Calendar 2015

Unde, cand si cum se vedem
User avatar
domide
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:1294
Joined:05 Feb 2010, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Deva H
judet:Hunedoara
Varsta:40
Re: Calendar 2015

Post by domide » 08 Apr 2015, 23:35

deceneus wrote:
Fiind implicat in actiunea Liga de Vest, am adunat datele concursurilor de la federatii si altele dedicate arcasilor. Am completat cu aceasta ocazie toate datele de care am stiut.
:-? Este adevarat ce spui aici Mircea ? Ai adunat datele concursurilor de la federatii si altele si ai completat toate datele de care ai stiut? :-
Vali, nu am ascuns faptul ca tabelul l-am primit de la tine, ca dovada am pastrat culorile si denumirile exact asa cum le-am primit. Apoi am verificat asa cum am putut datele inscrise, am modificat unele si am adaugat ceea ce stiam eu.

Poate exprimarea mea nu a fost una fericita, dar pe indeva, am specificat ca am primi calendarul de la tine.

Se pare ca daca vrei sa faci ceva, oricum nu este bine, asa este cand te mananca in currrrrr.
"Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

[unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

User avatar
domide
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:1294
Joined:05 Feb 2010, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Deva H
judet:Hunedoara
Varsta:40

Re: Calendar 2015

Post by domide » 08 Apr 2015, 23:40

Cristiopris, cred ca nu plictiseai pe nimeni daca ai fi postat si aici cate ceva din proiectele tale, ca si asa se zice ca este un forum mort.... dar ai preferat sa stai de-o parte.
"Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

[unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

cristianlingea
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:5
Joined:06 Mar 2010, 15:00
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::sibiu
judet:sibi
Varsta:39

Re: Calendar 2015

Post by cristianlingea » 09 Apr 2015, 07:20

Mitu va roaga inca o data sa modificati numele intalnirilor din calendar. De asemenea il roaga pe Mircea sa lamureasca pe deplin situatia de cum a ajuns pe acel calendar Tabara de arc traditional Dumbraveni, asta daca se doreste adevarul.

User avatar
doki
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:48
Joined:09 Apr 2013, 09:36
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Alba Iulia
judet:Alba
Varsta:44

Re: Calendar 2015

Post by doki » 09 Apr 2015, 07:35

Arpad wrote:OOFFFFF NU DIN NOU!!!!!!
Se pare ca DA ... pana la urma tot la FRTA voi ajunge desi chiar nu am vrut asta .... nu, nu cu plangeri, ci cu legitimarea, afilierea

User avatar
deceneus
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:174
Joined:06 Dec 2008, 18:59
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Brasov
judet:Brasov
Varsta:46

Re: Calendar 2015

Post by deceneus » 09 Apr 2015, 07:56

Nu am nimic impotriva ca ai postat calendarul , asta era si scopul lui pentru care l-am conceput, de a informa arcasii. Fara suparare acum , daca il postai fara comentariul de genul celui cu care l-ai insotit nici macar nu aveam pretentia sa se stie ca eu l-am facut :) Sper ca intelegi punctul meu de vedere. Peace man!
"Somewhere in the world someone is training when you are not. When you race him, he will win."

User avatar
deceneus
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:174
Joined:06 Dec 2008, 18:59
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Brasov
judet:Brasov
Varsta:46

Re: Calendar 2015

Post by deceneus » 09 Apr 2015, 08:04

Si ca sa fie clar pentru toata lumea. Am conceput calendarul adaugand toate evenimentele arcasesti in acel tabel, in varianta doar cu o tabara de arc traditional, cea de la Dumbraveni.L-am postat pe Facebook si forum arcuri-Romania si apoi i-am pasat tabelul lui Mircea, la cererea lui,fara nici o pretentie pentru drepturi de "autor" :) pentru a modifica datele unor concursuri ale Ligii de Vest.
"Somewhere in the world someone is training when you are not. When you race him, he will win."

