INTALNIRE CIOCLOVINA 16-19 AUGUST 2012

Unde, cand si cum se vedem
Locked
User avatar
cipm66
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:413
Joined:21 Feb 2009, 19:32
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Sibiu
judet:Sibiu
Varsta:49
Re: INTALNIRE CIOCLOVINA 16-19 AUGUST 2012

Post by cipm66 » 25 Aug 2012, 14:31

NIMROD wrote: celui care are DUBII FATA DE JURIZARE
Avand in vedere spiritul intalnilor noastre, nu (vreau sa) cred ca este posibil asa ceva. Trebuie sa fie o greseala sau o neintelegere! :-l
Only after the last tree has been cut down, only after the last river has been poisoned, only after the last fish has been caught, only then will you find - that money cannot be eaten. [Chief Seattle]

www.cmuntean.ro

oroborusgeorge
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:213
Joined:29 May 2011, 21:35
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::galati
judet:galati
Varsta:36
Location:galati
Contact:

Re: INTALNIRE CIOCLOVINA 16-19 AUGUST 2012

Post by oroborusgeorge » 27 Aug 2012, 15:37

bravo Caline se vede ca nu duci lipsa de idei , mai baieti pe ce data are loc urmatoarea intalnire? la Greaca daca nu ma insel :) tare mult as vrea sa am timp................ >:d< >:d<

User avatar
domide
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:1294
Joined:05 Feb 2010, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Deva H
judet:Hunedoara
Varsta:40

Re: INTALNIRE CIOCLOVINA 16-19 AUGUST 2012

Post by domide » 28 Aug 2012, 18:32

@Maestro, de aceea am condensat concursul de la Cioclovina, pentru a fi timp si pentru alte activitati.

Oricum, omul, este o specie care are nevoie de competitie. Pacat ca mai are si "calitatea" de a fi suspicios...

Competitia nu poate lipsi, in acest fel, novicii, vad unde ar trebui sa ajunga, isi pot gasi modelele, iar expertii, isi dau seama ca nu sunt doua zile la fel, si ca de la o intalnire la alta pot aparea surprize.

Din cauza scurtarii concursului, chiar daca am incercat eu sa gasesc scuze si motive, tot am simtit ca au lipsit unora probele K.R., Discurile si Tiroliana.

Ceea ce am retinut, este ca pe viitor, regulamentul trebuie sa fie mult mai clar si fara putinta de a fi interpretat, si nevoia de unul sau mai multi arbitrii.

Toate cele bune!
"Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

[unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

User avatar
Arthelad
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:247
Joined:29 Nov 2012, 22:18
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Bucuresti
judet:Bucuresti
Varsta:43
Location:Bucuresti
Contact:

Re: INTALNIRE CIOCLOVINA 16-19 AUGUST 2012

Post by Arthelad » 28 Aug 2012, 21:50

Mai Mitule, pai normal ca tie nu-ti mai arde de concursuri, la cate ai fost, nu mai spun ca daca ti-ai pune mintea (si e valabil si pentru altii) ai iesi mereu pe loc fruntas. Da' gandeste-te si tu la altii, bre. Fara concursuri, cum sa ma mai umflu eu in pene fata de colegii mei intelectuali ochelaristi care stau cu fundu la pian si n-au vazut padure decat la TV? Parerea mea e ca formulele astea de la intalniri sunt ideale, si constructie, si concursuri (cu masura si cu relaxare), si atmosfera si tot asa.

User avatar
domide
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:1294
Joined:05 Feb 2010, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Deva H
judet:Hunedoara
Varsta:40

Re: INTALNIRE CIOCLOVINA 16-19 AUGUST 2012

Post by domide » 29 Aug 2012, 11:47

maestro wrote:
domide wrote:
Ceea ce am retinut, este ca pe viitor, regulamentul trebuie sa fie mult mai clar si fara putinta de a fi interpretat, si nevoia de unul sau mai multi arbitrii.

Toate cele bune!

In complectare zic ca ar trebuii sa numim unele concursuri, etape,iar concursul din intalnirea ce-a mai mare campionat national :d si cam intr-un an bun dispare cu siguranta farmecul intalnirilor.Cine vrea concursuri cu toate cele...albitrii,recunoastere etc.stie unde le gaseste.Am renuntat la a mai concura serios pentru ca nu vreau ca, concursurile noastre sa devina altceva decat intreceri amicale.Subiectul acesta l-am discutat cu multi dintre voi si o voi face si la urmatoarea intalnire.

@Maestro, cuvantul "arbitru" l-am auzit de la tine. Ai dreptate, nu vreau sa fim rigizi, la regulament ma refer, ca la fiecare intalnire, fiecare organizator face cum crede mai bine.

Daca ai observat, la intalniri vin foatre multi pentru atmosfera placuta, unii pentru a mesterii arcuri, sageti, piele, dar sunt si o parte care nu acces la competitii "mai destepte", si vin sa-si incerce abilitatile in concursurile organizate ad-hoc.

De exemplu, eu nu ma consider un bun arcas, si nici nu ma chinui spre perfectiune, cu construitul, o fac din placere, dar tot imi place sa ma harai cu colegii - care trage mai bine, mai bag si putina raca intre ei, doar spre amuzamentul general :))

La un moment dat a fost mare zarva pe tema sagetilor: doar lemne sau si Al / carbon. Toti am fost de acord cu lemnele. Asta nu este tot o regula??? o respectam, si toti suntem multumiti.

Eu am vrut doar sa elimin discutiile care pot sa apara dupa intrecerile amicale.
"Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

[unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

User avatar
domide
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:1294
Joined:05 Feb 2010, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Deva H
judet:Hunedoara
Varsta:40

Re: INTALNIRE CIOCLOVINA 16-19 AUGUST 2012

Post by domide » 30 Aug 2012, 22:41

"La Cioclovina tare mult m am bucurat sa vad atatia arcasi cu arcuri 100% traditionale,..."

Aceste cuvinte ma bucura, si imi intaresc faptul ca iesirea aceasta a fost un reusita si mai ales si-a atins scopul. Tot ceea ce se petrece la intalnirile noastre trebuie sa aiba cate putin din toate, in asa fel incat sa fie toata lumea multumita.

Eu cred ca nu ne-am indepartat foarte mult de la ideea de arcasi si "arcasari" liberi traditionali. Dar abia astept sa ne vedem la Greaca si sa continuam aceasta discutie ;)
"Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

[unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

Locked