Intalnire 1 Mai 2011 Tg Mures

Unde, cand si cum se vedem
Locked
User avatar
gabizi
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:70
Joined:04 Mar 2011, 15:35
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Zalau
judet:Salaj
Varsta:33
Re: Intalnire 1 Mai 2011 Tg Mures

Post by gabizi » 03 May 2011, 09:33

Salutari tuturor,

Multumesc in primul rand lui Florin, a fost o gazda excelenta, nu doar ca ne-a pus la dispozitie materiale si toate sculele dar ne-a si ajutat.
IMG_0638.JPG
IMG_0639.JPG
Multumiri si bucatarilor,
IMG_0646.JPG
si de asemenea lui Marian care a spalat o gramada de vase.

Nu am prea multe poze ca si mie mi-a luat tare mult timp cusutul tolbei, insa am mai tras cu ochiul si la “cursul” predat de Mitu.
IMG_0642.JPG
IMG_0644.JPG
Mi-a placut si mie de micul arcas
IMG_0650.JPG
Imi pare rau ca a trebuit sa plec asa in graba Sambata, pe la jumatatea traseului, si nu am apucat sa salut pe toata lumea.

Abia astept sa ne revedem la intalnirile viitoare sa vad ce va iesi din aceste bucati:
IMG_0656.JPG
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Sharpshooter
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:622
Joined:09 Oct 2007, 14:54
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Craiova
judet:Dolj
Varsta:31
Location:Craiova
Contact:

Re: Intalnire 1 Mai 2011 Tg Mures

Post by Sharpshooter » 03 May 2011, 10:50

Ma bucur ca am putut fi alaturi de voi, oameni deosebiti , veselie , distractie, tuica de mare clasa , sper sa mai putem "incrucisa sagetile" si la alta intalnire . Am sa pun si eu pozele pe care le-am facut , si un link unde este o arhiva ce contine tot , link-ul este valid doar 10 zile asa ca cine doreste se poate servi cu placere .
http://dl.transfer.ro/poze-transfer_RO-03may-3e9f41.rar

Poze la eliminatorii
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Scorul a fost tinut cu strasnicie :
Image
Arbitrul a verificat toate sagetile
Image

La concursul din padure :
Prietenii se ajuta intre ei
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Tinta mobila
Image
Premierea
Image
Unii dintre noi dupa ce au gustat tuica de pere
Image
An ordinary man makes extraordinary quivers for ordinary people ....
https://www.facebook.com/TheLeatherArtisan?fref=ts

Dediu00ro
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:989
Joined:23 Oct 2012, 20:06
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Galati
judet:Galati
Varsta:24

Re: Intalnire 1 Mai 2011 Tg Mures

Post by Dediu00ro » 03 May 2011, 17:31

A fost extraordinar, am invatat cat mai multe de la niste oameni foarte buni in cea ce fac. Trebuie sa recunosc ca am venit la intalnire cu niste ideii gresite, despre oamenii pe care am sa ii intalnesc acolo. Dar cand i-am intalnit mi-am dat seama ca ideeile alea au fost foarte gresite. Si ca de fapt sunt numai oameni de nota 10..... o placere sa vii la o asemenea intalnire chiar daca nu ai tras cu arcu vreo data. Nu este nevoie sa tragi cu arcu sa te simti bine cu gasca asta.

Pot sa spun ca am invatat ce inseamna a trage traditional cu adevarat, si am simtit bucuria de a trage cu un arc facut de tine, si sa tragi in mijloc din primele trageri cu arc facut intre doua beri. Extraordinar a fost. Eventual l-am rupt dar am invatat ceva mult mai important. Daca dai unui om un arc va trage pana se va rupe, daca il inveti sa faca un arc va trage toata viata si vor trage si cei de pe langa el.
A doua zii dupa intalnire am dat iama la practiker si am luat bambusuri/shafturi de brad....... sa vedem ce monstrozitati de sageti or iesi :)) .
http://dl.transfer.ro/Poze_1-transfer_R ... a36c34.rar
http://dl.transfer.ro/poze_2-transfer_R ... 875b1f.rar
http://dl.transfer.ro/poze_3-transfer_R ... 8e5dd9.rar
http://dl.transfer.ro/poze_4-transfer_R ... 885638.rar
Urmeaza si videourile. :D
Sper ca va placut ciorba de peste, data viitoare o fac mai misto @-) .
Felicitari castigatorilor care au tras excelent....traseul a fost foarte bun pacat ca e teren de pierdut sageti x( . In schimb excelent....
Show without showing what u know without knowing

User avatar
cipm66
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:413
Joined:21 Feb 2009, 19:32
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Sibiu
judet:Sibiu
Varsta:49

