Intalnire com Greaca, Giurgiu - SEPTEMBRIE 24 - 27

Unde, cand si cum se vedem
Locked
User avatar
Arthelad
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:247
Joined:29 Nov 2012, 22:18
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Bucuresti
judet:Bucuresti
Varsta:43
Location:Bucuresti
Contact:
Re: Intalnire com Greaca, Giurgiu - SEPTEMBRIE 24 - 27

Post by Arthelad » 24 Sep 2009, 09:40

Cam cat face rata pana in Greaca? sa ma pregatesc sufletete.

andreih
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Intalnire com Greaca, Giurgiu - SEPTEMBRIE 24 - 27

Post by andreih » 27 Sep 2009, 22:50

Servuuus!!!
De 5 min am ajuns cu bine la Tg.Mures,
Multumim Valentin, Marian si Sorin, pentru intalnirea minunata, o sa scriem mai mult maine cand ajung si eu acasa :)

User avatar
Arthelad
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:247
Joined:29 Nov 2012, 22:18
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Bucuresti
judet:Bucuresti
Varsta:43
Location:Bucuresti
Contact:

Re: Intalnire com Greaca, Giurgiu - SEPTEMBRIE 24 - 27

Post by Arthelad » 27 Sep 2009, 23:40

consimt la ceea ce a spus antescriitorul meu, super atmosfera, minunata idee, asteptam cu MULT interes pozele

Greenarrow
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Intalnire com Greaca, Giurgiu - SEPTEMBRIE 24 - 27

Post by Greenarrow » 27 Sep 2009, 23:41

Intr-adevar a fost foarte fain....acum asteptam pozele ;)

User avatar
anasazzy
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:441
Joined:03 Nov 2007, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::bucuresti
judet:----
Varsta:43
Location:BUCURESTI
Contact:

Re: Intalnire com Greaca, Giurgiu - SEPTEMBRIE 24 - 27

Post by anasazzy » 28 Sep 2009, 16:46

din partea noastra le-am pune dar mai dureaza o zi pina gasim cablu de descarcare pentru aparat :( :d
in încercarea de aşi prelungi viata uni oameni uită sa o trăiască

User avatar
Neacsu Ionut
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:339
Joined:19 Mar 2008, 15:55
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Constanta
judet:Constanta
Varsta:17
Contact:

Re: Intalnire com Greaca, Giurgiu - SEPTEMBRIE 24 - 27

Post by Neacsu Ionut » 28 Sep 2009, 22:33

Salut!

Intr-adevar a fost foarte frumos, atmosfera foarte calda si prietenoasa :) ...

cadrul natural minunat, pe malul lacului in padure...foc dimineata, la pranz si seara...mancare multa si buna...dormit la cort...in pauzele de lucru mai trageam la tinta...si pentru prima data (pentru mine) am practicat golf archery, adica mergeam prin padure si alegeam cate o tinta...si ideea era ca din cat mai putine sageti sa ajungem la tinta...distante variabile, intre 30 si peste 100 de metri...treaba asta mi-a placut foarte mult...

eu am lucrat la un piramid din salcam, pe care pana la urma am reusit sa il rup...uitasem sa rotunjesc muchiile pe spate ~x( si s-a ridicat o aschie de la care s-a rupt in doua :d ...asta este...trecem la urmatorul...care pana la urma a iesit, mai slabut ca forta dar deocamdata functioneaza...cand il finisez pun ceva poze, asta daca fac rost de aparat...oricum, salcamul e un lemn foarte bun, raportul masa-forta rezultata e foarte bun, la capete poate avea 4mm latime...e super...

multumim organizatorilor... >:d<
toate cele bune
To know is to know that you know nothing. That is the true meaning of knowledge...

Greenarrow
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Intalnire com Greaca, Giurgiu - SEPTEMBRIE 24 - 27

Post by Greenarrow » 28 Sep 2009, 23:52

Corectie....au fost 2 din bucureti :P eu si Arthelad :P ......sincer imi pare rau ca cei din bucuresti care s-au anuntat nu au mai venit;pacat baieti caci zona si oameni au fost extraordinari.Sa ne vedem cu bine si la urmatoarea intalnire ;) !!

User avatar
cristiflorin
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:223
Joined:24 Nov 2012, 01:30
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::cluj
judet:Cluj
Varsta:31
Contact:

Re: Intalnire com Greaca, Giurgiu - SEPTEMBRIE 24 - 27

Post by cristiflorin » 29 Sep 2009, 10:43

Wow , Cornelia, nu stiam ce talente ascunzi. Foarte frumoase modele.

andreih
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Intalnire com Greaca, Giurgiu - SEPTEMBRIE 24 - 27

Post by andreih » 29 Sep 2009, 13:03

Heeei....
baieti, mi-am reincarcat bateriile in week-endul asta petrecut la Greaca cat ar fi fost o luna de concediu!!
Super, super super, pentru mine totul a fost la superlativ...
Golf archery am mai facut eu asa de vreo 2-3 ori dar acum a fost ceva cu totul deosebit prin padure...
Am flashuri cu Marian catarandu-se dupa sagetile care au nimerit prin crengi la inaltime mai mare [au mama ochiul!!!! =)) ] (trebuie sa fie ceva poze la Valentin-Iceman)
Ma bucur ca am reintalnit prieteni vechi si am cunoscut arcasi mai noi, am mai invatat cate ceva, Marian-Annasazy nu a vorbit in vant ;) am fost atent si receptiv... Urmatoarele mele sageti vor fi din maces ca si ale lui!!!
Desi poate in acceptiunea multora arcurile lui Marian nu ar fi frumoase, pe mine m-au impresionat si m-a uimit din nou si cu cel din dud.. (pana la urma frumusetea e in ochii celui ce priveste) Foarte fain arc, smooth-draw, usurel, take-down... (Meseria nu se invata se fura, am furat metoda de imbinare, gata :D urmatorul va fi asemanator cu dudul ala, Marian!!!)
Si cutitul ala calit la Rebrisoara era deja finisat si avea acum un maner frumos, cu lemn de salcam si liliac...

Despre salcam, multumesc mult Valentin pentru cele 2 bucati, e un lemn foarte frumos, si culoarea si textura, placut la atingere, e super!!! Dand jos partea alba a ramas doar cea galbena, prima data cand am vanat inele de crestere la salcam, se poate, mai greu un pic decat la frasin dar se poate... Multumesc si pt. penele acelea de curcan, cand reusesc sa fac ceva postez (sper cat de curand)!!!!

Sorin... au mama ochiul!!!!! m-ai contaminat, hahahaha

Multumesc pentru acele zile deosebite petrecute alaturi de voi si sper sa ne revedem sanatosi cu orice ocazie, 1 mai-mures, iulie-rebrisoara, .... si cu orice ocazie

andrei- cluj

iceman
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:269
Joined:04 Feb 2013, 19:52

Re: Intalnire com Greaca, Giurgiu - SEPTEMBRIE 24 - 27

Post by iceman » 29 Sep 2009, 15:45

http://picasaweb.google.ro/selectconsul ... directlink


acestea sunt cateva din clipele petrecute la aceasta intalnire...
cuvintele nu pot desctie sentimentele de bucurie si fericire
din pacate am fost putini... 9 arcasi....dar a fost minunat
imi pare rau ca, cei din bucuresti nu au venit... noi nu am pierdut nimic..... voi ati pierdut

Locked