User avatar
domide
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:1294
Joined:05 Feb 2010, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Deva H
judet:Hunedoara
Varsta:40

Re: Calendar 2015

Post by domide » 09 Apr 2015, 21:22

Vali, inca odata, imi cer scuze pentru alaturarea de cuvinte nepotrivite. Nici eu nu doresc decat buna intelegere si convietuire intre toti arcasii, fie traditionalisti fie moderni. Aceleasi ganduri de pace ro== :)

Ca sa inteleaga toata lumea, dupa postarea tabelului am fost sunat de Mitu, si am explicat totul. Cred ca Mitu a mai sunat cateva persoane, si de aici toata inflamarea subiectului, care dupa parerea mea a fost unul bine intentionat, si fara nici o urma de a-mi insusi meritele cuiva.

Multumesc pentru intelegere si sper sa nu mai foe discutii peaceasta tema.

Cat despre modificarea calendarului, cei de pe forum au inteles ideea, da doar la Dumbraveni este tabara de arcasie de aceea are si alta culoare fata de intalnirile organizate la Cluj, Cheile Turzii si Hunedoara. Asta nu inseamna ca la Hunedoara nu voi incerca sa fac un atelier mic deoarece nu am decat trei zile la dispozitie. (Asa cum am facut si anul trecut). Deasemenea acolo unde am mai facut public calendarul, pe pagina de FB "Liga de Vest" am scris o erata referitoare la acest subiect imediat dupa ce am fost atentionat pe forum

Daca Mitu mai are vre-o nelamurire il rog sa ma sune, si sa lase acest forum sa se desfasoare in liniste.
"Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

[unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

User avatar
domide
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:1294
Joined:05 Feb 2010, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Deva H
judet:Hunedoara
Varsta:40

Re: Calendar 2015

Post by domide » 09 Apr 2015, 21:28

doki wrote:
Arpad wrote:OOFFFFF NU DIN NOU!!!!!!
Se pare ca DA ... pana la urma tot la FRTA voi ajunge desi chiar nu am vrut asta .... nu, nu cu plangeri, ci cu legitimarea, afilierea
Daca este mai comod sa mergi la Bucuresti.....
"Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

[unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

User avatar
doki
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:48
Joined:09 Apr 2013, 09:36
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Alba Iulia
judet:Alba
Varsta:44

Re: Calendar 2015

Post by doki » 10 Apr 2015, 08:00

domide wrote:
doki wrote:
Arpad wrote:OOFFFFF NU DIN NOU!!!!!!
Se pare ca DA ... pana la urma tot la FRTA voi ajunge desi chiar nu am vrut asta .... nu, nu cu plangeri, ci cu legitimarea, afilierea
Daca este mai comod sa mergi la Bucuresti.....
Pai tocmai ...ca nu era, nu este si nu va fi mai comod ....eu vreau sa trag cu arcul ... cu o trupa care nu se mananca intre ei in haita :o3

Arpad
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:17
Joined:03 Aug 2013, 11:41
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Sibiu
judet:sibiu
Varsta:40

Re: Calendar 2015

Post by Arpad » 10 Apr 2015, 09:54

Nu trebuie sa mergi la Bucuresti. Se rezolva online si pe la concursuri. E sunt membru FRTAF si FRTA, atat timp cat pot plati pe loc si pot participa la concursuri nu am alte pretentii. Nu am timpsa înființez si sa managiuesc un club in Sibiu dar daca o voi face vreodata in mod cert voi dori sa fie membru a celor trei organizatii sau cate or fi pentru a da posibilitatea sportivilor de a avea cat mai multe perspective. Eu iubesc schimbarile de regulament, pentru mine sunt o provocare pentru a ma adapta si a iesi din rutina.
Sper ca animozitatile si nenintelegerile dintre cateva persoane sa nu aduca prejudiciu si scindarea comunitatii.
Va rog pe cei ce aveti probleme unii cu alti sa le rezolvati telefonic sau PM si sa nu mai spalati rufele murdare pe forumul public. Aceasta atitudine actuala nu face altceva decat sa creeze o imagine gresita si negativa intregii comunitati de arcasi!

Post Reply