INTALNIRE DUMBRAVENI 5-8 IULIE 2012

Unde, cand si cum se vedem
Locked
User avatar
gabizi
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:70
Joined:04 Mar 2011, 15:35
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Zalau
judet:Salaj
Varsta:33
Re: INTALNIRE DUMBRAVENI 5-8 IULIE 2012

Post by gabizi » 11 Jul 2012, 22:23

Multumiri gazdelor pentru inca o intalnire minunata. Si multumiri speciale pentru Doamnele care au trudit langa aragaz, care umpleau paharele si care veneau la mese si intrebau:"Cine mai vrea bere rece?" ^:)^
Ajunge sa te uiti la seria de poze de mai sus, ca sa-ti faci o idee cum e atmosfera la aceste intalniri si de ce abia o asteptam pe urmatoarea.
Toata lumea e cu zambetul pe buze,(sau ma rog,... cu gura pana la urechi :)) ) inclusiv ce raniti :)

User avatar
TheWOLF26
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:59
Joined:11 May 2010, 00:26
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::targu mures
judet:mures
Varsta:17
Contact:

Re: INTALNIRE DUMBRAVENI 5-8 IULIE 2012

Post by TheWOLF26 » 11 Jul 2012, 22:40

O intalnire extraordinar de frumoasa!!!
La intalnirea asta am inceput primul meu laminat si sper sa iasa:) , un concurs foarte frumos ,bautura tot timpul rece:) si o atmosfera de milioane:)
Sper sa ne vedem cu bine la urmatoarele intalniri!:)

User avatar
iuli
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:26
Joined:18 Jun 2012, 06:55
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Zalau
judet:Salaj
Varsta:33

Re: INTALNIRE DUMBRAVENI 5-8 IULIE 2012

Post by iuli » 12 Jul 2012, 13:05

Maestro, nu stiu cum putem cuprinde in cateva cuvinte atat de multe momente deosebite, fiecare pastram pentru el momentele pe care nu le putem exprima in cuvinte, sau de teama ca altii au mai zis acelasi lucru nu vrem sa ne repetam .aceste intalniri sunt deosebite pentru ca sunt facute cu si de catre oameni deosebiti ,as zice eu incepatoarea cu doar 2 intalniri la activ :)

dar cred ca am inceput sa inteleg spiritul acestor intalniri si voi incerca si eu sa ma inscriu cat mai mult in acest spirit, :)
ps :am zis eu de sagetile incendiare)). (dai o bere) :d
“Don't walk behind me; I may not lead. Don't walk in front of me; I may not follow. Just walk beside me and be my friend.” A.Camus

topliner
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:38
Joined:30 Jan 2013, 18:55
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::TarguJiu
judet:Gorj
Varsta:35

Re: INTALNIRE DUMBRAVENI 5-8 IULIE 2012

Post by topliner » 12 Jul 2012, 17:40

Mitule cum ma intorc din concediu o sa postez la sectiunea "Arcuri in lucru" si arcul primit ca premiu de la tine si cel inceput cu ajutorul tau la Dumbraveni - totul cu poze.
Sa ne auzim si vedem sanatosi!

Rider
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:15
Joined:19 Apr 2012, 11:37
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Orastie
judet:Hunedoara
Varsta:34

Re: INTALNIRE DUMBRAVENI 5-8 IULIE 2012

Post by Rider » 12 Jul 2012, 21:02

citeva poze .....
Image
Image
Image
Image
Image
Image



mai multe poze....http://s1241.photobucket.com/albums/gg5 ... 1QQtppZZ20

User avatar
Andra
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:27
Joined:18 Mar 2012, 21:26
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:27

Re: INTALNIRE DUMBRAVENI 5-8 IULIE 2012

Post by Andra » 12 Jul 2012, 22:46

Image
Image\
Image
Image
Image

si alte poze aici:
http://s1257.photobucket.com/albums/ii504/Andra1284/

P.S.: merci Mitu de ghid de folosire photogaleata

Romuald
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:3
Joined:30 Apr 2012, 00:53
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj Napoca
judet:Cluj
Varsta:28
Location:Cluj Napoca
Contact:

Re: INTALNIRE DUMBRAVENI 5-8 IULIE 2012

Post by Romuald » 13 Jul 2012, 15:47

@ Greuceanu - da ma mai bag in trupa :))

Pt cei ce vor poze, am 4.5 gb de poze de la 8 persoane diferite. Lasa-ti-mi un mesaj cu adresele de email si le uploadez si va trimit direct pe mail ceva link,dar aici nu pot face la fel ca nu merge. In fine, care doriti :D

Un weekend grozav va doresc tuturor !

