INTALNIRE CIOCLOVINA 16-19 AUGUST 2012

Unde, cand si cum se vedem
Locked
User avatar
cipm66
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:413
Joined:21 Feb 2009, 19:32
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Sibiu
judet:Sibiu
Varsta:49
Re: INTALNIRE CIOCLOVINA 16-19 AUGUST 2012

Post by cipm66 » 19 Aug 2012, 19:43

Cioclovina = locul unde inveti sa te asculti pe tine si pe ceilalti.

Anul acesta am venit fara arc (probleme la umar) si nu am regretat... decat putin.
Am avut timp mai mult sa fiu mai aproape de voi prieteni, sa ma bucur de clipele petrecute impreuna si de frumusetea locurilor.

Focul si stelele au deschis cai nestiute (sau uitate) de comunicatie, iar lipsa tehnologiei (a se citi telefoanele) ne-au dat posibilitatea sa le descoperim. Am avut mai mult timp sa ne ascultam unii pe altii.
Fiecare intalinire are farmecul ei, insa pentru mine Cioclovina are un farmec aparte, aproape mistic. Simplitatea si frumusetea locurilor, povestile din spatele fiecarui loc sau lucru, ma fac sa-mi doresc sa revin cat mai curand.

Suntem tot mai multi, tot mai greu sa ajungi sa stai de vorba cu toata lumea. Imi pare rau ca nu am reusit sa raman si sambata, dar ma bucur ca am reusit sa urc de joi. Intre prieteni nu este loc de scuze si stiu ca ma intelegeti. Iar daca nu ma intelegeti, "Helloooooo" (sper sa nu mi se ceara drept de copyright pentru acest apelativ ;) ) este dreptul vostru de a avea o opinie.

Gazdelor "cata frunza si iarba", multumiri pentru efortul depus! =D>

La buna vedere si sa ne vedem sanatosi! >:d<
Only after the last tree has been cut down, only after the last river has been poisoned, only after the last fish has been caught, only then will you find - that money cannot be eaten. [Chief Seattle]

www.cmuntean.ro

liviuh9
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: INTALNIRE CIOCLOVINA 16-19 AUGUST 2012

Post by liviuh9 » 19 Aug 2012, 21:35

Inginereste pot sumariza urmatoarele:
- Drumul lung si incredibil de aglomerat catre casa nu a reusit sa taie catusi de putin din placerea de a revedea prieteni dragi si de a primi cu bratele deschise oameni noi care au venit pentru prima data la o intalnire a arcasilor adevarati.
- Am avut situatii inedite care au demonstrat inca o data ca in mijlocul nostru oricine poate gasi ajutor si omenie.
- Rezultatele tragerii de sambata (chiar si cele ale tragerii de noapte) au demonstrat inca o data ca multi dintre noi “stie cu arcu’…”
- Alin si cu mine am implinit un an de cand ne-am alaturat acestei minunate comunitati care nu a ratat prilejul de a ne arata aprecierea de care avem parte (daca nu e asa, cel putin pe mine au reusit sa ma pacaleasca).
Concluzii:
- organizare excelenta
- … (aici mai urma ceva dar din motive greu de explicat in scris, nu-mi mai aduc aminte)
Actiuni de intreprins:
- VENITI LA GREACA … CA ALTFEL… :(

User avatar
Ioana
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:104
Joined:27 Feb 2009, 11:48
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:30
Location:Cluj-Napoca

Re: INTALNIRE CIOCLOVINA 16-19 AUGUST 2012

Post by Ioana » 19 Aug 2012, 21:42

>:d< cat de frumos a fost sa fiu iarasi printre voi, prieteni. Da, Cioclovina e speciala, are cerul instelat fermecat, are peisajele ei inconfundabile si pline de energii...are gazde primitoare, simpatice si darnice. Organizatorii au fost si la aceasta editie la inaltime, iar traseul turneului de tir a fost indraznet, distractiv si competitiv. Va multumesc!! Eu chiar m-am simtit mai bine ca acasa :)) mai ales fara unele din tehnologiile secolului 21 de care imi pare bine ca m-am lipsit in acest weekend (exceptie aparatul foto).
Sa ne vedem cu bine oriunde ne-am intalni! Va pup.
Silence is golden unless you have children then silence is suspicious.

