Intalnire 1 Mai 2011 Tg Mures

Unde, cand si cum se vedem
Locked
------
Membru al forumului
Membru al forumului
Intalnire 1 Mai 2011 Tg Mures

Post by ------ » 07 Jan 2011, 10:49

admin edit: Autorul acestui mesaj a cerut categoric stergerea lui. Pentru pastrarea cursivitatii, in unele cazuri am ales sa “traduc” in loc sa sterg. In cazul de fata este vorba despre anuntarea intalnirii de 1 mai de la Tg. Mures.

Laura
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Intalnire 1 Mai 2011 Tg Mures

Post by Laura » 05 Apr 2011, 01:10

Oricum ar fi, I'm in de vineri noaptea :d

iceman
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:269
Joined:04 Feb 2013, 19:52

Re: Intalnire 1 Mai 2011 Tg Mures

Post by iceman » 05 Apr 2011, 10:39

sper sa ajung si eu vineri ;)

User avatar
Sharpshooter
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:622
Joined:09 Oct 2007, 14:54
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Craiova
judet:Dolj
Varsta:31
Location:Craiova
Contact:

Re: Intalnire 1 Mai 2011 Tg Mures

Post by Sharpshooter » 05 Apr 2011, 11:34

Vin si eu cu un amic arcas aduc si 2 tinte .
An ordinary man makes extraordinary quivers for ordinary people ....
https://www.facebook.com/TheLeatherArtisan?fref=ts

baloghbela00_HD
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:265
Joined:23 Feb 2009, 20:30
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::hunedoara
judet:hunedoara
Varsta:38

Re: Intalnire 1 Mai 2011 Tg Mures

Post by baloghbela00_HD » 06 Apr 2011, 21:08

vine baiatu"
SANATATE MAXIMA SI SA NE VEDEM CU BINE
http://asociatiaordinularcasilorhunedoa ... venit.html

User avatar
domide
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:1294
Joined:05 Feb 2010, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Deva H
judet:Hunedoara
Varsta:40

Re: Intalnire 1 Mai 2011 Tg Mures

Post by domide » 06 Apr 2011, 21:13

Si baietii, dar cred ca numai sambata
"Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

[unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

Rodica
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:1
Joined:04 May 2010, 11:58
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Bistrita
judet:Bistrita N
Varsta:39

Re: Intalnire 1 Mai 2011 Tg Mures

Post by Rodica » 06 Apr 2011, 23:14

Buna,
Ma numesc Rodica S. si sunt bistriteanca . M-am inscris de ceva timp pe acest forum, dar m-am rezumat mai mult in a citi mesajele voastre, neparticipand la nicio intalnire pana acum. Doresc sa-mi prezint intentia de a participa la intalnirea de la Mures. Precizez ca desi sunt bistriteanca , locuiesc in zona Bicaz-Neamt, deci, voi sosi la Mures dinspre aceasta directie, probabil, joi dupa-masa.
Am cazare asigurata in oras, nu detin un arc, asa ca experienta mea de arcas, cam lasa dorit :).
Va multumesc pt. primirea in randul vostru.

oanab
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Intalnire 1 Mai 2011 Tg Mures

Post by oanab » 07 Apr 2011, 00:09

salut,
de data asta am sa ajung si eu :P. imi pare rau ca la cluj nu am putut sa ajung desi mi-as fi dorit sa merg, dar am avut un mic accident care o perioada nu mi-a permis sa folosesc arcul :(.

User avatar
Sharpshooter
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:622
Joined:09 Oct 2007, 14:54
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Craiova
judet:Dolj
Varsta:31
Location:Craiova
Contact:

Re: Intalnire 1 Mai 2011 Tg Mures

Post by Sharpshooter » 07 Apr 2011, 10:28

"ATENTIE: PENTRU CONCURS SE ADMIT NUMAI SAGETI DE LEMN. ARCUL POATE FI DE ORICE FEL!!!"

Mie nu imi place chestia asta .... eu am numai sageti de aluminiu , si am vreo 30 deci am investit cate ceva , Florin tu spui acum cand nu mai e nici o luna pana la concurs ca se trage numai cu sageti de lemn , de ce trebuie sa pui conditii? Esti Federatia Romana de Tir cu Arcul? Participarea la intalnire nu trebuie conditionata trebuie sa venim ficare cu ce are si sa traga fiecare cum poate mai bine , parerea mea , este o intalnire intre prieteni la un gulas , o sageata si asa mai departe de ce conditia asta? Sper ca restrictia asta sa dispara . Pe mine personal ma pune la cheltuiala , un set de sageti de cedru spinate si potrivite cu arcul meu lucrate cantarite ma costa peste 50 de euro , la care adug efortul pe care il fac sa ajung in partea cealalta a tarii . Unde mai pui ca tre sa invat sa trag cu ele in 2 saptamani . S-a plans cineva ca trag cu sageti de aluminiu si sunt avantajat?
Fata de un selfbow, un arc laminat are superioritate , daca cumva se prezinta arcasi care trag cu arc selfbow facut de ei dintr-o creanga de copac , eu propun sa interzicem ca ceilalti sa traga cu arcuri laminate cu fibra de sticla, ca sa fie egalitate de sanse , sau daca vreunu trage cu compound cu sistem de ochire si stabilizator dar foloseste sageti de lemn atunci are voie sa traga...
Florin dintotdeauna regulile multe si constrangerile au ucis frumusetea lucrului simplu , parerea mea este ca distractia trebuie sa primeze , nivelul competitional este la nivel de hobby , nimeni nu trage dupa premiu toti vrem sa ne simtim cat mai bine asa ca eu propun a traga fiecare cu ce are si sa fie liniste.
An ordinary man makes extraordinary quivers for ordinary people ....
https://www.facebook.com/TheLeatherArtisan?fref=ts

Dediu00ro
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:989
Joined:23 Oct 2012, 20:06
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Galati
judet:Galati
Varsta:24

Re: Intalnire 1 Mai 2011 Tg Mures

Post by Dediu00ro » 07 Apr 2011, 13:49

Subscriu la ce a spus Sharpshooter, nu prea este corect sa concurezi, cu un arc cu fereastra vs un arc fara fereastra.
PAREREA MEA
Eu ce sa mai spun care am 36 de sageti carbon/aluminiu pe drum..... Daca nu este voie cu carbon/aluminiu la concurs, asta e tragem la tinta si nu participam macar asa sper sa tragem. Daca are cineva niste sageti de lemn sa ne inprumute, sau sa cumparam, tragem si noi aia care nu avem lemne pe acasa. Eu nu stiu cum sa fac sa strang banii de drum, dapai sa mai comand un set de cedru :)).
Show without showing what u know without knowing

Locked