locuri de tras pe linga Bucuresti

Locked
SieHorten
Membru al forumului
Membru al forumului
Re: locuri de tras pe linga Bucuresti

Post by SieHorten » 21 May 2009, 13:42

Eu as vrea sa vin, daca se mai poate gasi un arc, cumva...pe undeva...la cineva...

cristian_iepure
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: locuri de tras pe linga Bucuresti

Post by cristian_iepure » 22 May 2009, 05:24

pentru cei care vor sa vina sambata asta si nu au echipament, pot sa aduc un arc, o protectie de brat, sageti sunt destule. Tinta va fi acea anvelopa cu spuma poliuretanica ce face fata eroic de vreo doua luni, cu o tinta standard de 40 atasata. Nu e un concurs ce ne propunem, vrem doar sa ne simtim bine.

ar fi super daca am reusi sa ne mobilizam mai devreme simbata dimineata, eu sunt disponibil cit de devreme se poate, vor mai veni sigur Razvan si Paulush, doritorii sunt asteptati :) (iertata-mi fie gluma, dar ieri vorbeam cu Sorin si cu Razvan despre tras cu arcul si concluzia a fost ca cel mai folosit material pentru invelit minerul arcului ar fi pielea de arici - de aia nu prea punem noi mina pe arc :)) )

SieHorten
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: locuri de tras pe linga Bucuresti

Post by SieHorten » 22 May 2009, 08:50

Daca "sedinta" e in Bucuresti, vreau si eu niste detalii, despre teren, locul dde intalnire si durata. Daca e in afara Bucurestiului, si informatii despre un eventual loc intr-o masina, pentru ca momentan n-am permis. Ideal ar fi ca pana in ora 2-3pm sa fiu acasa. Astazi e posibil sa ma innoiesc si eu si atunci voi avea nevoie doar de protectii...

kradro
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: locuri de tras pe linga Bucuresti

Post by kradro » 23 May 2009, 14:35

iesirile astea sunt doar pentru traditionalisti? pot sa vin cu recurv ul? ce panouri aveti?

cristian_iepure
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: locuri de tras pe linga Bucuresti

Post by cristian_iepure » 23 May 2009, 22:22

nu, nu sunt doar pentru traditionalisti, chiar daca ai sistem de ochire poti veni, tragem si noi cu recurve, dar dezbracate, fara stabilizatori, etc. Astazi am iesit cu Paulush, prietena lui, Siehorten si Sorin. Am mers spre Calugareni, acolo unde Sinan si-a pierdut dintii :)). Peisaj superb, tras la tinta pe un pic de vint :) (uneori cam tare), spre sfarsit reparat ceva sageti si recompletat echipamentull, niste cirese de mai si capsuni din recolta locala :), eu unul m-am simtit excelent, cred ca si ceilalti participanti au simtit la fel. Ar fi super daca Paulush si Sorin ar putea posta ceva poze.

impaiatu
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: locuri de tras pe linga Bucuresti

Post by impaiatu » 26 May 2009, 12:24

daca n-as fi avut parte de o maxim de aventura as fi crapat acasa de invidie si ciuda!:Ddar vara e lunga si frumoasa si zilele nu intra usor in sac!
foarte tareeee...! <:-p

SieHorten
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: locuri de tras pe linga Bucuresti

Post by SieHorten » 26 May 2009, 21:31

Sar'na de poze, paulush! Sorin a zis ca a incercat sa posteze cateva, da' n-a reusit. Cat despre vara asta lunga, se termina acusi,acusi o saptamana lunga, asa ca daca cineva vrea, eu (cred ca) sunt liber.

cristian_iepure
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: locuri de tras pe linga Bucuresti

Post by cristian_iepure » 27 May 2009, 04:44

de tunsul ierbii se ocupa o turma de oi care tunde iarba cu precizie de masina de tuns :)

cristian_iepure
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: locuri de tras pe linga Bucuresti

Post by cristian_iepure » 05 Jun 2009, 20:37

imi pare rau, baieti, miine plec la "Sapte coline" un pic mai la est de Tevere, ne vedem weekendul urmator :) daca va pot ajuta cu ceva , - tinta etc, spuneti pina nu plec.

Greenarrow
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: locuri de tras pe linga Bucuresti

Post by Greenarrow » 24 Jun 2009, 00:56

Daca imi imprumuta cineva un arc vin:P.......deocamdata lucrez la 2 arcuri laminate,dar sunt abia la jumatate cu ele.oricum poate ne auzim la un telefon.Bafta

Locked