User avatar
basty
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:224
Joined:27 Jul 2010, 14:38
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Berzovia
judet:CarasSeverin
Varsta:20
Location:Berzovia

Re: INTALNIRE CIOCLOVINA 16-19 AUGUST 2012

Post by basty » 19 Aug 2012, 22:12

Salut,

este prima intalnire la care vin, dar m am simtit de parca v as cunoaste de ani de zile. Multumesc celor care m-au lasat sa le incerc arcul, inspecial domnului Dan, care m a lasat sa trag cu arcurile dansului, inspecial cu eagle striker ul >:d< !
Mancarea a fost excelenta, de la mine 10+. Atmosfera a fost, nu stiu sa o descriu ;) ! Multumesc de sfaturi Maestro, mi-au prins bine, multumesc si lui Petru pentru sfaturile pe care mi le a dat in privinta sagetilor si lui Florin pt materiale! mi-am facut multi prieteni noi, pe care sper sa ii mai intalnesc ( mai mult ca sigur) Deci Bravo voua pentru tot !!!

Sanatate si numai bine !!!
Last edited by basty on 19 Aug 2012, 22:15, edited 1 time in total.
Basty

User avatar
domide
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:1294
Joined:05 Feb 2010, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Deva H
judet:Hunedoara
Varsta:40

Re: INTALNIRE CIOCLOVINA 16-19 AUGUST 2012

Post by domide » 19 Aug 2012, 22:13

Salutare!

Multumim pentru participarea numeroasa, si suntem fericiti ca au venit si colegi mai noi.

Sper ca imi sunt iertate botezurile si erorile strecurate - din motive dealtfel de neanteles :').

Acum ca am ajuns acasa imi dau seama ca nu am reusit sa facem o fotografie de grup. Sper sa reusim sa le alaturam pe cele cu grupurile partiale... Deasemenea nu am multumit in cadru oficial colegilor care au ajutat pe tot parcursul intalnirii: de la bucatarie - Calin, Florin, Ovidiu, Colegul de suferinta de la gratarul cu mici, logistica: Gherman, Bela, Robi (tarnoveanus), de peste tot: Romi, Cristi, Ionut, Obe si toti apartinatorii... Lui Petre ca a lut locul I. Tuturor celor care m-au ajutat sa termin arcul lui Gherman (in special lui Horia). Marian, arcul tau construit din alun a fost o surpriza pentru Domnisoara Cioclovinei...

FELICITARI tuturor participantilor la concurs!!!

Toate cele bune, va urez, si sper sa ne revedem la Greaca!

Clasamentul general:

Locul Nume Total
1 Petre Filimon 230
2 Mihai Ghiga 228
3 Alin Andreica 225
4 Adrian Dan 225
5 Valentin Ghita 208
6 Dan Voinea 202
7 Ionut Dosa 198
8 Dumitru Rotaru 198
9 Bela Balogh 191
10 Alex Marin 188
11 Mugur Bogatean 184
12 Sebastian Rus 168
13 Iulian Sugeac 167
14 Dan Popescu 167
15 Florin filipas 167
16 Romi Barlea 166
17 Constantin Pristavu 165
18 Vlad pop 162
19 Teodor Dosa 157
20 Bogdan Parlog 153
21 Ioan Forgaci 148
22 Dragos Forgaci 140
23 Sebastian Baiesu 134
24 Ovidiu Suciu 132
25 Gabi Ziller 132
26 Alex Stanciu 124
27 Tudor Capusan 124
28 Florin Vulturar 119
29 Catalin Botis 115
30 Calin Iovescu 111
31 Bogdan Tatar 109
32 Dan Munteanu 106
33 Horea Botos 104
34 Cristian Lingea 103
35 Marian Draghiciu 102
36 Philip Stremtan 91
37 Vlad Man 86
38 Cristi Sugeac 84
39 Calin Stoica 80
40 Radu Fruja 79
42 Marius Juncan 63
44 Cristi Samsudean 56

