Intalnire Cheile Turzii 2013

Unde, cand si cum se vedem
User avatar
Mugurbb
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:660
Joined:07 Jan 2009, 13:36
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:37
Contact:
Re: Intalnire Cheile Turzii 2013

Post by Mugurbb » 16 Jun 2013, 18:55

Si mie Cheile imi trezesc amintiri speciale. Unele din copilarie, altele din adolescenta si multe mai de curand. Au "ceva" foarte special.
Desi am stat putin la aceasta intalnire, a fost asa cum mi-am dorit si chiar mai mult.

Multumesc Pastratorilor Cheilor si celorlalti prieteni pentru (aproape) o zi intreaga savurata alaturi de voi.

Sa ne revedem sanatosi!
Silence is golden and Duct Tape is silver.

User avatar
domide
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:1294
Joined:05 Feb 2010, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Deva H
judet:Hunedoara
Varsta:40

Re: Intalnire Cheile Turzii 2013

Post by domide » 16 Jun 2013, 21:56

Ce sa spun... pentru mine, intalnirea din "Chei" este un prilej sa-mi incarc bateriile. Bucuria revederii cu prieteni vechi, micile glumite si intepaturi, marile ambitii, plimbarea printre tinte, toate aceste lucruri ma fac sa-mi doresc sa revin in fiecare an. Singura parere de rau este ca nu am putut sa stau si dumineca, dar si asa m-am simtit foarte bine.

Multumesc celor care au facut posibile aceste frumoase zile de relaxare, a celor care duc mai departe spiritul arcasilor asa cum i-am cunoscut.

Ceea ce ma bucura in continuare, este sa vad ca numarul prietenilor creste de la o intalnire la alta, "familia" se intregeste, astfel putem invata mai multe, aflam mai multe din experianta celorlalti. Am reusit sa trag cu arcuri noi, construite de arcasi sau arcuri construite de firme de specialitate, multi au invatat si s-au perfectionat, au fost stabilite noi relatii intre mici comunitati. A fost o intalnire foarte "colorata" si spun asta ca o apreciere, si cu bucurie.

Sa ne revedem cat mai repede si la fel de voiosi!
"Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

[unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

User avatar
sandok
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:30
Joined:27 Sep 2008, 01:02
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::DevaHd
judet:Hunedoara
Varsta:38

Re: Intalnire Cheile Turzii 2013

Post by sandok » 17 Jun 2013, 10:49

Beretele verzi,gazde primitoare ca intotdeauna,ne-au adus din nou impreuna.Locul,oamenii au facut din aceasta revedere o experienta super faina.V-am salutat.Naroc :-h

User avatar
AlinAndreica
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:143
Joined:13 Aug 2011, 00:13
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:39

Re: Intalnire Cheile Turzii 2013

Post by AlinAndreica » 17 Jun 2013, 11:40

A fost tare bine...Le multumesc Beretelor pentru tot.A fost o atmosfera de "acasa" cu oameni extraordinari,prieteni vechi si prieteni noi.
Nu stiu cum sa face ca in zonele unde se tin intalnirile se shimba si fusul orar :d Mai greu e sa treci la cel vechi...

User avatar
tiktak
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:69
Joined:04 Aug 2011, 13:11
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Alba Iulia
judet:Alba
Varsta:20
Location:Alba Iulia
Contact:

Re: Intalnire Cheile Turzii 2013

Post by tiktak » 17 Jun 2013, 11:49

Fiind prima data in acest loc m-a fascinat, a fost foarte fain, felicitari Beretelor Verzi pentru ca a facut atmosfera de familie si ne-au primit cu bratele mai mult decat deschise. Noroc si sa ne vedem cu bine.
Lăudată fie truda care caleşte.

User avatar
florinvulturar
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:102
Joined:20 Jan 2009, 23:43
Am un arc:da
Construit de mine:nu

Re: Intalnire Cheile Turzii 2013

Post by florinvulturar » 17 Jun 2013, 13:24

Buna,
prin straduinta maestrului Alexey, facuta la ceas tarziu de noapte, va atasez tabelul cu rezultatele.
Regret ca datorita serviciului nu am participat la concurs, si am reusit sa discut putin doar cu cativa prieteni arcasi, dar ma bucur ca ati fost in numar mare in acest loc minunat- Cheile Turzii.
Imi pare bine ca au venit arcasi destoinici, care nu au mai participat la intalnire in Cheile Turzii, precum si ca au revenit arcasi la fel de destoinici, care fauresc si arcuri minunate.
La anul, pt doritori, dupa concurs vom face si un pic de escalada pe traseele din Chei.

Numai bine tuturor,
Florin - Bereta Verde
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
nomad
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:55
Joined:28 Sep 2011, 18:31
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::orastie
judet:hunedoara
Varsta:36
Contact:

Re: Intalnire Cheile Turzii 2013

Post by nomad » 17 Jun 2013, 15:24

Salut,

Eu unul de fiecare data m-am simtit in Chei ca acasa,un loc deosebit unde se aduna oameni deosebiti...mii de multumiri gazdelor noastre ^:)^ :)
"Ioooiii...viata-i cu de tate"
-Matusa Veta-

User avatar
doki
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:48
Joined:09 Apr 2013, 09:36
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Alba Iulia
judet:Alba
Varsta:44

Re: Intalnire Cheile Turzii 2013

Post by doki » 17 Jun 2013, 16:07

Ce sa mai zic ... s-a cam zis tot ce era de spus .... fain, super, cald, vant, aer curat, oameni una si una .... vrem poze

User avatar
iuli
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:26
Joined:18 Jun 2012, 06:55
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Zalau
judet:Salaj
Varsta:33

Re: Intalnire Cheile Turzii 2013

Post by iuli » 17 Jun 2013, 21:21

a doua oara in Cheile Turzii , la arcasi ! - am asteptat cu drag intalnirea asta (pt. mine cea de anul trecut fiind prima si o experienta deosebita ,mai ales ca nu ma asteptam sa-mi placa atat de mult );
ma bucur mult ca am vazut ca voia buna si prietenia sunt tot acolo ,le-am regasit de asemenea si la concurs, pe traseu ,unde noi ,grupa noastra ne-am simtit si distrat foarte bine cu toate ca probele au fost la fel de grele ca anul trecut iar faptul le cunosteam nu le-a facut cu nimic mai usoare :) ,
multumim gazdelor care au fost foarte primitoare , bucatarilor pentru minunatia de gulas (apreciata si de Silvi-care e un critic bun la mancare :)) si nu in ultimul rand doamnelor care au avut grija de copilasi ,multumim, multumim ,si citand pe domnii lautari ,care ne-au infrumusetat seara cu canticele, lor :"looking back ,over my shoulder ..." inca o intalnire faina buna de adus aminte!
asteptam poze... [-o<
“Don't walk behind me; I may not lead. Don't walk in front of me; I may not follow. Just walk beside me and be my friend.” A.Camus

User avatar
ovidius
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:96
Joined:23 Nov 2012, 20:54
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::simeria
judet:hunedoara
Varsta:35

Re: Intalnire Cheile Turzii 2013

Post by ovidius » 17 Jun 2013, 22:35

pentru mine a fost prima data in Chei...si am fost sfatuit de colegi ca anul acesta sa fac tot posibilul sa ajung *e un loc unde iti incarci bateriile*si asa este...minunat.....multumesc gazdelor pentru tot... =D>

Post Reply