE AICI

Post by Sharpshooter » 26 Oct 2008, 14:59

Hahahaha cum a sarit Florin.... ma tata nu pune omului vorbe in gura ... si nu intelege ce nu e de inteles....
Realitatea e alta ....arcasi sunt mai multi decat cei pe care ii vedem pe forum ... nu poti categorisi astfel sunt multi care trag in curte sau la padure nu le au cu internetul . Eu cunosc cel putin 5 compoundisti care nu au scris niciodata nimic aici pentru ca nu ii intereseaza.... Arcasi sunt peste tot , ca sa contrazic cele spuse mai devre ma in Moldova nu sunt arcasi , cluburile de arc din Moldova iasi si radauti sunt printre cele mai prolifice ....
Pe mine m-a influentat netul si nicidecum vecinii ... eu la origine sunt oltean deci nu judecat aparenta ca e inselatoare ...
Va pup ma duc sa trag cu arcul sa testez o noua tinta daca e ok voi posta si tinta asta
An ordinary man makes extraordinary quivers for ordinary people ....
https://www.facebook.com/TheLeatherArtisan?fref=ts

dady
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:767
Joined:13 Dec 2012, 17:11
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::tgmures
judet:mures
Varsta:34

Re: SALUT SUNT NOU PE AICI

Post by dady » 26 Oct 2008, 17:22

d-aia exista exceptiile care sa intareasca regula ;)

testokick
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: SALUT SUNT NOU PE AICI

Post by testokick » 26 Oct 2008, 21:35

Ce a inceput topicul si ce a ajuns...ma retrag <:-p

iacobdorel
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: SALUT SUNT NOU PE AICI

Post by iacobdorel » 26 Oct 2008, 21:43

salut cred ca pasiunea pt arcuri vine de la stramosii nostri dacii care erau forte buni arcasi dar din pacate nu stiu ce fel de arcuri foloseau

iacobdorel
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: SALUT SUNT NOU PE AICI

Post by iacobdorel » 27 Oct 2008, 23:03

lemnul de nuc e bun pt facut arcuri?

User avatar
Neacsu Ionut
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:339
Joined:19 Mar 2008, 15:55
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Constanta
judet:Constanta
Varsta:17
Contact:

Re: SALUT SUNT NOU PE AICI

Post by Neacsu Ionut » 28 Oct 2008, 00:51

salut,

uite aici o dezbatere pe tema asta:

viewtopic.php?f=2&t=259
Last edited by IT_support on 20 Jan 2013, 13:03, edited 1 time in total.
Reason: fixed domain url
To know is to know that you know nothing. That is the true meaning of knowledge...

Post Reply