Fete:

Locul Nume Total
1 Ioana Pruna 126
2 Claudia Nicola 114
3 Paula Parlog 98
4 Andra Botos 96
5 Rodica Szasz 71
6 Cristina Capusan 66
7 Meli Nagy 60
8 Diana Vulturar 37

Copii:

Locul Nume Total
1 Victor Domsa 122
2 Anton Ghiga 79
3 Timea Balogh 32
"Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

[unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

User avatar
domide
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:1294
Joined:05 Feb 2010, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Deva H
judet:Hunedoara
Varsta:40

Re: INTALNIRE CIOCLOVINA 16-19 AUGUST 2012

Post by domide » 19 Aug 2012, 22:29

Am recitit clasamentul, si imi dau seama ca mai sunt cateva punctaje la egalitate, de remarcat Ionut cu Maestro ceea ca ar duce la intrarea in primii 10 a lui Mugur si a lui Sebastian Rus. (Alex ai mai urcat doua puncte, si Ovidiu la egalitate cu Gabizi prind primele 20 locuri :d )

MEA CULPA - Sper sa fiu iertat [-o<
"Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

[unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

KMLeon
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:68
Joined:29 Jul 2012, 22:54
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::...
judet:Hunedoara
Location:HD

Re: INTALNIRE CIOCLOVINA 16-19 AUGUST 2012

Post by KMLeon » 19 Aug 2012, 22:43

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

O atmosfera exceptionala alaturi de niste oameni deosebiti. Mai multe ganduri.... acolo unde le notez de obicei ;) la mine pe blog. Greucene, tata, am sa-ti pomenesc ciorba pana la adanci batraneti iar sandwich-ul dacic bate toate recordurile.
>:d<
Salut pe toti arcasii pe care i-am cunoscut si multumesc tuturor celor cu care am interactionat pentru primirea calduroasa, sfaturile si rabdarea de care au dat dovada. Abia astept sa ne revedem la urmatoarea intalnire.

User avatar
tiktak
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:69
Joined:04 Aug 2011, 13:11
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Alba Iulia
judet:Alba
Varsta:20
Location:Alba Iulia
Contact:

Re: INTALNIRE CIOCLOVINA 16-19 AUGUST 2012

Post by tiktak » 19 Aug 2012, 23:16

Si ia'c-a mai trecut un an si v-am revazut pe totii acolo unde v-am cunoscut pentru prima data si am mai cunoscut si altii, semn ca-i tot mai bine. Bine'nteles ca toate au fost bune. Muzica de seara, povestile si bancurile, traseul si tintele se pare ca si de data asta vremea a tinut cu noi. Ce sa mai... toate bune si frumoase.
Sanatate si numa bine pana la urmatoarea intalnire. >:d<


P.S. Vrem poze
Lăudată fie truda care caleşte.

Romuald
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:3
Joined:30 Apr 2012, 00:53
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj Napoca
judet:Cluj
Varsta:28
Location:Cluj Napoca
Contact:

Re: INTALNIRE CIOCLOVINA 16-19 AUGUST 2012

Post by Romuald » 20 Aug 2012, 00:49

Multumesc gazdelor pentru tot !
Am mancat bine !
Am ras de ne-am prapadit !
Am cantat ... sau cel putin am incercat :)) Aline sper sa rezolvi ceva cu playlistul sau macar un caiet de versuri :P
Probele au fost mult prea tari :D Si challenging :O

SI Caline, vreau sa-ti multumesc in special, am avut un request chiar inainte cu vreo 1-2 saptamani, si spuneai ca-i cam imposibil de realizat. Totusi, dupa eforturi serioase, mi-ai indeplinit dorinta :O Esti o gazda da vis ! ^:)^

Si multumiri lui Mitu si Filipas ca m-ati ajutat sa ajung la intalnire :D

User avatar
Arthelad
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:247
Joined:29 Nov 2012, 22:18
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Bucuresti
judet:Bucuresti
Varsta:43
Location:Bucuresti
Contact:

Re: INTALNIRE CIOCLOVINA 16-19 AUGUST 2012

Post by Arthelad » 20 Aug 2012, 06:09

O experienta extraordinara
Am sosit acasa asear' , si m-am culcat imediat, eram frant.
Iaca insa ca ma sculai la 4 dimineata, ma perpeleam de pe o parte pe alta, mi-e deja dor de Cioclovina si de intalnire.

