INTALNIRE CHEILE TURZII 15-17 IUNIE 2012

Unde, cand si cum se vedem
Locked
User avatar
gabizi
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:70
Joined:04 Mar 2011, 15:35
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Zalau
judet:Salaj
Varsta:33
Re: INTALNIRE CHEILE TURZII 15-17 IUNIE 2012

Post by gabizi » 17 Jun 2012, 20:49

Am ajuns si noi cu bine acasa, si vrem sa multumim numaidecat gazdelor pentru primire >:d< si gazduire :X .
Anul trecut nu am reusit sa vin la intalnirea din Chei, si ma bucur tare ca am reusit sa vin acum.

Atmosfera a fost la fel de faina ca de obicei.
Chiar mai faina!....Pentru ca nu m-a sunat nimeni :)] sa ma intrebe ce fac si cat mai stau.

Multumesc lui Mugur pt arcul imprumutat Iuliei.
Multumesc tuturor ca ati acceptat-o imediat pe Iulia intre voi si ati si ajutat-o cu sfaturi (ca pe ale mele oricum nu le asculta)
Pe tot drumul spre casa tot asta spunea: "Vai ce fain o fost, vai ce fain o fost....."

In acest sfarsit de saptamana am facut mai multe decat faceam intr-o luna sau chiar intr-o vara: am tras cu arcul, am facut baie in parau, M-AM CATARAT PE STANCI !!!!!!
Nici macar azi dimineata cand am intrat in chei si i-am vazut pe primii cataratori nu am crezut ca voi urca si eu! Insa nu am avut stare cand am vazut corzile montate!
Ma bucur ca am urcat ambele trasee, si multumesc si pentru acesta oportunitate gazdelor , si desigur lui Florin si lui Mugur care au avut grija sa cobor intreg.
Si Iulia este foarte incantata ca a incercat, si a reusit sa urce pana sus.

Insa mi-e ciuda ca nu am avut aparat foto la mine.
Prin urmare rog pe toata lumea sa imparta cu noi pozele.

User avatar
Mugurbb
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:660
Joined:07 Jan 2009, 13:36
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:37
Contact:

Re: INTALNIRE CHEILE TURZII 15-17 IUNIE 2012

Post by Mugurbb » 17 Jun 2012, 22:11

BRAVO si MULTUMIRI organizatorilor! A fost intr-un ceas bun! Am inceput sa ma obisnuiesc si sa ma simt ca acasa la "Buncăr". Faine probe, premii si diplome. Multumesc Moromete pentru portret.

M-am bucurat sa va reintalnesc prieteni dragi si sa cunosc arcasi noi, pasionati si care promit sa dezvolte aceasta pasiune.

Gabi, a fost si satisfactia mea sa o vad pe Iulia ca trage cu atata placere si ca se perfectioneaza.

Sunt mandru de Ioana si Alin pe care-i felicit =D>

de maestro pe 17 Iun 2012 20:59:
"Familia arcasilor se mareste de la o intalnire la alta cu noi membrii de toate varstele.Constat cu bucurie ca in zona Clujului sa format o adevarata scoala de arc traditional,bravo Mugur si felicitari."

Multumesc Maestro, ce ai zis tu aici inseamna mult pentru mine ^:)^

No, sa ne vedem sanatosi la Dumbraveni! Nu mai e asa de mult pana atunci.

PS: carnatii de sambata seara de unde sunt ca au fost deliciosi?
Silence is golden and Duct Tape is silver.

andrei88
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: INTALNIRE CHEILE TURZII 15-17 IUNIE 2012

Post by andrei88 » 17 Jun 2012, 22:36

Salutare!!!M-am simtit foarte bine alaturi de voi,imi pare rau ca nu am putut participa la mai multe intalniri,doar acum realizez ce am pierdut si de acum incolo o sa fac tot posibilul sa particip la cat mai multe intalniri.Mancarea a fost excelenta,cand am luat prima lingura de gulas mi-a venit sa alerg de fericire,o combinatie de gusturi nemaipomenita,dupa ce am gatat de mancat(circa 2 min.)am stins cu o bere(nu stiu daca am procedat corect :d).A fost prima intalnire unde am participat si eu la un concurs,a fost ceva nou pentru mine,probele,mi-au placut la nebunie.Multumesc organizatorilor,lui Petru pentru string holder si lui Maestro pentru pentru toate sfaturile date.Deabia astept urmatoarea intalnire.


