Intalnire Dumbraveni 8-10 iulie 2011

Unde, cand si cum se vedem
Locked
User avatar
NIMROD
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:303
Joined:14 May 2010, 16:42
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::hunedoara
judet:hunedoara
Varsta:41
Location:hunedoara
Contact:
Re: Intalnire Dumbraveni 8-10 iulie 2011

Post by NIMROD » 11 Jul 2011, 13:45

BELA,scuzele mele in fata forumului ptr comentariul -gluma deplasata legata de poza #-o

baloghbela00_HD
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:265
Joined:23 Feb 2009, 20:30
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::hunedoara
judet:hunedoara
Varsta:38

Re: Intalnire Dumbraveni 8-10 iulie 2011

Post by baloghbela00_HD » 11 Jul 2011, 14:58

Pai cum asa Petre, chiar nu aratam a cozonac ? Si nevasta mea ma considera "apetisant".Mai Petre asa ma stii pe mine ca nu stiu de gluma ?HA <HA <ha.Te astept la duel miercuri la locul stabilit :)) .
SANATATE MAXIMA SI SA NE VEDEM CU BINE
http://asociatiaordinularcasilorhunedoa ... venit.html

Casspius
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Intalnire Dumbraveni 8-10 iulie 2011

Post by Casspius » 11 Jul 2011, 16:04

Felicitari organizatorilor!!!
Sunt vanat de invidie :( Abia aseara m-am intors de la Sinaia, din practica cu studentii ~x( ~x( ~x(

skyline25
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Intalnire Dumbraveni 8-10 iulie 2011

Post by skyline25 » 11 Jul 2011, 17:46

a fost.... cantr-un vis, super organizare, nu ma asteptam la asemenea oameni, adevarati prieteni.
abia astept sa va revad

User avatar
NIMROD
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:303
Joined:14 May 2010, 16:42
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::hunedoara
judet:hunedoara
Varsta:41
Location:hunedoara
Contact:

Re: Intalnire Dumbraveni 8-10 iulie 2011

Post by NIMROD » 11 Jul 2011, 19:47

MULTUMIRI LUI MAESTRO+ECHIPEI DE (*) (*) (*) (*) (*) din hd petru >:d< >:d< >:d< >:d<

User avatar
TheWOLF26
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:59
Joined:11 May 2010, 00:26
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::targu mures
judet:mures
Varsta:17
Contact:

Re: Intalnire Dumbraveni 8-10 iulie 2011

Post by TheWOLF26 » 11 Jul 2011, 21:45

Multumim organizatorilor ca ne-au facut sa ne simtim ca acasa si pentru efortul lor de a face intalnirea perfecta. Ma bucur ca am vazut o multime de lume dornica sa invete cum se face un arc iar unii chiar au facut. Concursul a fost foarte bine gandit cu foarte multe probe interesante si distractive iar premiile pe masura :) . M-am simtit foarte bine si sper sa ne reintalnim cu bine si anul viitor cu si mai multi oameni daca se poate =D>

Dediu00ro
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:989
Joined:23 Oct 2012, 20:06
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Galati
judet:Galati
Varsta:24

Re: Intalnire Dumbraveni 8-10 iulie 2011

Post by Dediu00ro » 11 Jul 2011, 22:03

A fost si a trecut si parca am evadat 3 zile undeva foarte frumos, de abia astept urmatoarea intalnire. Imi pare foarte rau ca nu pot inca sa postez filmuletele si pozele, dar in cateva zile va asigur ca si cei care nu au venit o sa poata sa vada ce si cum a fost, si sigur ca data viitoare o sa participati cand o sa vedeti. Cu review'urile zero din cauza ca asa de tare m-am distrat construind, invatand, tragand, cunoscand oameni noi ce sa mai extraordinar pe putin spus, am uitat complet de ele si credetima nu e usor ca eu sa uit sa fac review'uri.

Vreau sa le multumesc tutoror pentru organizare, sa muncit foarte mult ca sa se poata intampla evenimentul asta fantastic, tot respectul meu pentru eforturile voastre ^:)^ =D> =D> =D> =D> =D> =D> <:-p .

