INTALNIRE TG-MURES 27-29 APRILIE 2012

Unde, cand si cum se vedem
Locked
User avatar
philip
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:87
Joined:12 Jul 2010, 14:59
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:36
Contact:
Re: INTALNIRE TG-MURES 27-29 APRILIE 2012

Post by philip » 01 May 2012, 21:48

Multumiri mureshenilor mei(si eu sunt de loc din judetul Mures ;) ) pentru eforturile lor roditoare. Totul a fost perfect. Desi am reusit sa stau doar sambata, mi-am incarcat bateriile pentru o luna de zile. Hehehe, cat sa ma tzina pana la intalnirea din Chei.Pe care o astept cu nerabdare. Nu pentru ca ash atinge oarece performante in domeniu ci pentru ca imi face placere sa va intalnesc, prieteni. Mare placere.
Am avut norocul si placerea sa nimeresc in "grupa mortii". Cu dl.Arnaut, Mugur,Maestro si Sorin. Laser frate! Foarte fain! Am fot martor direct al unor "fenomene paranormale" pentru mine. Domnilor, jos palaria! La intalnirile astea ai de la cine si ce invata.
PS:Florin, merci mult ca ti-ai rupt timp sa imi repari hunul acela desi aveai atatea pe cap inainte de intalnire. Maestro, suma multumirilor pentru longbow! >:d<
A, inca ceva. Sorry ca apar atatea poze cu mine pe link-ul pus de Mugur dar eu neavand timp(din cauza de bebel) i le-am dus lui asa "brute", vorba Greuceanului, si l-am rugat sa le posteze. Iar el baiet bun, le-a pus. Iertati si ignoratri.
PSS: Mugure, sa nu intelegi cumva ca te invinuiesc de oarece, doar am iesplicat prea numeroasa mea prezenta. :d Macar de ea una fotogenica da' asa...
"...Omul ar trebui,macar din cand in cand, sa faca un efort intens si consecvent de gandire. "Fii cuminte!" nu inseamna in fond altceva decat "Fii cu minte!", gandeste, ras-gandeste si razgandeste-te! ..."

Dediu00ro
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:989
Joined:23 Oct 2012, 20:06
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Galati
judet:Galati
Varsta:24

Re: INTALNIRE TG-MURES 27-29 APRILIE 2012

Post by Dediu00ro » 01 May 2012, 23:18

Salutare mai greu dar hai si eu, drumul a fost lung dar sa meritat pe deplin. Mii de multumiri Gazdelor familiei Filipas pt ospitalitate a fost extraordinar. Nici acu nu ati spus ce fel de peste am mancat, dar o fost bun tare. >:d<
Am incercat sa fac cat mai multe la intalnirea asta, si pot sa spun ca am reusit... am terminat un arc de salcam tot cu ajutorul lui Florin, Mitu, Marian, Vali fara sfaturile voastre sigur nu reuseam. Am facut o tolba tip Howard Hill cu ajutorul Maestrului in piele Filipas(ms mult Florine e Super!!Si tie Petru pentru piele iti raman dator) Din nou am plecat de la o intalnire Arcasi.ro cu multe cunostinte noi si cu nerabdarea de a venit din nou la viitoarea intalnire.
Concursul a fost excelent, peste asteptarile mele, am avut onoarea sa fiu in aceias grupa cu Maestro, Mugur, F. Arnaut, Philip unde cred eu ca ne-am distrat de minune, am tras de minune, si am invatat unii de la altii.