User avatar
deceneus
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:174
Joined:06 Dec 2008, 18:59
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Brasov
judet:Brasov
Varsta:46

Re: INTALNIRE DUMBRAVENI 5-8 IULIE 2012

Post by deceneus » 16 Jul 2012, 00:07

Despre intalnirea de la Dumbraveni s-ar putea scrie pe capitole un roman dar primul capitol ar fi despre ospitalitate si prietenie.
Pe scurt....A fost prima mea participare la o intalnire arcasi.ro si m-a surprins intr-un mod deosebit de placut. Parca ii cunosteam pe toti de-o viata....Maestro,gazda noastra,in afara ca face niste bijuterii de arcuri laminate,(m-am indragostit de unul care atunci cand am tras cu el a trimis sageata direct in bullseye ), a reusit sa organizeze totul in asa fel incat sa obtina ceva foarte dificil ,sa multumeasca pe toata lumea....nu cred ca cineva dintre cei cativa zeci participanti ar putea sa-i reproseze ceva.Singurele remarci pe care le-am auzit eu au fost despre cainele care latra pe la 2-3 dimineata, dar nu era vina lui Mitu si nici a cainelui ci a celor care ori s-au dus prea repede la culcare ori nu erau destul de obositi ca sa nu-l auda :) .
De asemenea tot respectul meu pentru echipa de la bucatarie care timp de trei zile s-a ostenit sa ne indestuleze cu bucate alese. Nu e usor cand afara sunt 30 de grade sa stai langa foc si sa bucataresti cat e ziua de lunga ca masa sa fie gata la timp.
Al doilea capitol ar fi despre atelierele de arcuri, sageti si piele,al treilea despre oamenii-arcasi si al patrulea despre concurs si nivelul ridicat al lui. O posfata ar fi regretul ca a trecut foarte repede si ca ideal ar fi sa existe un "Dumbraveni" in fiecare weekend. In afara de pozele de pe site eu mai am ceva ce o sa-mi aduca aminte tot timpul de intalnire...o am pe Mimi,catelusa, care intre timp s-a "oficializat" si a obtinut buletin de Prejmer, si acum cand nu se lupta cu pustoaica mea este foarte preocupata sa-mi ascunda incaltarile prin curte .
"Somewhere in the world someone is training when you are not. When you race him, he will win."

User avatar
Mugurbb
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:660
Joined:07 Jan 2009, 13:36
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:37
Contact:

Re: INTALNIRE DUMBRAVENI 5-8 IULIE 2012

Post by Mugurbb » 17 Jul 2012, 13:59

Dupa intalnirea de la Dumbraveni mi-am dat seama ca s-a ajuns la o maturitate in ce priveste organizarea intalnirilor. Si ca fiecare intalnire are trasaturi proprii care atrag participantii.
Dupa fiecare intalnire imi spun ca aceasta a fost cea mai frumoasa si abia astept sa ne vedem peste un an in aceea locatie... Imi place mult reactia de surpriza si bucuria celor care vin prima data si se simt acceptati fara rezerve in comunitatea arcasi.ro
Silence is golden and Duct Tape is silver.

Dediu00ro
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:989
Joined:23 Oct 2012, 20:06
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Galati
judet:Galati
Varsta:24

Re: INTALNIRE DUMBRAVENI 5-8 IULIE 2012

Post by Dediu00ro » 18 Jul 2012, 19:03

Tot ce pot sa spun eu ca a fost fantastic, am venit mai devreme si ne-am bucurat de locatia 2 zile in plus. Organizatorii au facut o treaba extrem de grea cu brio. =D> Numai eii stiu cat au muncit, pt ca noi sa ne simtit bine. =D>
Vreau sa le multumesc personal la toti care au participat la organizare.

A fost o intalnire super, sa ridicat nivelul din nou, Mancarea a fost delicioasa recunosc ca am fost la supliment de 2-3 ori la fiecare masa. Bauturile vesnic reci, si bere si mai rece la dozator!! O idee ingenioasa care multi au apreciato.!!! MULTUMIRI BUCATARILOR !!!

Traseul a fost unu dificil atat de tras cat si ca teren, eu stiu! De luat la cunostinta ca sandalele si terenul de la dumbraveni nu se inteleg chiar cel mai bine. Ar fi recomandabil niste bocanci inalti pe viitor.....chiar si la alte intalniri cu teren variabil.

ATELIERUL a fost cel mai complet atelier de munca de la oricare intalnire la care am participat eu, Catalin si fratele lui au muncit non stop la laminate, Florin si Dragos, Cipi si Juri la selfbow-uri. Cipi a reusit sa realizeze un arc foarte fain, din lemn de sanger uscat la foc de anul trecut. Eu si cu Opris si cu Florin am avut niste lupte cu o pereche de coarne, pot spune ca am invatat foarte multe de la ele. Din nou am plecat la o intalnire cu multe lucruri invatate de la adevarati maestri ai artei.

No asta e sa ne vedem cu bine la urmatoarele intalniri, am avut mult treaba si nu am apucat sa postez toate pozele si videourile. Cu prima ocazie promit ca le postez.
Show without showing what u know without knowing

Locked