Cluj-Napoca, 28 septembrie

Vine Clujul pe la noi...
Locked
dady
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:767
Joined:13 Dec 2012, 17:11
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::tgmures
judet:mures
Varsta:34
Re: Cluj-Napoca, 28 septembrie

Post by dady » 28 Sep 2008, 21:27

faina iesire si ma bucur ca mai este un grup care iese in weekends ca noi, sper sa apara si pozele de la fotografii nostri ;)

andreih
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Cluj-Napoca, 28 septembrie

Post by andreih » 29 Sep 2008, 09:44

Servus!
Alin, multumim pentru poze!!
Aparatul meu s-a stricat saptamana trecuta si trebuie inlocuit...
Mi-a facut o placere deosebita sa te cunosc si pe tine si pe Andrei jr. !!! Si mihai m-a intrebat de vreo 5 ori dupa ce ati plecat cand o sa ne mai intalnim toti. Gherla nu e totusi chiar asa departe si facem cumva sa ne mai intalnim sau la cluj sau la gherla, sa fie doar o vreme cat de cat frumoasa. De-abia astept!!!
Ieri a fost o vreme superba, soare si cald si bine...
Ma bucur mult ca l-am cunoscut si pe Dan, sper sa gasim timp intr-un week-end cat de curand sa mai cioplim cate ceva...


andrei - cluj

User avatar
Alin
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:63
Joined:08 Jan 2008, 19:23
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Gherla
Location:Gherla

Re: Cluj-Napoca, 28 septembrie

Post by Alin » 29 Sep 2008, 21:40

Salutare tuturor.
Andrei placerea de a ne cunoaste a fost si de partea noastra. Sper sa ne mai vedem cat de curand, Gherla este la 45 de km de Cluj...distanta pe care eu o parcurg zilnic la serviciu ( navetist #-o ). Cat priveste pozele , imi pare rau ca nu am facut mai multe ...aaa ..de remarcat una dintre ele, cu Cristi in momentul lansarii sagetii...


Image

Alin.

User avatar
cristiflorin
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:223
Joined:24 Nov 2012, 01:30
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::cluj
judet:Cluj
Varsta:31
Contact:

Re: Cluj-Napoca, 28 septembrie

Post by cristiflorin » 29 Sep 2008, 23:19

hehe, o, ce mutra criminala am :) , eram cu soarele in fata, si nu am reusit sa il conving e Mihaita sa imi imrumute basca lui.

User avatar
Alin
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:63
Joined:08 Jan 2008, 19:23
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Gherla
Location:Gherla

Re: Cluj-Napoca, 28 septembrie

Post by Alin » 04 Oct 2008, 11:36

Multumesc Florin,... este OK.

User avatar
florinvulturar
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:102
Joined:20 Jan 2009, 23:43
Am un arc:da
Construit de mine:nu

Re: Cluj-Napoca, 28 septembrie

Post by florinvulturar » 21 Jan 2009, 21:10

Buna,
suntem doi amici din Turda, care suntem foarte interesati de tirul cu arcul , daca se poate intru-n cadru organizat, unde am putea schimba impresii si invata lucruri noi.
Am primit de vre-o luna doua arcuri compound Diamond de la un prieten din State, de atunci ne luptam cu birocratia si politia sa obtinem autorizatia de detinere (am facut pana acum 7 drumuri la Cluj si inca nu am finalizat ).
Daca credeti ca putem colabora imi puteti scrie pe adresa florinvulturar@yahoo.com
Cu stima,
Florin.

TresPasser
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Cluj-Napoca, 28 septembrie

Post by TresPasser » 17 Feb 2009, 13:37

Salut. Ma numesc Dan, sunt din CJ si de azi coleg de forum cu voi. Acum o saptamana mi-am cumparat primul meu arc (recurve) si deja, in ciuda frigului, am facut o iesire si am tras de cateva ori cu arcul. Sper sa ne intalnim cu prima ocazie la o iesire in aer liber, poate mai primesc niste sfaturi de la voi. Pe curand.

User avatar
cristiflorin
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:223
Joined:24 Nov 2012, 01:30
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::cluj
judet:Cluj
Varsta:31
Contact:

Re: Cluj-Napoca, 28 septembrie

Post by cristiflorin » 17 Feb 2009, 14:18

Bine ai venit. Weekendul asta va fi frig, dar peste 10-11 zile ne vom intilni la faget. Trimite-mi pe mail la cristiflorin@yahoo.com datele tale de contact sa te anuntam cind iesim

User avatar
cristiflorin
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:223
Joined:24 Nov 2012, 01:30
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::cluj
judet:Cluj
Varsta:31
Contact:

Re: Cluj-Napoca, 28 septembrie

Post by cristiflorin » 26 Feb 2009, 16:39

Se pare ca nu se mai anunta oameni care vor sa vina la Cluj. Pe cei ce vin ii asteptam pe la 11-12 la Sf Ion.
La poligon se ajunge din cartierul Manastur, de la parcul auto mai fiind de parcurs cam inca 2 km. Un punct de reper este terasa Hit Faget, de la care trebuie virat dreapta. Poligonul nostru este separat de poligonul militar printr-o perdea vizibila de plopi.
Ceva mincarica ar trebui adusa de fiecare. Ideal ar fi sa nu veniti toti cu mititei si chestii din astea, ca nu stiu cine va avea rabdare sa stea la foc. E mai simplu cu hrana rece. Noi vom incerca sa facem o oala de supa calda, cel putin, vin fiert pt pietoni si ceai cald pt soferi. De baut merge si o bere, o tuica, dar nu peste masura.
Sper sa ne simtim la fel de bine ca anul trecut sau chiar mai bine.

User avatar
Mugurbb
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:660
Joined:07 Jan 2009, 13:36
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:37
Contact:

Re: Cluj-Napoca, 28 septembrie

Post by Mugurbb » 26 Feb 2009, 22:33

ar trebui mutat ca e cam incurcata treaba
Silence is golden and Duct Tape is silver.

Locked