Intalnire la Hunedoara 26-28 august 2011

Unde, cand si cum se vedem
Locked
User avatar
anasazzy
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:441
Joined:03 Nov 2007, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::bucuresti
judet:----
Varsta:43
Location:BUCURESTI
Contact:
Re: Intalnire la Hunedoara 26-28 august 2011

Post by anasazzy » 29 Aug 2011, 07:01

multumesmim gazdelor, de primire si rasfat , zona este superba ^:)^ :X si tare as mai fi stat asa .....vreo doua luni, ca nu te plictisesti la asa peisaje. si ai unde face drumetie peste drumetie peste drumetie....... :d .
    multumiri inca o data organizatorilor si felicitari pentru munca depusa ca noi sa fim fericiti pe plaiurile dacilor :d
    in încercarea de aşi prelungi viata uni oameni uită sa o trăiască

    User avatar
    carcalete
    Membru al forumului
    Membru al forumului
    Posts:122
    Joined:18 Jan 2011, 13:07
    Am un arc:da
    Construit de mine:nu
    locuiesc in::Alba-Iulia
    judet:alba
    Varsta:38
    Location:Alba-Iulia

    Re: Intalnire la Hunedoara 26-28 august 2011

    Post by carcalete » 29 Aug 2011, 11:13

    Vreau sa multumesc si eu gazdelor, pentru organizare si rabdare, sunteti niste oameni extraordinari!Felicitari bucatarilor, multam pentru bucate si tuica, au fost grozave! Apoi, ca incepator, sunt multumit ca i-am intalnit pe cei care m-au ajutat intodeauna cu sfaturi, cand mi-a fost greu. Sunt incantat si ca mi-am facut o tolba adevarata, cu ajutorul lui Florin, caruia vreau sa-i multumesc! Multumiri si la Maestro, mi-a dat incredere in mine si am reusit un punctaj frumusel!

    User avatar
    AlinAndreica
    Membru al forumului
    Membru al forumului
    Posts:143
    Joined:13 Aug 2011, 00:13
    Am un arc:da
    Construit de mine:nu
    locuiesc in::Cluj-Napoca
    judet:Cluj
    Varsta:39

    Re: Intalnire la Hunedoara 26-28 august 2011

    Post by AlinAndreica » 29 Aug 2011, 12:53

    Mi-am dat seama ca trasul cu arcul e mai mult decat arc sageata si tinta.Pentru mine ca incepator,contextul in care am inceput sa-mi satisfac aceasta pasiune a depasit orice asteptare.Va felicit in primul rand pentru perseverenta cu care continuati sa organizati aceste intalniri,desi eforturile organizatorilor sunt rasplatite doar de satisfactia ca au multumit pe deplin participantii.
    Desi cel mai nou pe forum,m-am simtiti acasa la aceasta intalnire.Am fost flatat de atentia si sfaturile date de Maestro unui novice ca mine,rasfatat cu bunatati culinare de Calin Greuceanu,m-am bucurat de oamenii faini de langa mine intr-un loc de o frumusete rara.Florin a fost la inaltime cu arta mestesugareasca (chiar si eu m-am apucat de facut tolba!).Ii multumesc lui Gherman, organizatorilor si voua tuturor.

    User avatar
    TheWOLF26
    Membru al forumului
    Membru al forumului
    Posts:59
    Joined:11 May 2010, 00:26
    Am un arc:da
    Construit de mine:da
    locuiesc in::targu mures
    judet:mures
    Varsta:17
    Contact:

    Re: Intalnire la Hunedoara 26-28 august 2011

    Post by TheWOLF26 » 29 Aug 2011, 13:17

    Salut

    O intalnire foare frumoasa, zona superba si multa lume noua. Multumim organizatorilor pentru efortul lor de a face intalnirea cat mai frumoasa.
    Sper sa ne vedem cu totii la Greaca!. >:d<

    Dediu00ro
    Constructor de arcuri
    Constructor de arcuri
    Posts:989
    Joined:23 Oct 2012, 20:06
    Am un arc:da
    Construit de mine:da
    locuiesc in::Galati
    judet:Galati
    Varsta:24

    Re: Intalnire la Hunedoara 26-28 august 2011

    Post by Dediu00ro » 29 Aug 2011, 20:49

    Salut! Azi la ora 13:30 am ajuns si eu acasa in Galati am avut niste treaba nu am putut posta impresiile care sunt cu adevarat memorabile.
    Vreau sa ii multumesc in special lui IceMan(Vali) si lui Annasazy(Marian) ca m-au gazduit la eii acasa.
    Lui Liviu ca a venit si nea luat cu masina......sofer excelent am ajuns acolo foarte rapid.
    Lui Cristi Opris pentru setu de sageti foarte frumoase pe care mi la inprumutat la concurs......laser frate laser....sageti molid cu insertie de corn la nock varfuri de tip medieval...penele .......sper sa puna cineva niste poze cu ele.