Nu am sa uit toata viata nevastuica nimerita de F. Arnaut de 3 ori la rand, Maestro cum scotea sagetile din tinta cu o alta sageata....eu am avut si ceva reusite tragand cu un nou stil split inspirat mai mult de Maestro care pot sa spune ca e cam singurul care trage instinctiv cum tragea Howard Hill si Fred Bear si cred ca nu e prea departe de eii, totusi traim in Romania si nu putem pune pita pe masa din trasu cu arcu inca. Si cum sa uit cum trageam numai 10 inch de arc la tintele elevate sa nu treaca prea tare prin eii =)) ahh the good old times.
Am tras cu Arcul compozit faurit de Cristian Opris si pot spune ca este excelent atata in constructie cat si in perfomanta. Ti-neo tot asa Cristi esti pe drumul cel bun!!! Sper sa iti placa review'u care l-am facut. Arcul lui Maestro excelent, arcul lui Domide .... Sa nu mai spun de arc turnat din fibra de sticla facut de FastArrow care actiona intr-un mod foarte fain.... cat timp mai e pana la urmatoarea?
Am vazut o scadere a interesului in constructie
Cu ocazia asta propun ceva la care m-am gandit mult in tren am avut destul timp 10.30 ore :D.....sa facem un concurs premiat pentru cel mai bun arc construit la o intalnire. Si concursul de tras sa ramana dar parca in ultima vreme sa pus accent tare mult pe concurs si mai putin pe construit, in special cand Maestro a tinut o clinica live in atelier cum sa iti faci un arc laminat..... lucru care in afara ar trebui sa il platesti.
A venit si Traian fapt care ma bucurat mult stiam se va simti bine intre noi. Poze din pacate eu nu am facut, data viitoare cand vine Sven o sa facem si noi poze la toata lumea :D.
Show without showing what u know without knowing

Traianj
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: INTALNIRE TG-MURES 27-29 APRILIE 2012

Post by Traianj » 02 May 2012, 06:18

Traian nu regreta decat, ca nu a fost pana acum la intrunireile voastre. Pe viitor nu o sa lipseasca de la ele, mai ales la acelea care se vor defasoara aproape de Bistrita.
Multumesc gazdelor pentru ospitalitate si celorlati arcasi pentru felul in care m-au primit .
Sper sa ne revedem in curand.

User avatar
Andra
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:27
Joined:18 Mar 2012, 21:26
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:27

Re: INTALNIRE TG-MURES 27-29 APRILIE 2012

Post by Andra » 02 May 2012, 10:55

foarte frumoasa intalnire!
dupa ce am vazut in poze, s-a vanat tot ce era posibil, traseul prin padure a fost pitoresc, mesele v-au reimprospatat energiile, prietenii v-au fost alaturi!
ma uit si ma reuit la poze si ma imaginez acolo cu voi. cel mai frumos era sa si fiu! :d
eh, ramane pe data viitoare!

spor in toate!
Andra

User avatar
Sharpshooter
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:622
Joined:09 Oct 2007, 14:54
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Craiova
judet:Dolj
Varsta:31
Location:Craiova
Contact:

Re: INTALNIRE TG-MURES 27-29 APRILIE 2012

Post by Sharpshooter » 03 May 2012, 19:17

Oameni buni puneti mai multe poze sa vada si ochii mei obositi de soarele din caraibe
An ordinary man makes extraordinary quivers for ordinary people ....
https://www.facebook.com/TheLeatherArtisan?fref=ts

User avatar
AlinAndreica
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:143
Joined:13 Aug 2011, 00:13
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:39

Re: INTALNIRE TG-MURES 27-29 APRILIE 2012

Post by AlinAndreica » 03 May 2012, 19:22

Sharpshooter wrote:Oameni buni puneti mai multe poze sa vada si ochii mei obositi de soarele din caraibe
Ai link-urile cu albumele.Sunt peste 500 de poze acolo !

User avatar
Sharpshooter
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:622
Joined:09 Oct 2007, 14:54
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Craiova
judet:Dolj
Varsta:31
Location:Craiova
Contact:

Re: INTALNIRE TG-MURES 27-29 APRILIE 2012

Post by Sharpshooter » 03 May 2012, 19:39

Un clasament daca se poate va rog cine pe ce loc s-a clasat si ce premii au fost puse in joc va multumesc
An ordinary man makes extraordinary quivers for ordinary people ....
https://www.facebook.com/TheLeatherArtisan?fref=ts

Locked