O sa rezum ce mi-a placut:
- inceputul si sfarsitul intalnirii au fost marcate de cei care ne-au facilitat drumul. Multumesc din suflet lui Sharpshooter, Iceman, Anassazy si Liviu, fara de al caror ajutor prezenta noastra nu ar fi fost posibila, iar returul ar fi fost lung si obositor.

- locul e fabulos, totul contribuie: Pesteri, cetati dacice, drumuri romane, arhaismul satului, tabara, frumusetea peisajului. Tura excelenta organizata de Gherman, cu explicatii deosebit de reusite.

- focurile de tabara cu muzica. As zice ca primele doua seri au fost chiar f reusite, in a treia parca eram cu totii mai obositi. Sper ca a fost ok cu vioara, pentru cei care se asteptau la mai mult de la mine precizez ca meseria mea e mai mult de supporting role, nu de leading vocals :)). O sa ma stradui ca data viitoare sa vin cu ceva aporturi personale mai mari. M-am simtit insa excelent alaturi de trupa improvizata, acordeon, chitari, muzicuta, voci. Calin si Gherman f bine, iar Raluca excelent, o voce f buna, la mare departare de ce gunoaie ni se servesc azi la tv si radio.

- copii si tinerii. Foarte draguti si binecrescuti cu totii, si l-au tinut pe al meu ocupat non-stop. URAAAAA!!!! si mersi.

- arcasii. S-a tras foarte bine, zic eu. Diferenta intre primele 10 locuri e minuscula. Maestro, cu arc de copil, a tras aproape 200 de puncte. Interesant, as spune. Sau mersi ca nu si-a pus mintea cu noi.

- arcurile. Am vazut lucruri interesante (Oneida, Black Mamba). Am vazut o bijuterie de bilam, cel de la Maestro, osage si bambus, cu care radeam merele de pe WT si batzul subtire jap jap jap jap. Uluitor de precis si rapid. Felicitari, ce sa mai zic.

- atmosfera generala: prieteniile care au mai facut un pas inainte, caldura umana, oamenii deosebiti mai de mult sau abia acum intalniti.

asa, si acum DAR......

Tocmai pentru ca a fost ASA de deosebit, trebuie, ma simt dator sa mentionez si impresiile mai putin placute. Cum imi zicea un prof: bai, aia care numai te lauda nu te ajuta, cine te si critica ti-e cu adevarat prieten.

deci:
1) parerea mea e ca trebuie un sistem de tomberoane si de scrumiere d'alea mari. Peste tot. Nu stiu cum ati rezolvat - la organizatori ma refer - cu covorul ala de mucuri si cu dozele alea de bere de peste tot, banuiesc ca a necesitat ceva munca. Un instructaj de prevenire si mai multe puncte de adunat gunoi ar fi poate util. Locul e prea frumos ca sa....

2) heloooo. Dar ma rog, a trecut. Poate ar trebui un sistem de prevenire, cu dusuri reci, ceva. La Buc am niste manelisti care vin din cand in cand si tin petreceri noaptea sub ale mele ferestre. Eu dau cu rosii si oua in ei, ei mai trag cu niste puscoace cu aer comprimat, dar fara rezultat, rosiile si ouale functioneaza mai bine.

Si in finalul impresiilor cateva cuvinte despre concurs. Tinte foarte dragute, program lejer dar nu facil. Per ansamblu foarte reusit. Cred ca aceste concursuri sunt un punct important, stimulant, la fel de important ca atelierele sau atmosfera. Am impresia ca ele au exact doza de competitivitate amicala care trebuie, nici prea putin, dar nici prea mult. Mie mi-ar parea bine sa continue tot asa si sa nu neglijam aceasta activitate, e si ea o parte din arcasie.

Astept cu mult interes poze (puse pe ceva linkuri de descarcat daca se poate?)

Locked