Avem printre noi si cunoscatori in air-soft?

poze, linkuri, subiecte pe care nu le poti cataloga in nici un alt subiect ...
Slyder
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:3
Joined:08 Oct 2014, 14:49
Am un arc:nu
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj Napoca
judet:Cluj
Varsta:40
Re: Avem printre noi si cunoscatori in air-soft?

Post by Slyder » 06 Dec 2014, 20:28

Avantul, nu conteaza ce viteza are o arma de airsoft. Nimeni, nici vanzator nici politist nu se va lega de acest amanunt cat timp nu este reglementat prin lege. Mai ales ca armele de airsoft sant incadrate in lege la "jucarii" (nu sat , dar asa le-a incadrat legea). Sant detinator de arme cu aer comprimat (doua pusti, un spring si un pcp), si sant obligat sa cunosc legislatia in domniu, asa ca iti pot garanta ca daca vi cu un airsoft cu viteza de 500m/s (nu exista, dar daca ar exista), absolut nimeni nu ar putea comenta. Asa cum la aer comprimat intr-un timp nu iti dadea voie cu un calibru mai mare de 6.35mm, acum sant detinute in RO si arme de calibru 50 (12.7mm). Si asta legal.

User avatar
philip
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:87
Joined:12 Jul 2010, 14:59
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:36
Contact:

Re: Avem printre noi si cunoscatori in air-soft?

Post by philip » 05 Jan 2015, 12:54

Salut in noul an!
Arpi si Avantul, multumiri!
Am ramas la Bar 10-JG(de Tokyo Marui nu am avut finate,desi mi-ar fi placut mai mult) si Lore e foarte incantata si multumita. Desi la Cluj a nins si a fost destul de rece dupa Craciun, am iesit de cateva ori la padure. Si stiti cum se spune, "unde e femeia fericita, toata casa e!". :)
Merci inca o data pentru sfaturi! ^:)^
An Nou cu sanatate si bucurii!!!
"...Omul ar trebui,macar din cand in cand, sa faca un efort intens si consecvent de gandire. "Fii cuminte!" nu inseamna in fond altceva decat "Fii cu minte!", gandeste, ras-gandeste si razgandeste-te! ..."

Post Reply