Andrei

User avatar
cipm66
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:413
Joined:21 Feb 2009, 19:32
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Sibiu
judet:Sibiu
Varsta:49

Re: INTALNIRE CHEILE TURZII 15-17 IUNIE 2012

Post by cipm66 » 18 Jun 2012, 09:12

Salutare!

Prima data la intalnirea din Chei! Nu regret nici o clipa! Ba regret ceva.... ca nu am participat si la celelalte intalniri. Scuze lui Florin ca am ajuns asa de repede si l-am deranjat cu telefonul, dar am recuperat si eu plecarile in graba de la alte intalniri ;)
Nu o sa mai fie cazul, data viitoare o sa ajung si cu ochii inchisi.

Am trecut printre lanul de grau si cel de secara cu emotie.
prin_lan.jpeg
Micuta mea Teo, oftand din motorasul ei de 1.2 a ramas cu gura cascata la maretia locului.
teo.jpeg
Sosit primul, mi-a luat ceva timp sa ma hotarasc unde sa pun cortul.
Sfatuindu-ma cu strajerul de serviciu
radasca.jpeg
am ales un loc unde umbra copacului sa cada pe el la orele calde de la amiaza.
cortul.jpeg
Neinsipirat... se anuta averse cu sageti in zona, asa ca l-am mutat si am mai cautat un sfert de ora cuiele ajutat de Marian.
Cuiele dintr-o punga neagra care de fapt era albastra LOL.. si care nu erau pierdute ci foarte bine puse in rucsac.. chiar foarte bine.

Pacat, i-am rapit din timpul alocat pentru chestii mai importante.
operatia.jpeg
chiar foarte importane la ora aceea ;)
gratar.jpeg
Clipele minunate petrecute la foc pana la o ora tarzie... asa de tarzie... ca se putea considera ca era devreme, au fost asa de faine incat nici memoria electronica nu va fi in stare sa le reproduca.
Ce mai... ar fi multe de spus dar le stiti cu totii.
Mi-au placut probele inedite, leganul si trasul legat la ochii. Este adevarat ca mie imi prindea bine "trasul legat la nas"... "prietenii stiu de ce" :)
Plimbarea prin chei a fost minunata.
tanc.jpeg
Desi mi-am zis ca eu am avut parte de astea la vremea lor... incep sa regret ca "mi-am zidit trecutul"
zid.jpeg
si nu am incercat o catarare, asa, de aducere aminte.
catarare.jpeg
Echipamentul nu mai este ce era in anii 80.. si poate nici eu nu sunt asa de "ruginit" cum ma cred.

Nu pot decat sa MULTUMESC GAZDELOR PENTRU OSTENEALA LOR!

Nu am mai fost pana acuma in Chei (rusine mie) desi mi-am dorit si le-am privit cu coada ochiului de cate ori am trecut catre Cluj.

Ma bucur ca "am pasit catre lumina"
lumina.jpeg
A FOST INTR-UN CEAS BUN!!!

PS. sapuniera mea a ruginit... poze, poze, poze. Multumesc!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Only after the last tree has been cut down, only after the last river has been poisoned, only after the last fish has been caught, only then will you find - that money cannot be eaten. [Chief Seattle]

www.cmuntean.ro

User avatar
domide
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:1294
Joined:05 Feb 2010, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Deva H
judet:Hunedoara
Varsta:40

Re: INTALNIRE CHEILE TURZII 15-17 IUNIE 2012

Post by domide » 18 Jun 2012, 09:21

Salutare,

Din nou ma bucur sa fi fost impreuna cu membrii Arcasi.ro. Am plecat din Chei fericit si implinit (putin ragusit, dar imi trece pana la Dumbraveni).

Totul a fost ca la carte, gazde primitoare (Florin, multumiri pentru explicatiile din "tura" de dumineca, desi cunosteam mare parte din ele, este altceva cand le auzi de la un pasionat); traseul bine gandit - compact si nu foarte obositor, tinand cont de numarul de participanti si de conditiile meteo (soareeeee) probe surpriza? ce sa spun eu? tras din zbor de pe leagan - primul, tras legat la ochi - primul, pacat ca la puncte.... dar nu pentru puncte vin la intalniri, la baie - primul, (ca se termina apa calda :)) )

Am avut de toate - atelier de sageti, tir cu arcul, dicutii incinse, instrumente muzicale, adrenalina (pentru cei din mansa de catarare), racoare (pentru cei care s-au balacit in rau).

