Longbow laminat

Aici sunt pastrate arcurile mai deosebite construite de membrii forumului...
Locked

Se va rupe arcul lui Eduard?

da, se va rupe
1
11%
nu, nu se va rupe
8
89%
nu se va putea intinde
0
No votes
 
Total votes: 9

akila
Membru al forumului
Membru al forumului
Re: longbow laminat

Post by akila » 29 Feb 2008, 20:14

Interesant...o sa fie recurve... ?:lol: ..am si eu o pasarica..

eduardbilanin
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: longbow laminat

Post by eduardbilanin » 29 Feb 2008, 22:15

Akila imi pare rau dar nu va fi recurve(deocamdata) desi am promis asa.Dar crede-ma este mai greu de construit decit daca ar fi recurve.Ceea ce imi propun sa fac este o premiera,si daca as gresi proiectul mi-ar face oarece gaura in bugetul destinat constructiei de arcuri.Dar........ma risc ca de obicei.Deasemeni as vrea sa nu mi-o luati in nume gresit,dar as vrea sa nu dezvalui ideea decit cind prinde contur,ca sa nu par ridicol in afirmatii.Repet:este o INCERCARE.
Osmiu.......nu ma pricep la tapiterie sau la ceasornicarie,dar te asigur ca as putea sa fac si asa ceva daca as vrea.Deocamdata ma ocup de facut arcuri.Daca ma voi decide sa ma apuc de construit arcuri de pat sau ceasuri cu cuc ,voi face un anunt public aici pe forum .
Sa stii ca am simtul umorului,dar...........sa nu exageram,sa raminem in domeniul constructiei de arcuri.

akila
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: longbow laminat

Post by akila » 01 Mar 2008, 00:00

:lol: ..mor de ras cu faza cu arcu de pat...nu-i nici o problema...cu toate ca mi-s curios din fire...nici mie nu-mi place tot timpul sa dezvalui ce am de gand sa fac...

Locked