    Multumiri organizatorilor care au facut o treaba de nota 10+, mancare pe indestulate bere sucuri, tot ce vrei. Gherman ghid extraordinair si fotograf ne-a dus la pestera pe la cascade.....nea aratat spus istoria locului....extrem de frumoasa locatia gambe tari si incaltaminte buna, si vreo saptamana asa..... si ai parte de aventuri in natura la Cioclovina.

    Drumul a fost lung dar sa meritat 1000% voie buna distractie......peisaje....cunoscut oameni noi..... ce sa mai excelent ca o vacanta de vis cu prietenii tai cei mai buni pe care nu iai cunoscut inca, singurul regret e ca nu a durat mai mult si ca nu am putut sa vorbesc de adevaratelea cu toti de la intalnire.

    Concursul a fost foarte foarte frumos cu probe traditionale, tinte mobile, fixe, in deal, in vale, 2d, din copac, stat la panda si facut ca morcovu la iepure(eu cel putin)..ce sa mai tare de tot......sa facut noapte si noi tot trageam :D.

    Invatat de la Florin cum se lucreaza cu pielea tras cu arcurile lui Mitu mi-a placut enorm de mult tolba si teaca facuta noaptea la lumina becului.....sper sa fie postate pe forum cat mai curand.

    Am sa continui.....
    Show without showing what u know without knowing

    User avatar
    morometeb
    Membru al forumului
    Membru al forumului
    Posts:316
    Joined:29 Mar 2010, 12:28
    Am un arc:da
    Construit de mine:nu
    locuiesc in::Turda
    judet:Cluj
    Varsta:32
    Location:Turda
    Contact:

    Re: Intalnire la Hunedoara 26-28 august 2011

    Post by morometeb » 29 Aug 2011, 21:17

    Va salut!
    Despre intalnirea de la Cioclovina as putea scrie o carte. Dupa ce as vinde cartea cu succes, in goana dupa notorietate as mai putea scrie inca o carte doar despre concurs. In final, cand deja as fi consacrat in domeniu, as putea publica si o carte de bucate. Oricate carti mi-as propune sa scriu n-as putea acoperi toate evenimentele si trairile servite la sediul central al cercetasilor. In frunte cu primul cercetas, gazda noastra, careia ii multumim in primul rand. Organizatorilor le multumim in al doilea rand, dar mai cu nerv, sa nu se supere. A fost frumos, a fost putin, ce-a fost a fost... Mai la urma multumim tuturor celor de langa noi, celor care au taiat ardeii pentru gulas si au fiert ouale, celor care au mai pus un lemn pe foc (Doamne, cat fum pot scoate lemnele alea!!!), celor care au inganat cantecele noastre, celor care au carat balotii de paie pe traseu, celor care ne-au recuperat sagetile din gradina vecinului rauvoitor (ca pe salatile din gradina ursului), celor care ne-au arbitrat (chiar daca am ramas pe dinafara la impartirea pe grupe :P ), care ne-au carat bagajele din vale, care ne-au zambit dimineata, care ne-au imprumutat ciocanul, incurajat la proba "loviti romanul-dusmanul"... Tuturor. >:d< Nadajduiesc sa se mai intample si in anii ce-or sa vina cate o intalnire la Hunedoara. Multumim inca o data, si iertare pentru faradelegile fara voie. Cu voie n-au fost.
    P.S. Multumiri mai speciale comitetului de la Cluj. Multumesc, Cristi! Premiul cantareste foarte mult in sufletul meu, pana la urmatoarea intalnire promit sa invat sa-l cant. Te rog sa-mi spui ce inseamna pictograma de pe el. Multumesc si mini-juriului care a ales cel mai "flexat" arcas. :d
    A long bow and a strong bow,
    And let the sky grow dark.
    The nock to the cord, the shaft to the ear,
    And a foreign king for a mark!

