Cel mai bun arc!

Aici se pun arcurile pt concurs...
Locked

Credeti ca este benefic acest concurs?

da
18
100%
nu
0
No votes
 
Total votes: 18

User avatar
Pisic
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:471
Joined:22 Dec 2007, 16:29
Am un arc:da
Construit de mine:da
Location:cluj
Re: Cel mai bun arc!

Post by Pisic » 15 May 2008, 21:34

Daca as avea un aparat de foto bun,as zice sa se prelungeasca termenul,dar cum nu am .........oricum premiul zic sa ii mearga lui akila,felicitari akila !!,si in legatura cu concursul,e o idee faina concursul asta,da' as avea o sugestie:sa fie ca la americani bow of the month,da' fara premiu,si daca se anunta mai multi (se anunta ca participa si chiar participa [nu ca mine,am zis ca particip,dar nu pot])atunci sa fie ceva concurs mai mare,cam ca si acesta,termen de juma de an,dar la care sa fie mai multi (mai multi ,adica mai mult de unul :lol: )
inca odata felicitari akila.
' NOSTRUM VIRET ROBUR ' -Our strength is as a green tree.

akila
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Cel mai bun arc!

Post by akila » 15 May 2008, 21:46

Eu i-am zis si lui Florin personal si o spun si aici sa vada si sa auda toti....eu refuz acest premiu pentru ca mi se pare o aiureala sa fii singurul care participa si sa mai si castigi.... ideea acestui concurs a fost a mea, si a fost furata ca sa zic asa de pe forumul Primitive Archery..... in ideea ca vom stimula constructia de arcuri la noi pe forum....Florin a avut ideea ca acest concurs sa se desfasoare pe o perioada mai lunga de timp din motive obiective... forumul nostru nu are 2000 de membri cum are forumul de pe Primitive Archery.....acuma in ultima perioada vad ca au inceput sa se miste lucrurile si la noi pe forum si din ce in ce mai multi membri construiesc arcuri asa ca perioada s-ar putea micsora ma gandesc....cat despre premiu am zis-o si la inceput cand s-a pus problema acestui concurs....nu cred ca e musai sa se dea un premiu material.....conteaza mai mult sa stii ca ai castigat, sau cred eu ca macar ai participat....asa ca din punctul meu de vedere subiectul despre acest concurs poate fi inchis....daca membrii doresc sa se mai tina acest concurs ar fi bine sa se supuna la vot, si daca tot sunt de acord cu acest concurs, sa si participe intr-un fel..... sper ca nu am fost prea dur... imi cer scuze daca e asa....e doar parerea mea...

Greenarrow
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Cel mai bun arc!

Post by Greenarrow » 15 May 2008, 22:42

Salut,dupa parerea mea acest concurs este incheiat,iar Akila este castigatorul....dupa cum a zis si el nu e neaparat nevoie de un premiu material,atunci cand toti iti apreciaza munca e mult mai satisfacator decat un premiu......oricum daca e sa fie,se poate incepe un alt concurs......si chiar as vrea sa propun si eu unul daca se poate.....un concurs in care sa se faca cel-l mai ciudat arc sau sageata,nu stiu ceva artistic care sa trezeasca imaginatia arcasilor.Numai bine

Maryus
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Cel mai bun arc!

Post by Maryus » 16 May 2008, 08:11

bine..atucni daca akila a refuzat premiul...mai prelungiti termenul...ca sa mai psotam si noi niste arcuri
PS: ionuti...nu te bate gandu sa concurezi cu short-ul ala al tau?
PSS: cristian(cristian_iepure) ce te opreste sa postezi in forumul cuconcursul arcurile pentru testoase?
si as continuao mult cu PSSSSSSSSSSSSSSSS....sunt multe arcuri facute pe forum...de ce nu le postati la concurs?nu e niic o rusine daca nu castigati

cristian_iepure
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Cel mai bun arc!

Post by cristian_iepure » 16 May 2008, 14:26

Maryus wrote:bine..atucni daca akila a refuzat premiul...mai prelungiti termenul...ca sa mai psotam si noi niste arcuri
PS: ionuti...nu te bate gandu sa concurezi cu short-ul ala al tau?
PSS: cristian(cristian_iepure) ce te opreste sa postezi in forumul cuconcursul arcurile pentru testoase?
si as continuao mult cu PSSSSSSSSSSSSSSSS....sunt multe arcuri facute pe forum...de ce nu le postati la concurs?nu e niic o rusine daca nu castigati
maryus, arcurile pt testoase sint takedown prinse cu suruburi nu prea sint arcuri traditionale. asta e motivul :)

Maryus
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Cel mai bun arc!

Post by Maryus » 16 May 2008, 20:45

Florin! am nevoie de ajutor...takedown este tot traditional? nu e din nici o fibra...? ca aici e putin cam interpretabila faza....

User avatar
Neacsu Ionut
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:339
Joined:19 Mar 2008, 15:55
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Constanta
judet:Constanta
Varsta:17
Contact:

Re: Cel mai bun arc!

Post by Neacsu Ionut » 16 May 2008, 22:35

nu cred ca pot concura la concurs pt ca am folosit adeziv poliuretanic (care nu prea e traditional) la lipirea syahurilor :|
To know is to know that you know nothing. That is the true meaning of knowledge...

User avatar
cristiflorin
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:223
Joined:24 Nov 2012, 01:30
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::cluj
judet:Cluj
Varsta:31
Contact:

Re: Cel mai bun arc!

Post by cristiflorin » 17 Jul 2008, 12:46

Am o sugestie in privinta urmatoarelor concursuri. Cred ca arcurile pot fi comparate mai corect daca sunt de acelas tip. La un concurs pe categorii se poate da startul foarte des, (si fara premii...) . Cred ca se poate incepe in fiecare semestru sau chiar trimestru. Ex. flatbow, longbow, shortbow.. . Astfel vom putea parcurge toate tipurile de arc in timp. Vor ramine ''buildalong-urile'' pentru cei noi pe forum... Voi ce parere aveti?

User avatar
Pisic
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:471
Joined:22 Dec 2007, 16:29
Am un arc:da
Construit de mine:da
Location:cluj

Re: Cel mai bun arc!

Post by Pisic » 17 Jul 2008, 13:42

ar fi o idee,ca atunci cand se aduna mai multe arcuri facute,sa zicem 3,4,5...sa intre la concurs,dar fara premii.
' NOSTRUM VIRET ROBUR ' -Our strength is as a green tree.

Locked