Competitia a fost extraordinara nu a fost o tinta plictisitoare in tot concursul, traseul a fost unu foarte special sunt sigur ca multi nu se asteptau la asa traseu in padure, si nici la probe asa de tari la traseul field, animale 2d, tinta miscatoare, discuri aruncate, William Tell cu marul Willi cel care a avut sarcina grea de a tine marul nu cred ca a fost sagetat de mai mult de 2 ori in concurs, asta pana Dl Arnaut a decis sa merita un pierce la ochiul stang si a capatat indata un pierce, eu am tinti buzele dar cu putin succes, deabia cand am zis ca marul ala trebuia feliat in 3 am reusit sa il feliez :d . Pe langa concurs eu si cu Dl Arnaut am avut mai multe dispute cu regulament de "numai galbenu se puncteaza" pe care Dl Arnaut a reusit sa il atinga de mai multe ori decat mine, tin sa mentionez ca face niste sageti extraordinare pe langa faptul ca face arcuri super si la capitolu sageti e in top, sagetile mele de la praktiker sau inmuiat cand si-au dat seama ca sagetile adversarului merg cam perfect si mai mereu in galben.

Am tras cu multe arcuri si vreau sa spun ca am fost impresionat din nou la arcurile facute de membri forumului. In special arcul nou facut de Florin Filipas(FastArrow) care cand il intinzi simti ceva foarte ciudat pentru un arc traditional la inceput e greu si dupa vreo 15-17" merge mai usor, si care a tras vreo 200+ de metri cu o sageata de aprox 10 grains/pound. Arcurile lui Maestro in special warbow'u care l-am intins la vreo 33" si cand am dat drumul a rupt nockul la sageata e foarte rapid si puternic. Arcul facut de Domide mi-a placut foarte mult merge foarte frumos si stabil, nu cred ca am tras cu un arc care sa ma dezamageasca la intalnire. Voi continua cu poze filmulete cu prima ocazie.

Recomand la toata lumea sa vina la o intalnire chiar daca nu a tras o data cu arcu, chiar daca nu a pus mana vreo data pe arc, cand o sa auziti cum vajaie o sageata spre tinta, cat de usor e sa inveti iti faci un arc si ce bucurie ai sa tragi o sageata cu el nu exista cuvinte pentru asta.
Show without showing what u know without knowing

User avatar
rotariu nicolae
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:256
Joined:21 May 2009, 16:53
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::dumbraveni sibiu

Re: Intalnire Dumbraveni 8-10 iulie 2011

Post by rotariu nicolae » 11 Jul 2011, 22:23

salut !ne bucuram foarte mult ca aceasta intilnire a placut foarte mult participantilor ,se putea poate mai bine dar tinnind cont ca nu avem experienta in organizarea acestor intruniri si concursuri speram sa ne iertati daca am gresit undeva sau cuiva.!!!! apropo Sorine ce a zis controlorul din tren de bustean? nu a fost surprins de faptul ca transportati lemne cu trenul la clasa 1 si nu cu marfarul sau cel putin cu o caruta ? sau aveai ala varianta in 12 ore de mers cu trenul, puteai sa termini arcul pina la galati asa nu te plictiseai!

Dediu00ro
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:989
Joined:23 Oct 2012, 20:06
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Galati
judet:Galati
Varsta:24

Re: Intalnire Dumbraveni 8-10 iulie 2011

Post by Dediu00ro » 11 Jul 2011, 22:35

Image
Click dreapta si view image pentru amuzament complet.
Am vazut o data niste calugari budisti, si am zis ca daca combin pozitia asta cu gandirea de moldovean reusesc sa dorm in personal mai bine decat oricare altu. Cu greu am fost trezit din concentrarea mea profunda.

Controlorii cand au vazut ce pozitie de dormit am, cred ca au considerat ca nu e bine sa ma mai intrebe de ditamai parul de salcam. Cand m-am trezit am vrut sa cioplesc putin din el, dar din pacate eram 8 persoane in cabina si nu am vrut sa deranjez oamenii, dar daca eram sigur cred ca era gata pana la Galati. Oricum au apreciat toti din cabina sagetile frumoase facut de Petru(Nimrod), si arcul laminat facut de Maestro(Carpathian) au spus ca sar apuca si eii de sportu asta daca ar avea timpu necesar.
Show without showing what u know without knowing

iceman
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:269
Joined:04 Feb 2013, 19:52

Re: Intalnire Dumbraveni 8-10 iulie 2011

Post by iceman » 12 Jul 2011, 09:23

salut!
a fost o intalnire reusita! pacat ca, a durat atat de putin....
felicitari maestro si echipei pt organizare, va astept pe toti la greaca.

Locked