Re: Intalnire 1 Mai 2011 Tg Mures

Post by cipm66 » 03 May 2011, 20:27

@dediu
Multumesc pentru multitudinea de poze!
Am avut ocazia sa vad si plostile finalizate.
Dupa cum spuneam intr-un post anterior, desi nu sunt "prieten" cu pestele, ciorba ta m-a uns la inima (daca se poate spune asa) 10x!
Only after the last tree has been cut down, only after the last river has been poisoned, only after the last fish has been caught, only then will you find - that money cannot be eaten. [Chief Seattle]

www.cmuntean.ro

Dediu00ro
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:989
Joined:23 Oct 2012, 20:06
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Galati
judet:Galati
Varsta:24

Re: Intalnire 1 Mai 2011 Tg Mures

Post by Dediu00ro » 04 May 2011, 16:23

http://www.youtube.com/watch?v=Q-0S0p7Od9U
Sper sa va placa

Eu vreau sa ii multumesc lui Florin,Nelu,Nasa...toti pentru gazduire a fost excelent nu am dus lipsa de nimic. Mai misto decat orice vacanta va spun sincer. Vreau sa ii multumesc lui Maestro inca o data pentru ajutorul si sfaturile, si pentru arcul pe care mi-la daruit de abia astept sa trag cu el. Dar mai important pentru cunoasterea dobindita acolo, pot sa spun ca am plecat cu creierul mai plin decat cum am venit. Foarte curand incep sa fac si eu niste arculete... :P
Am intalnit oameni de oameni , si cred ca oricine care va veni la intalnire va spune la fel.
O placere sa va cunosc. Si sper sa ne intalnim cat mai curand din nou.


http://www.youtube.com/watch?v=x00xIIH4XLI
Un copil care ma impresionat baiatu lui Moldovan Valentin, in cativa ani o sa traga mai bine decat noi:D.
Show without showing what u know without knowing

User avatar
domide
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:1294
Joined:05 Feb 2010, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Deva H
judet:Hunedoara
Varsta:40

Re: Intalnire 1 Mai 2011 Tg Mures

Post by domide » 04 May 2011, 21:50

Felicitari celor care au imortalizat momentele frumoase petrecute in compania unor oameni minunati.
"Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

[unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

Laura
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Intalnire 1 Mai 2011 Tg Mures

Post by Laura » 05 May 2011, 12:21

A fost foarte frumos. Multumesc pentru primire.

Abia astept sa ne revedem cu totii la Dumbraveni.

User avatar
Mugurbb
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:660
Joined:07 Jan 2009, 13:36
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:37
Contact:

Re: Intalnire 1 Mai 2011 Tg Mures

Post by Mugurbb » 06 May 2011, 08:14

Multumesc organizatorilor pentru intalnire. Desi am stat putin am reusit sa "gust" intalnirea. Cel mai important e ca vin oameni noi pasionati de arcuri.
Sa ne vedem cu bine la intalnirea din Cheile Turzii ca e inaintea celei din Dumbraveni.
Silence is golden and Duct Tape is silver.

Rodica
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:1
Joined:04 May 2010, 11:58
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Bistrita
judet:Bistrita N
Varsta:39

Re: Intalnire 1 Mai 2011 Tg Mures

Post by Rodica » 06 May 2011, 09:58

Fiind prima mea participare la o intalnire cu arcasii, doresc sa-mi exprim bucuria si placerea ca am avut ocazia de ai cunoaste personal, pe o parte dintre cei, ce-i stiam doar de pe forum. Le multumesc tuturor celor care m-au ajutat si m-au invatat tehnici de tras cu arcul, mai ales celor care au avut curajul sa-mi imprumute arcurile si sa-mi ''permita'' sa le rup sagetile, precum si pt. faptul ca m-au ajutat sa-mi finalizez plosca pe care am umplut-o cu suc la plecare pt. ai testa eficienta :).
Ii multumesc , in special lui Florin, pt, rabdarea de care a dat dovada cu mine si ca a tinut cont de mofturile mele in ceea ce priveste meniul.
Sper sa ne mai vedem si la alte intalniri.

baloghbela00_HD
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:265
Joined:23 Feb 2009, 20:30
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::hunedoara
judet:hunedoara
Varsta:38

Re: Intalnire 1 Mai 2011 Tg Mures

Post by baloghbela00_HD » 06 May 2011, 22:39

Cu mare intirziere spun si eu multumiri gazdei si celor implicati in organizarea intilnirii de la Mures (am ramas fara cablu la net a 4 oara in 12 luni ,este fir de cupru nu fibra optica deci se fura ). A fost frumos ,premii, arcasi in numar mare ,competitie ,bere ,Fain .Acum am mincat prima oara ciorba de peste ,a fost bun dar spre disperarea mea mea nu am gasit ardei boia sa ii mai dau culoare dar am adaugat piper si sare .Asta e ,eu maninc condimentat ,mai ungureste ,si vorba aceia :daca paprica nu e ,nimic nu e .Am vrut sa mai "inbunatatesc " ciorba .Dar a fost ok ,cum sa vazut am mincat tot pina la ultima picatura .
Sper sa ne revedem la Turda .Numai Bine.
SANATATE MAXIMA SI SA NE VEDEM CU BINE
http://asociatiaordinularcasilorhunedoa ... venit.html

Locked