Lemn din belsug

Vanzari, cumparari, schimburi....doar pt membrii cu vechime...
Post Reply
Melhisedec
Membru al forumului
Membru al forumului
Lemn din belsug

Post by Melhisedec » 19 Apr 2012, 23:29

Azi am primit unda verde la lemn de frasin,stejar,fag,ulm,carpen(USCAT)si restul ce mai este prin padure.Pot sa il tai la bazic la orce forma si fasii pentru laminat.Astept sa vad cine e interesat.(primul a fost arrowsmaker).

Greenarrow
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Lemn din belsug

Post by Greenarrow » 21 Apr 2012, 11:26

Salut, daca spui ca lemnul este uscat si ca poti sa-l tai si la dimensiuni specificate de noi, am sa doresc si eu sa fac niste comenzi la tine....asta si in functie de pretul cerut. In principiu m-ar interesa mai degraba bucati de lemn lungi cam de 2 m cu o latime de 4cm si grosime de 3cm, pentru niste longbow-uri laminate cu bambus.

ArrowsMaker
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:304
Joined:12 Dec 2010, 15:18
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Buzau
judet:Buzau
Varsta:43
Contact:

Re: Topic fasii laminare

Post by ArrowsMaker » 25 Apr 2012, 18:41

maestro wrote:Pentru asta cred ca este timpul sa deschidem un topic special pentru fasiile de laminate...
Minunata idee!
Asteptam cu nerabdare! (eu, cel putin, cu siguranta)

User avatar
Andrey
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:95
Joined:09 Dec 2007, 19:07
Am un arc:da
Construit de mine:da
Location:Timisoara

Re: Lemn din belsug

Post by Andrey » 25 Apr 2012, 23:54

Salut vreau sa te intreb daca poti acomoda niste bucati de lemn mai gros, cam 35cm/10cm/5cm. Calitate buna pentru maner de recurve. Poate si niste bucati de 4/3/200 as fi interesat. Daca crezi ca poti sa ma ajuti sa imi scri la PM.

ArrowsMaker
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:304
Joined:12 Dec 2010, 15:18
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Buzau
judet:Buzau
Varsta:43
Contact:

Re: Lemn din belsug

Post by ArrowsMaker » 25 Jun 2012, 00:41

Melhisedec wrote:Azi am primit unda verde la lemn de frasin,stejar,fag,ulm,carpen(USCAT)si restul ce mai este prin padure.Pot sa il tai la bazic la orce forma si fasii pentru laminat.Astept sa vad cine e interesat.(primul a fost arrowsmaker).
Inca mai sunt interesat ! :)
Dar se pare ca sunt ceva probleme cu curieratul, ca a trecut o luna de cand mi-ai spus ca l-ai expediat. Insa nu-i graba, ca abia se usuca bine pentru vara viitoare.

Post Reply