CONCURS SALINA TURDA editia a V-a 23 februarie 2019

Cel mai bun sa castige!
Post Reply
User avatar
seba
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:65
Joined:02 Dec 2012, 00:39
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Turda
judet:cluj
CONCURS SALINA TURDA editia a V-a 23 februarie 2019

Post by seba » 21 Jan 2019, 14:28

Dragi arcasi si in acest an va invitam sa participati la concursul nostru de tir cu arcul din Salina Turda, in data de 23 FEBRUARIE 2019, concurs care a ajuns la editia a V-a. Pentru inscriere accesati ARCUS ONLINE la acest link: http://tircuarcul.ro/Inscriere-online . In ziua concursului ne vom intalni dimineata intre orele 08:30 -- 09:30 pentru inmanarea legitimatiilor de intrare/participare la concurs in fata intrarii de la Durgau (intrarea noua).Ca si anul trecut fiecare arcas inscris poate veni cu UN insotitor care va intra gratis in salina. Din motive organizatorice si de buna desfasurare a concursului, numarul de participanti va fi limitat la 70. Asigurati-va deci locul la concurs inscriindu-va din timp. COPIII care vor participa la concurs vor fi inscrisi TELEFONIC la 0740406588 (SEBI RUS) pentru a putea pastra numarul de 70 pentru JUNIORI si ADULTI. Categoriile de anul acesta vor fi : COPII 0--11 ani, JUNIORI 12--15 ani, ADULTI 16--99 ani. Doar la categoria ADULTI avem FEMININ si MASCULIN si ca tip de arc CU FEREASTRA si FARA FEREASTRA. La orice categorie se poate trage cu orice tip de sageti.

Prin bunavointa partenerului nostru BEARPAW Romania, bearpaw-Romania.ro/ concurentul CU CEL MAI MARE PUNCTAJ din acest concurs (la categoriile JUNIORI si ADULTI luate la un loc) va putea pleca acasa cu un ARC ''BODNIK BOWS'' - MOHAWK cu 30 ani garantie. Castigatorul alege tipul (recurve sau hybrid) si puterea arcului.

Din cauza faptului ca in salina este interzisa intrarea cu mancare sau bauturi va rugam sa va "alimentati" afara urmand ca urmatoarea masa sa o puteti lua dupa terminarea concursului la unul din restaurantele din apropiere de salina sau jos in oras.


Pentru cei interesati de alte detalii sau daca am uitat sa mentionez ceva va stam cu drag la dispozitie si ne puteti gasi la unul din numerele de telefon urmatoare: ADI VALEAN : 0745185806, GABI NEMES : 0744566571, SEBI RUS : 0740406588.
SEBERETA VERDE

User avatar
seba
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:65
Joined:02 Dec 2012, 00:39
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Turda
judet:cluj

Re: CONCURS SALINA TURDA editia a V-a 23 februarie 2019

Post by seba » 07 Feb 2019, 21:09

cu scuzele de rigoare PENTRU INTARZIERE vreau sa fac un ANUNT IMPORTANT: ARCURILE CELOR CARE VOR PARTICIPA LA CONCURS VOR FI ECHIPATE DOAR CU SUPORT DE SAGEATA SI (SAU) STABILIZATOR SCURT (MAXIM 12 INCH). NU VOR FI ADMISE BUTTON-PLUNGER, CLICKER, KISSER, APARATE DE OCHIRE DE ORICE FEL. DEASEMENEA UN DEGET TREBUIE SA ATINGA SAGEATA, NEFIIND ADMIS STRING-WALKING. Va multumesc pentru intelegere si va asteptam cu drag! As ruga pe cei inscrisi care NU vor putea veni din diferite motive sa trimita un SMS la 0740406588 (SEBI RUS), ca sa putem face loc celor care mai vor sa se inscrie. Va multumesc inca odata !
SEBERETA VERDE

User avatar
seba
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:65
Joined:02 Dec 2012, 00:39
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Turda
judet:cluj

Re: CONCURS SALINA TURDA editia a V-a 23 februarie 2019

Post by seba » 12 Feb 2019, 20:14

Aveti nevoie la concurs de minim 3 sageti !!!
SEBERETA VERDE

User avatar
florinvulturar
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:102
Joined:20 Jan 2009, 23:43
Am un arc:da
Construit de mine:nu

Re: CONCURS SALINA TURDA editia a V-a 23 februarie 2019

Post by florinvulturar » 24 Feb 2019, 18:39

Dragi prieteni arcasi, a fost si editia a v-a a concursului de tir cu arcul din Salina Turda.
Speram ca am multumit pe toata lumea, toti concurentii cred ca s-au bucurat de salina si si-au incercat puterile pe tintele din concurs.
Multumim gazdei noastre, Salina Turda precum si principalului sponsor si colaborator - Bearpaw Romania reprezentat de prietenul nostru Alin Andreica.
Mai jos un link cu o poze de la concurs;

https://we.tl/t-XXNks4OI22

Va asteptam cu drag si la anul in februarie, la o noua editie a concursului din Salina Turda, iar pana atunci va asteptam la intalnirea anuala din Cheile Turzii, din luna iunie, vom publica data precisa pe forum.

Cu prietenie,
Florin, bereta verde ca bradu" ro==
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
florinvulturar
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:102
Joined:20 Jan 2009, 23:43
Am un arc:da
Construit de mine:nu

Re: CONCURS SALINA TURDA editia a V-a 23 februarie 2019

Post by florinvulturar » 24 Feb 2019, 18:40

Si inca cateva poze:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
seba
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:65
Joined:02 Dec 2012, 00:39
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Turda
judet:cluj

Re: CONCURS SALINA TURDA editia a V-a 23 februarie 2019

Post by seba » 27 Feb 2019, 22:20

dragi arcasi, am mai incheiat o editie a concursului nostru si ne bucuram ca v-ati aflat alaturi de noi. Va multumim voua celor care ne-ati onorat cu prezenta, multumim Salinei Turda pentru gazduire si suportare, multumim sponsorului nostru Bearpaw-Romania pentru ajutor si logistica! Speram sa ne vedem si la anul, promitem ca vom face tot ce ne sta in putinta sa va simtiti bine si sa mergeti cu cat mai putine sageti rupte acasa. Pentru cei care inca nu stiu, rezultatele le puteti vedea aici http://www.arcusonline.ro/Results.aspx?ConId=161. Inca odata multumiri din partea Beretelor Verzi, si va asteptam cu drag la anul, Doamne-ajuta!!!
SEBERETA VERDE

Post Reply