esec

Daca ai incercat sa faci un arc si nu a mers...
Post Reply
parlog
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:164
Joined:26 Feb 2009, 08:04
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::campia turzii
Location:campia turzii
esec

Post by parlog » 18 Oct 2009, 09:46

Capetele sunt facute din lemn de fag dar, cred ca au fost prea subtiri
Cand am incercat sa pun coarda s-a rupt .Osa incerc cu alt tip de lemn
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

akila
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: esec

Post by akila » 18 Oct 2009, 12:57

Erau syiah-uri???...daca era syiah, tre sa ai grija, ca el trebuie sa plece conic de jos in sus....la baza e mai grosut si se ingusteaza un pic spre capat,...iar ca si latime , tot asa trebuie facut....jos la baza e un pic mai lat, si se ingusteaza destul de mult pe urma e toata lungimea ca sa fie asa ca o lama...sa fie usoare..in poza pare ca acolo jos ai facut ceva o taietura, si cred ca de asta a cedat...prea subtire...

User avatar
rotariu nicolae
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:256
Joined:21 May 2009, 16:53
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::dumbraveni sibiu

Re: esec

Post by rotariu nicolae » 28 Oct 2009, 20:08

salut si eu am avut un esec sau mai bine zis fratle meu a facut asta vara un arc lat de salcim 180cm lung care sa rupt dupa citeva intinderi
eu l-am luat si am laminat pe fata si spate cite o fisie de bambus de 3mm si a iesit un reflex cam de27kg forta la28"foarte elastic si destul de rapid l-am testat duminica la tg mures cu florin si dady.concluzia este ca un esec uneori poate duce la o reusita .ps . poate o sa pun niste poze sau se vede putin si in pozele de la tg mures de duminica asta.

Post Reply