MULTUMIRI organizatorilor!, si ca o gluma: "... fost bine si asa rau..." :d

Sa ne vedem cu bine!
"Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

[unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

baloghbela00_HD
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:265
Joined:23 Feb 2009, 20:30
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::hunedoara
judet:hunedoara
Varsta:38

Re: INTALNIRE CHEILE TURZII 15-17 IUNIE 2012

Post by baloghbela00_HD » 18 Jun 2012, 10:02

Am ajuns si eu acasa cu Petre bine sanatosi si cu parere de rau ca ajuns asa de repede inapoi . Ca intotdeauna intalnire cu prietenii vechi si noi este o placere (chiar mai mare decat trasul cu arcul ,in cazul meu , am venit doar sa im-i reincarc bateriile si am reusit) .Sambata am avut un soc : nu era SAECO .S-a prabusit o lume in jurul meu : cum nu se aude murmurul SAECO !!. =)) gLUMESC . A doua zi surpriza : o oala de inox plina de cafea !!! Al noulea cer =)) .
Oricum afost super ,va multumesc gazdelor . Moromete sper ca data viitoare sa imi faci si mie un portret , ca ce am vazut facut la Turda m-a imprsionat profund . Felicitari est un mare artist =D> .
SANATATE MAXIMA SI SA NE VEDEM CU BINE
http://asociatiaordinularcasilorhunedoa ... venit.html

User avatar
Traianj
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:34
Joined:10 Dec 2012, 06:36
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Bistrita
judet:Bistrita
Varsta:34

Re: INTALNIRE CHEILE TURZII 15-17 IUNIE 2012

Post by Traianj » 18 Jun 2012, 10:19

Totul a fost la superlativ . Grija si bucuria, cu care ne au primit Pastratori Cheilor, s a ridicat la frumusetea si maretia locului binecuvantat de Dumnezeu.
Ma bucur si sunt linistit, caci Cheile au ramas in maini bune , pazite de arcasi vrednici .
Multumesc gazedelor si tuturor tovarasilor arcasi din toate zarile, pentru aceste zile de neuitat !

User avatar
AlinAndreica
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:143
Joined:13 Aug 2011, 00:13
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:39

Re: INTALNIRE CHEILE TURZII 15-17 IUNIE 2012

Post by AlinAndreica » 18 Jun 2012, 10:59

Desi asa aproape de Cluj,am fost pentru prima data in Chei.Mi-a placut foarte foarte mult.Gazdele au fost muuult peste asteptarile mele cu organizarea,masa,probele din concurs.
Am avut parte de multe surprize placute.Stiti voi...aparitia lui Calin si Petru,premierea,programul de duminica...Am simtit iar lipsa lui Calin la proba de seara cu cantatul.Nu-i nimic.Data viitoare.Mai ales ca avem si muzicuta mai nou.
Le multumesc Beretelor Verzi pentru tot.

User avatar
TheWOLF26
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:59
Joined:11 May 2010, 00:26
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::targu mures
judet:mures
Varsta:17
Contact:

Re: INTALNIRE CHEILE TURZII 15-17 IUNIE 2012

Post by TheWOLF26 » 18 Jun 2012, 18:42

O intalnire foarte reusita !!!!!:)
M-am simtit foarte bine si mi-a placut foarte mult :d .Concursul a fost cu probe foarte interesante si unele dificile , mancarea foarte buna (gulasul mi-a placut foarte mult) . Anul viitor vreau sa ma catar pe un traseu de dificultate 4 sa vad daca il trec:)

iceman
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:269
Joined:04 Feb 2013, 19:52

Re: INTALNIRE CHEILE TURZII 15-17 IUNIE 2012

Post by iceman » 18 Jun 2012, 19:17

salut!
o intalnire reusita, probe frumoase si provocatoare... ca de obicei prea scurta dar ne vedem la urmatoarea ;) :d

Locked