    Robert E. Howard - The Song of the Bossonian Archers
    http://blogmoromete.blogspot.com

    User avatar
    carcalete
    Membru al forumului
    Membru al forumului
    Posts:122
    Joined:18 Jan 2011, 13:07
    Am un arc:da
    Construit de mine:nu
    locuiesc in::Alba-Iulia
    judet:alba
    Varsta:38
    Location:Alba-Iulia

    Re: Intalnire la Hunedoara 26-28 august 2011

    Post by carcalete » 29 Aug 2011, 21:55

    Cateva poze!
    DSCF1000 (10) [320x200].JPG
    DSCF1000 (9) [320x200].JPG
    DSCF1000 (01) [320x200].JPG
    DSCF1000 [320x200].JPG
    You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

    User avatar
    domide
    Constructor de arcuri
    Constructor de arcuri
    Posts:1294
    Joined:05 Feb 2010, 15:25
    Am un arc:da
    Construit de mine:da
    locuiesc in::Deva H
    judet:Hunedoara
    Varsta:40

    Re: Intalnire la Hunedoara 26-28 august 2011

    Post by domide » 29 Aug 2011, 22:31

    @ Florin:
    "Desi nimeni nu a spus nimic despre, voi spune eu. Un gest extraordinar din partea lui Sorin. A daruit arcul celui mai nou membru venit printre noi: Liviu (liviu9h)"

    Am apreciat si eu si Calin gestul lui Sorin in primele posturi dupa intalnire.

    Sunt fericit ca arcul nu a ajuns undeva la "gramada", (stiu ca a fost apreciat de Sorin, care a tras cu el cateva sageti la Dumbraveni), si sa se prafuiasca. A ajuns in mana unui coleg care sper sa-l foloseasca si sa mai vina la intalnirile noastre, asa, sa mai trag o sageata cu el ;)

    Multumim pentru aprecieri. Gherman a spus ca am fost cuminti, si ca ne mai primeste si la urmatoarea editie, asa ca:
    VA URMA !!!

    Dar pana atunci ne facem deja planuri pentru Greaca.
    "Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

    [unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

    User avatar
    cipm66
    Membru al forumului
    Membru al forumului
    Posts:413
    Joined:21 Feb 2009, 19:32
    Am un arc:da
    Construit de mine:nu
    locuiesc in::Sibiu
    judet:Sibiu
    Varsta:49

    Re: Intalnire la Hunedoara 26-28 august 2011

    Post by cipm66 » 30 Aug 2011, 07:34

    Dragilor, am ajuns si eu sa am access la internet (dumineca am plecat in delegatie) si normal ca imediat am accesat forumul.
    A fost minunat, a fost de vis!!! Dacii foarte primitori cu toti.... normal nu eram "romanii". La aceasta intalnire am ajuns si eu la "scopul sedintei" si m-am bucurat de probele inedite gandite de organizatori.

    Seara la foc cu cantece si fum :) mi-a adus aminte de "tineretile trecute".
    Multumiri tuturor celor care au facut posibil sa ne intalnim sa ne simtim bine si toate alea... bucatarilor si gazdei noastre!

    Am plecat in graba si nu am reusit sa-mi iau la revedere de la fiecare :( ... cred ca scuzele si parerile de rau sunt de prisos... sunt sigur ca m-ati inteles.
    Am un singur regret: nu am aparut si eu in fotografia de grup, dar va port in suflet pe toti.
    Asa cum port dorul familiei mele si am dorinta cand sunt plecat sa ma intorc cat mai repede.. asa acum incep sa duc dorul familiei adoptive aceea a arcasilor traditionali.

    Numa' bine >:d< , Cipm
    Only after the last tree has been cut down, only after the last river has been poisoned, only after the last fish has been caught, only then will you find - that money cannot be eaten. [Chief Seattle]

    www.cmuntean.ro

    iceman
    Membru al forumului
    Membru al forumului
    Posts:269
    Joined:04 Feb 2013, 19:52

    Re: Intalnire la Hunedoara 26-28 august 2011

    Post by iceman » 30 Aug 2011, 08:01

    salutare!
    intalnirea a fost un vis frumos din care imi doresc inca sa nu ma fi trezit..... totul a fost peste asteptarile mele si cred ca tuturor celor ce au participat.
    sa ne vedem cu bine la Greaca, va astept cu bratele deschise >:d<

    Locked